20 Farklı Portmanto Modelleri ve Çeşitleri

İstanbul gibi trafiği bol, insanı bol ve büyük şehirlerde yaşayanlar bir an önce evlerine kendilerini atmak isterler.  Bu yüzden de eve girdiklerinde direk üstlerinde olan manto, şapka ve fular gibi şeylerini yatak odasına  kadar taşımaya üşenirler. Tam da bu noktada portmantolar imdadımıza yetişir. Evinize geldiğinizde direk üzerinizde bulunan şeyleri atmak isteyeceğiniz eşyalarınızı portmantolar taşır.

Gün geçtikçe her çeşit modeli çıkan portmantolara büyük bir rağbet var. Türlü türlü çeşitleri ve her ev tarzına göre de uyumlu portmantolar satın alabilir ya da yaptırabilirsiniz. Ayrıca evinize çok fazla misafir geliyorsa da bu sizin ve misafirleriniz için büyük bir kolaylık olacaktır. Evinize giren kişilere sarılmaktansa misafirinizin eşyalarını taşımayı istemezsiniz. Bu yüzden siz de çok pratik çözümler sunan bu portmantolardan bir tane evinizde edinmelisiniz. Şimdi gelin evinizde uygulayabileceğiniz portmanto modellerini ve çeşitlerini inceleyelim.

Portmanto Seçiminde Aydınlatma Önemli

Portmanto için alan belirlediğiniz yerin konumu oldukça önemlidir. Kapınızın direk giriş kısmında olması sizin yararınıza olur. Ayrıca burada önemli olan nokta, portmantoyu koyduğunuz yerin iyi bir ışıklandırmaya sahip olması oldukça önemlidir çünkü portmantonuz dolap şeklindeyse bu ışıklandırmayı engeller. Sizin holünüzün ya iyi gün ışığı alması lazım ya da ışıklandırması iyi olması lazım ama gün ışığı da her zaman mümkün olmuyor. O yüzden ya siz portmantonuzun içine ışıklandırma döşettirecekseniz ya da portmantonuzun tepesinde bir lamba olacak. Lamba yeri yoksa da ayaklı bir lambader sistemiyle bu işi çözebilirsiniz.Bu hem eşyalarınızı daha kolay seçmenizi hemde içeri girdiğiniz de sizi karşılayan bir aydınlık görüntü olacaktır. Kapının girişinde ortamı aydınlatan bir ışık olması aynı zaman da sizin yada misafirlerinizin içeri girmesinde oluşabilecek sorunların önüne geçer.

portmantomodellerivecesitleri8

Aynalı Portmantoları da Tercih Edebilirsiniz

Aynalı portmantolar sizin her zaman işinizi kolaylaştıracak çözümler sunacaktır. Aynasız alınan portmantolar insanların işini zorlaştıran eşyalar grubuna girer. Aynasız olan portmantoya bir de sizin ekstradan kenara ayna almanız gerecektir. Bu da ekstra masraf anlamına gelir ama bunu engellemek için seçimlerinizde bu konuya dikkat ederseniz, portmantolar sizi her zaman toparlayacak olan eşyalar olacaktır.Aynalı portmantoların bir diğer kullanımı ise evden çıkmadan önce sizin veya evinize gelen misafirlerin , dostlarınızın son bir kez kendilerine bakarak evden  ayrılmasını ve kendilerinde kötü gördükleri tarafları düzeltmesini  sağlayacaktır.

Evimizde Portmanto Koyacak Yer Yoksa ?

Eğer ev girişiniz portmanto koymak için elverişli değil ise yani dar veya küçük ise ortamı ferah tutmak için sadece ayna kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızı , mantolarınız koymak için ise evin başka bölümlerini kullanmanız gerekecektir.Örneğin yatak odanızda yerden biraz yüksekte oluşturduğunuz uzunlamasına dolaplar sizin ayakkabılarınız için oldukça kullanışlı olacaktır. Son yıllarda çok moda olan mağazalarda ki askı sistemini odanıza yerleştirip mantolarınızı ceketlerinizi oraya yerleştirebilirsiniz.

Eskiyen Portmantolar Nasıl Boyanır ?

Eskimiş olan ya da artık sizin göz zevkinize hitap etmeyen portmantolarınızı kendi zevkinize veya odanızın dekorasyonuna göre şekillendirebilirsiniz. Bunu yapmak size hem maddi hemde manevi bir destek sağlayacaktır. Peki nasıl boyanır ? Bununla alakalı yazdığımız Dolap nasıl yenilenir ? adlı blog yazımızdan destek alarak sizlerde istediğiniz tarzda bir portmantoya sahip olabilirsiniz.

Sizlere portmanto modelleri ve çeşitleri hakkında bilgiler verdik. Siz de portmanto seçiminde aydınlatma ve ayna gibi yukarıda belirttiğimiz unsurlara dikkat ettiğiniz takdirde portmontaları çok pratik bir şekilde kullanabileceksiniz.Aklınıza takılan başka dekorasyon örnekleri oluşursa biz Evde Mimar ekibine istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Birbirinden Güzel 20 Sallanan Sandalye Modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın