2019’da İlgi Çeken Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonu yapılırken kullanılan parçalarda zaman zaman farklı dokulara yer verilir. Farklı malzemeden yapılmış olan ürünlerin bir arada kullanılması ortama hem sıradışı bir görünüm, hem de sıcaklık katacaktır. Bununla beraber ortama sıcaklık katmak için en çok kullanılan dokulardan biri de ahşap dokulardır. Dekorasyonun içerisinde ufak dokunuşlarla yer edinen ahşap parçalar, ortama hem otantik bir görünüm, hem de sıcaklık verir. Renginden ve yapısından dolayı doğal görünüm katar. Bu gibi sebeplerden dolayı günümüzde ahşap mobilyalar oldukça sık tercih edilmeye başlamıştır. Bununla beraber ahşap aksesuarlarda oldukça fazla tercih edilir. Ahşap mobilya kullanımı ilgi çekici ve modern bir hale getirmek için bazı örnekleri bir araya derledik. Birlikte inceleyelim;

Evlerin Gözdesi

Kuşkusuz ki evlerin en gözde parçalarından biri yemek masalarıdır. Büyük ve göz önünde olmalarından dolayı oldukça fazla dikkat çekerler. Bu sebepten dolayı dekorasyonu güzelleştiren parçalar arasında oldukça büyük bir paya sahiptirler. Son dönemlerde yemek masalarında kullanımı artan ahşap dokular, ev dekorasyonuna otantik ve doğal bir hava katmakla beraber sıcaklıkta katar. Neredeyse her dekorasyon mağazasında karşınıza çıkabilecek olan bu ahşap yemek masaları, farklı ağaç tiplerinden tamamen doğal olarakta yapılabilmektedir. Böylece hem farklı renklerde olur, hem de farklı çizgilerden oluşur.

Taş Duvarların Serin Görünümüne Biraz Sıcaklık

Mutfak dekorasyonlarında genelde açık renkler, sert malzemeler ve taş dokular kullanılır. Bu dekorasyonlar küçük dokunuşlarla olduğundan daha sıcak bir hale getirilebilir. Örneğin mutfak raflarında kullanılabilecek ahşap dokular veya zeminde kullanılabilecek ahşap dokular veya da özellikle tezgahlarda kullanılabilecek ahşap renk ve dokular ortamın havasını olumlu yönde değiştirecektir.

Kendisi Küçük, Etkisi Büyük

Bu bahsettiğimiz parçaları az çok tahmin edebilirsiniz. Tabiki bunlar sehpalar. Orta sehpa veya servis sehpası. Siz bu ürünleri hangi işlevler için kullanıyorsanız o şekilde adlandırabilirsiniz. Sehpalar evin genelde salonunda kullanılır. Salonlarda evde en çok vakit geçirilen, en göz önünde olan yerleri olduğundan dolayı hem kendinize hoş gözükecek, hem de ağırlayacağınız misafirlerinize sıcak bir izlenim verecek dokularla donatılmalıdır. Bu kendisi küçük fakat etkisi büyük olan sehpalar, tıpkı yemek masalarında olduğu gibi farklı malzeme ve renklerde üretilmiş olabilir. Sizler dekorasyonunuza en uygun olan ürünleri seçebilir ve evinize sıcaklık katabilirsiniz.

Kitaplarınızın Sıcaklığı ile Bütünleşen

Kitaplar ev dekorasyonlarına hava katan, sıcaklık katan parçalardır. Bunları bir mobilya ile bütünleştirmek gerekirse en çok yakışacak olanlardan biri kuşkusuz ki ahşap mobilyalardır. İsterseniz tamamen ahşap şekilde üretilmiş olan kitaplıkları, isterseniz de ahşap ve metalin bir arada kullanıldığı kitaplıkları dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz. Simetrik ve asimetrik modeller de sık sık karşınıza çıkacaktır. Eğer bununla ilgili kesin bir çizginiz yok ise farklı şekillerdeki ürünleri de kullanmak güzel bir tercih olabilir.

Son Dokunuşlar

Evin en küçük parçalarından bahsedeceğiz tabiki. Nedir bu en küçük parçalar derseniz; tablolar, çerçeveler, mumluklar, masa aksesuarları, ünite aksesuarları, duvar dokuları veya abajurlar. Daha sayılamayacak birçok örnek daha vardır mutlaka. Bu dekorasyonda son ve etkisi oldukça büyük olan dekorasyonu bitirirken oldukça fazla önem verilmesi gereken parçalardır. Bunlarda kullanacağınız dokular ortamın bütünlüğünde olan görünümü ve havayı tamamen değiştirebilir.

Ahşap mobilyalar genelde ahşap renginde olabilir fakat doğal renginin yanı sıra boyanabilir ve farklı renklere de dönüştürülebilir. Bu sebepten dolayı evinde ahşap doku isteyen fakat ahşap renk istemeyen kişiler için bu da bir tercih olabilir. Bu şekilde ahşap mobilya malzemelerinde kullanılan yumuşak dokuyu da evinizde hissedebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere 2019 yılında ilgi çeken ahşap dekorasyon fikirlerinden bahsettik. Ev dekorasyonunuza katacağınız farklı dokular için umarız ki faydalanabilirsiniz. Ev dekorasyonu için diğer fikirlere de göz atmak isterseniz Evde Mimar web sitesini ziyaret edebilir, blog içeriklerini inceleyebilir ve sorularınız için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın