2019 Duvar Boyası Renk Önerileri ve 20 Harika Öneri

öneçıkan-768x384

2019 yılı yaklaşırken yeni yılın trend boya badana renkleri belli oldu! Geçtiğimiz sene ev dekorasyonunda öne çıkan trend mor renk oldu. Evde Mimar olarak biz de çoğu dekorasyon severin evinde mor rengi farklı şekilde versiyonlayarak kullanmaya çalıştık. Bu sene ise evlerimizin duvarlarını renklendirirken mavinin tonlarında kaybolacağız ve 2019 duvar boyası kartelalarında  pastelden koyu tonlara mavinin hakim olduğunu göreceğiz.

Doğanın renklerinden ilham alacağımız bu yıl hangi renklerin öne çıkacağına ve bu renkleri hangi aksesuarlarla destekleyecebileceğimizi örneklerle paylaşmaya çalışalım.

1.Mavinin 50 Tonu

Mavi renk dinginliğin, güven ve sadakatin rengidir. Beyaz, hardal sarısı, roma grisi gibi bir çok renkle kombinleyeceğimiz mavi rengini gece mavisiden pastel maviye kadar  bu sene evlerimizde ve iş yerlerimizde mavinin her tonunu görebileceğiz.

2.Sıcacık Toprak Tonlarını Evimizde Hissedelim

Kil rengi duvar boyasına bu sene sıkça rastlayacağız, doğadan esinleneceğimiz bu sene favori rengimizin asıl adı mağara kili olarak geçiyor. Kiremit kızılına yakın bu ton hollere ve yatak odalarına sıcacık bir görünüm kazandıracak. En çok tercih edilen diğer bir renk de toprak tonları olacak. Salon ve mutfağınızda toprak tonları kullanarak doğanın esintilerini evinize taşıyın.

3. Salonumuzda Zevkli ve Kusursuz Tonlar

Evde Mimar ekibinin sıklıkla tercih ettiği cesaretli tonlar 2019 yılında da moda olacak gibi gözüküyor. Cesaretli tonlardan kaçmamamız gerektiğini bir kere daha hatırlatan bir yıl bu. Kömür mavisi ve şarap renginin tonları evimize hem huzur verici özgün bir dekorasyon aklı katacak.

4.Natural Tonlar ile Evimizi Canlandıralım

Doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan ve canlı renkler tercih eden biriyseniz 2019 duvar boyası renkleri tam size göre! Kırmızıdan yeşile evinizde dört mevsimi yaşatacak renk kartelalarıyla karşılaşacaksanız. Tüm tutkunuzu ve enerjinizi evinizin duvarlarına yansıtabilirsiniz.

5.Huzurlu ve Yumuşak Pastel Tonları

Yumuşak geçişler ve soft tonlar! Bu sene bu renkleri büyük alanlarda değil hol, çocuk odası, yatak başlığı arkası ya da giyinme odası gibi alanlarda pastelin dinlendirici ve sakinleştirici etkisinden faydalanmak için kullanacağız.

Bu yazımızda sizlere 2019’a imzasını atacak olan  duvar boyası renklerinden bahsettik. Umarız yeni yılda evini boyatacaklara ilham olabilmişizdir.Evde Mimar ekibi olarak 2019 yılının tüm dekorasyon severler için renkli geçmesini dileriz. Dilerseniz bizimle iletişime geçebilir yeni yılda ev dekorasyonunuz için iç mimarımızdan tavsiyeler alabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın