2020 Ev Boyama Fiyatları ve Moda Renkler

2020evboyamafiyatlari

Evinizde biraz değişiklik yapmak istiyor ve ev boyama ustası mı arıyorsunuz? Güncel ev boyama fiyatlarını mı merak ediyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz! Bazen çeşitli nedenlerle bazen de nedensizce evimizde değişiklik yapmak isteriz. Hem evin görünümünü yenilemek hem de evin enerjisini yenilemek açısından, yapılan bu değişiklikler oldukça önemlidir. Çok sık yapılmayan bu tadilatlara başlamadan önce uzunca düşünüp, karar verilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların başında sizi hayalinizdeki ev dekorasyonuna kavuşturacak ev boyama ustaları geliyor. Ev boyama ustalarının güncel fiyatlarından, bu senenin trend renklerinden ve ev boyamaya dair birçok konuyu sizin için bu yazımızda açıklayacağız. Hazırsanız, başlayalım!

 

İlginizi çekebilir: 7 Adımda Kolayca Uygulayabileceğiniz Ev Boyama Teknikleri

Ev Boyama Fiyatları 2020

Ev boyama fiyatları bulunduğunuz il ve ilçeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun dışında maliyeti etkileyen faktörlerden bazıları da yaptıracağınız işlem ve kullanılacak malzemenin kalitesidir. Boya badana gibi tadilatlar çok sık yapılmadığı için biraz daha fazla maliyetli ama daha kaliteli olan malzeme ve ibannermimar-05şçilikten yana hakkınızı kullanmayı düşünebilirsiniz. Kaliteli ve malzeme uzun vadede sizin yararınıza olup, yapılan işin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, fiyat almadan önce ev boyama ustasından evinizi ve yaptıracağınız işleme göre evinizin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde analiz etmesini isteyin. Duvarınızda olan pürüz ve darbeler boyanın görünüşünü etkileyeceği için öncesinde sıva ve benzeri işlemler yapılması gerekebilir. Bu da ayrı maliyet anlamına gelmektedir. Son anda böyle bir sürpriz yaşamamak adına bunların öncesinde konuşulması çok daha iyidir. Ortalama ev boyama fiyatları aşağıdaki gibidir:

Ev Boyama Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Siz de kolayca kendi eviniz için ortalama bir fiyat hesaplayabilirsiniz.

Yükleniyor

İlginizi çekebilir: Daire Boyama ve Ev Boyama Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

2020 Trend Ev Boyama Renkleri

Ev boyama işlemi çok sık yapılmadığı için yaptırmışken trendlere uymayı isteyebilirsiniz. Hem güncel bir dekorasyona sahip olmak hem de herkesten farklı bir dekorasyona sahip olmak güzel olabilir. Evinizin genel dekorasyonuna uyacak ve bir süre sonra sıkılmayacağınız renkler tercih etmek çok önemlidir. Ayrıca rengin kullanılacağı odanın ölçüleri ve aldığı ışık miktarı da kararınızı etkileyecek diğer faktörler olarak karşımıza çıkacak. Endişelenmeyin! Hepsini birazdan paylaşacağız. Sizin için 2020 yılında en trend olan ev boyama renklerini listeledik. Aşağıdaki örneklerden hem renkleri görebilir hem de ilham alabilirsiniz.

Bu senenin trend renklerinin başında altın sarı geliyor. Son derece canlı ve aydınlık duran bu sarı rengiyle hem evinizin hem de kendi enerjinizi yükseltebilirsiniz. Parlak ve canlı bir renk olduğu için ışığı daha iyi yansıtarak ortamın daha da aydınlık durmasını sağlayabilir. Özellikle bu rengi yatak odasında kullanarak güne her defasında daha da enerjik uyanabilirsiniz. Bunun dışında altın sarı rengini beyaz gibi açık tonlarla ya da tam tersi koyu bir renkle kombinleyerek kontrast yaratabilirsiniz.

Asker yeşili bu sene sıkça göreceğimiz bir diğer renk. Şık ve gösterişli duran bu rengi odanın her duvarında kullanabileceğiniz gibi sadece bir duvarda kullanarak daha çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu yöntemi bazen bir kanepeyi ön plana çıkarmak bazen bir yatağı bazen de bir televizyon ünitesini vurgulamak için kullanabilirsiniz. Eğer asker yeşilini duvarlarınızda kullanacaksanız geri kalan ev dekorasyonunu daha açık renk ve sade mobilya ve eşyalarla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu renk florel desenlerle güzel bir uyum yakalamaktadır.

Ev dekorasyonunda çok sık yer verilen mavi renginin doygun mavi tonu bu sene ev dekorasyonunun olmazsa olmazlarından biri haline gelecek. Mavi renginin insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkileri de fazlaca olduğu için siz de evinizde kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sıcak ve enerjik görüntüsüyle kayısı turuncusu da bu senenin trend renklerinden biri. Çok doğal ve sıcak bir ton olduğu için özellikle Bohem ve Rustik tarzlara sahip evlerde kolayca kullanacağınız bu renk, evinizde dingin ve huzurlu bir alan yaratmanızı sağlayacak. Üstelik koyu bir renk olmadığı için herhangi bir boyuttaki odanın tamamını da rahatlıkla kayısı turuncusuna boyayabilirsiniz.

Metalik siyah da bu senenin trend renklerinden olduğunu söylesek ne dersiniz? Birçok insan için bunun çok radikal bir karar olduğunun farkındayız ama siyah renginin asaleti ve gösterişli görünümü evinize çok yakışacak. Metalik siyah rengini evinizde kullanırken dikkat etmeniz gereken unsurlar odanın ne kadar doğal ışık aldığı ve boyutları olmalı. Eğer yeterince ışık almayan bir odada siyah rengini kullanıp yapay ışıklandırmalarla aydınlatmaya çalışırsanız, aradığınız o çarpıcı görünümü elde edemeyebilirsiniz. Ayrıca tüm odanın dekorasyonunu siyah renkten yana kullanarak farklı ve modern bir görünüme sahip dekorasyon yaratmanız mümkün.

2020 yılında trend ev boyama renklerinden bir diğer ise zümrüt yeşili rengi. Zengin ve canlı görünümüyle her oda ve ev dekorasyonuna uyum sağlayabilen zümrüt yeşilini isterseniz bütün duvarlarda isterseniz de örnekte olduğu gibi duvarın yarısını boyayarak, odanızı boyutlandırabileceğiniz bir şekilde kullanmanız mümkün.

İlginizi çekebilir: İç Mimarlardan Ev Boyama Önerileri ve Fikirleri

Bu içeriğimizde 2020 ev boyama fiyatlarını ve moda renkleri sizin için açıkladık. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Evde Mimar ekibi profesyonel ustalar ve iç mimarlarla birlikte çalışmaktadır. Bize istediğiniz an ulaşarak fiyat öğrenebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

Bizi Arayın