2018 Trendi Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Saraylardan esinlenilen asma tavanlar eskiden çokça kullanılırdı. O ihtişam ve görkemli duruşuyla herkesin gönüllerini fethetmeyi başardı. Bu asma tavanlar tarzlara göre de ayrılırlar. Her tarza uygun  şekilde asma tavanlar yapılır. Modern seçenekleri ile ofislerde, evlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Evimize gelen misafirimiz alçıpan asma tavanımızı görünce bizim evlerimize imrenmeye başladı ve alçıpan asma tavanlar herhangi bir yapıda günümüzün her alanında görmeyi mümkün kılmıştır.

Her Tarza Uygun Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Dekorasyon anlamında kullanılan alçıpan asma tavanlar her tarza uygun olarak yapılmaktadır. Günümüzde dekoratif amaçlı kullanılan bu modeller için ev içi dekorasyonunuzu da iyi tamamlamanız gerekmektedir. Örneğin evinizde ahşap mobilyalar kullanıyorsanız asma tavanınızı da bu şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Biz Evde Mimar olarak sizlere hizmet dışında da önerilerde bulunuyor olacağız.

Klasik Tarz Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Klasik tarz belki de evlerde en çok kullanılan tarzdır. Bu tarz mobilyalarda kullanılmasının dışında lambaderinize kadar evinizde bulunan her eşyanın da bu tarza uygun olması gerekir ki evinizde mükemmel sonuçlar yakalayabilin.

Minimal Tarz Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Günümüzde artık insanlar minimalizme doğru dönüş gösteriyor. Bu evde ne kadar az eşya o kadar rahatlık felsefesinden doğmuştur. Günümüz gençleri de artık evlerini daha minimal tarzda tasarlıyor. Eski zamanlarda olduğu gibi artık çok fazla eşya alma alışkanlığı yok. Bu da doğal olarak fazla tüketimi sekteye uğratan bir şey. Dekorasyon amaçlı bu evlerde asma tavanlar kullanılıyor. Şimdi gelin minimal tarzı benimseyen günümüz gençlerinin asma tavan modellerine bakalım.

Rustik Tarz Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Rustik tarzın bir nebze de olsun klasikten esinlenen yanları vardır ama bu klasik tarz ile aynı demek değildir. İkisi karıştırılmamalıdır. Doğal beslenmeyi, doğal yaşamın destekleyicisi insanlar evlerinde dekoratif amaçlı alçıpan asma tavan modellerini uygularlar ve ev içi dekorasyonu ile de aynı uyum içerisindedir.

Diğer bir yandan da bu rustik stili benimseyen kişiler modern bir salon ile kombinasyon yapabilirler. Eviniz rustik stil ise her detayına kadar rustik tarzını yansıtmak gibi bir şey olmasa da olur. Şimdi size bu tarzın harika asma tavan modellrini gösterelim.

Neden Asma Tavan Modelleri Tercih Ediliyor?

Alçı asma tavan modellerinin en çok kullanılmasının sebebi dekorasyon amaçlı kullanılıyor. Özellikle eski zamanlara duyulan özlemden yola çıkılarak günümüzde asma tavan modelleri çok rağbet görüyor. Türkiyede insanlar dekorasyonu ve süsü çok sever. Evin yer kısmında hep güzel eşyalar var ama tavan boş. Biz süsü seven insanlarız. O yüzden de eski zamanların saraylarını biz de evlerde yaşatmaya karar kıldık.

Ayrıca boya badana yapılırken alçı alçıpan uygulamasını da evinizde aynı anda yaptırırsanız sizin için daha kolay ve temiz bir şekilde sonuçlanacaktır. Biz de evleri güzelleştirmeye her geçen gün daha da yaklaşıyoruz.


İlginizi Çekebilir; Ölçüye Göre Özel Dolap Yapımı Fiyatları ve Tasarımları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

1 yorum

  1. Benim evim mimimal tarz. Asma tavan uygulamak istiyorum evime

    9 Nisan 2018, 11:52

Bizi Arayın