2019’un En Çok Tutulan Banyo Seramik Tasarımları

banyoseramikleri

Evimizin her zaman yeni gibiymiş hissini vermesi için bazı basit yenilikler her zaman iyi bir çözüm olmuştur. Bu yeniliklerin büyük bir kısmının evin sürekli kullanılan kısımlarında olması her zaman daha başarılı olmuştur. Değişim yapılacak alanlardan biri de banyodur. Banyomuzda farklılık yaratacak değişimlerin en çok tercih edileni banyo seramiklerinin değiştirilerek eskisinden daha güzel bir tasarımla yer değiştirip yerine yeni banyo fayans modelleri koyup, bizi de bu değişiklikle farklı bir eve taşınmış hissi vermesidir.

İlginizi Çekebilir:

İşinizi Kolaylaştıracak Banyo Mobilyaları ve Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyo Dekorasyonu ve Tadilatı Nasıl Yapılmalı Uzmanından Öneriler

1. Mat Kaplama Banyo Seramik Tasarımı

Mat kaplama banyo fayans modelleri oldukça popüler kullanımlardan biridir. Mat karolar yumuşak bir görünüme sahip olsa dahi oldukça güçlü bir estetik görünüme sahiptir. Duvar veya zemin için düşük parlaklıkta bir görünüm sağlıyor. Mat karoların estetik görünümü dışında bir diğer önemli özelliği ise bakımının oldukça kolay olmasıdır.

2. Ahşap Görünümlü Banyo Seramik Tasarımı

Ahşap kullanımını evimizin birçok kısmında görüyoruz. Son zamanlarda ise ahşap yerine ahşap görünümlü fayans kullanımına sıkça rastlıyoruz. Bunların bir örneği de banyolarımızda kullandığımız ahşap görünümlü banyo fayans modelleridir. Banyonuzda kullanacağınız ahşap görünümlü fayanslarla oldukça şık alanlar yaratabilirsiniz. Ahşap görünümlü fayanslar ahşap yüzey şıklığı sağlamasının yanı sıra suya dayanıklıdır ve ahşap zemine göre daha dayanıklıdır. Ahşap görünümlü fayansların suya dayanaklı olması banyolarda tercih edilmesinin sebeplerinden bir diğeridir.

3. Metalik Kenarlı Banyo Seramik Tasarımları

2019’un en çok tutulan banyo seramik tasarımlarından bir diğeri ise metalik kenarlı seramiktir. Metalik kullanım modası hiçbir zaman geçmeyecek tasarımlardan biridir. Bu estetik görünümlü parlak ve yansıtıcı tasarımı banyodaki seramiklerimizde kenarlık olarak kullanarak banyonuzda canlı bir görünüme ulaşabilirsiniz aynı zamanda metalik kenarlıklar kullandığınız alana mimari bir hava katmaktadır. Metalik kenar kullanımı alanınızı modernleştirmek için iyi bir seçenektir.

4. Geometrik ve Doğrusal Şekilli Banyo Seramik Tasarımı

Geometrik ve doğrusal şekilleri odalarda, tuvaletlerde, duş duvarlarında kullanabiliriz. Geometrik ve doğrusal şekillerin kullanımı duvarları vurgular ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Altıgen, balıksırtı ve chevron (zikzak şerit çizgiler) en çok kullanılan şekillerdendir. Duvarlarda ve zeminde kullandığımız bu dekoratif şekiller banyolarda oldukça şık bir görünüm sağlayarak, banyonuzun sadece bir banyodan daha fazlasıymış gibi durmasını sağlar.

5. Doğal Görünümlü Mermer Seramik Tasarımı

Evimizin her yerinde doğal unsurlar her zaman harika bir görünüm sağlamıştır. Mermer kullanımı da bu doğal unsurlardan biridir. 2019 senesinde doğal mermer görünümlü seramik banyo tasarımları yeniden moda olmaya başlamıştır. Bu doğal mermer görünümlü seramik banyo tasarımlarını banyomuzda kullanmanın en iyi yolu ahşap kaplama yer karoları ile beraber kullanmaktır.

6. Uzun & Dar Metro Banyo Fayansları

Bu yıl en çok tercih edilen tasarımlardan bir diğeri olan metro fayansları banyonuza oldukça modern ve şık bir görünüm katıyor. Metro fayans kullanımı banyolarımıza farklı bir boyut katıyor, uzun çizgileri sayesinde daha genişmiş algısı yaratıyor. Bu kullanımda daha çok açık renk tonların tercih edildiği görülmüştür. Eğer banyonuz küçükse ve banyonuzu daha geniş ve ferah göstermek istiyorsanız uzun&dar görünümlü metro fayanslarının açık renk tonlarını banyolarınızda kullanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz!

7. Grafik Döşeme Desenli Banyo Seramik Tasarımı

Hem zeminde hem de duvarda kullanabileceğiniz, kullandığınız alanı çok iyi vurgulayacak bir tasarımdır. Bu tasarımı kullanırken yumuşak tonlarla ya da sert tonları bir arada kullanarak bu karmaşıklığı cezbedici bir şekle dönüştürebilirsiniz. Bu tasarımın en büyük avantajlarından bir diğeri ise farklı desenleri bir arada kullanabilme durumundan ötürü size yaratıcılık fırsatı sağlamasıdır. Bu cesur ve renkli tasarımlar uzun bir süre daha trend olarak kalacak gibi duruyor.

2019 yılında banyolarda en çok tercih edilen banyo seramik tasarımlarını sizler için derledik ve nasıl kullanabileceğinize dair birkaç öneri sunduk. Umarız verdiğimiz örnekler ve öneriler işinize yarar ve banyolarınızda kullanma imkanı bulabilirsiniz!

Miray Kankaya

Merhabalar, ev dekorasyonu ve yenilenmesiyle ilgili bulduğum yaratıcı ve işe yarar örnekleri ve uygulamaları sizlerle paylaşacağım.

3 yorum

 1. Özellikle mat kaplama banyo seramiklerini çok sevdim, görsellerin bütünü çok hoş duruyor

  6 Ocak 2020, 20:27
 2. Ama bu şimdi yapılmaz ki 2 ayda zor karar vermiştim. Kafam yeniden karişti

  19 Ocak 2020, 15:29
  1. Henüz yaptırmadıysanız hala geç değil 🙂

   22 Şubat 2020, 21:31

Bizi Arayın