2020’nin En Trend Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

AkrilikMutfakDolapModelleri-1

Yeni bir yılla birlikte yepyeni bir mutfağa mı sahip olmak istiyorsunuz? Yoksa mutfak dekorasyonunuzdan sıkılıdınız, yenilik mi arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! 2020 yılında mutfağını değiştirmek ve yenilemek isteyenlerin çok işine yaracağını düşündüğümüz bir yazımızla karşınızdayız. Evde bulunulan süre boyunca içinde en çok vakit geçirilen odalardan biri olan mutfakların, ev dekorasyonunda tartışılmaz bir önemi vardır. Mutfak dekorasyonu her zaman önemli ve özenli olması gerekir. İçindeki bu kadar vakit geçirdiğiniz bir odanın hem şık hem de kullanışlı olması ayrıca dikkat edilmesi gereken nokta. Zamanın trendlerinden de faydalanarak, görenlere kendini hayran bırakacak ve içinde geçirdiğiniz her vakit keyifleneceğiniz bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak mümkün. Bu senenin en büyük trendlerinden olan akrilik mutfak dolapları, evinize çok yakışacak! Sizin için akrilik mutfak dolabı modellerini ve ilham alacağınız örnekleri listeledik. Hazırsanız, başlayalım!

bannermimar-05

Akrilik Mutfak Dolabı Nedir?

Akrilik mutfak dolabı modellerine geçmeden önce akrilik mutfak dolabının ne olduğunu bilmekte fayda var. Mobilyalarda çok sık kullanılan mdf kalıpların ince akrilik paneller ile kaplanmasıyla akrilik mobilyalar elde edilmektedir. Böylece parlak ve darbelere karşı daha dayanıklı mobilyalar elde edilebiliyor. Akrilik mobilyaların bu özelliklere sahip olması da kendilerine mutfak dekorasyonunda yer bulmasını sağlıyor. Çok fazla kullanıldığı, ıslanmaya, darbeye ve çiziklere çok elverişli bir mekan olduğu için mutfak dekorasyonunda daha dayanıklı materyallere yer verilmelidir. Dayanıklı olduğu için kullanımı da oldukça kolay olan akrilik mutfak dolaplarını temizlerken dikkatli olmalısınız. Akrilik paneli aşındırmayacak ve yüzey rengini bozmayacak temizleme malzemeleri kullanıp, yüzeye zarar vermeyecek bez ve süngerler tercih etmelisiniz.

İlginizi çekebilir: 2020’nin En Trend Mutfak Dolapları

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik mutfak dolaplarının son zamanlarda oldukça popüler hale gelmesi ve mutfak dekorasyonunda kendine sıkça yer bulmasıyla birlikte, model seçeneklerinde de fazlaca farklılaşma görülmektedir. Mutfağınızı yenilerken hazır akrilik mutfak dolabı alabileceğiniz gibi sizin odanıza ve tarzınıza özel bir mutfak dolabı  da yaptırabilirsiniz. Tabii ki özel yaptıracağınız akrilik dolabın, hazır olandan daha maliyetli olacağını unutmamalısınız. Genel olarak diğer dolaplara göre biraz daha yüksek maliyete sahip olan akrilik dolaplar dayanıklılığı ve kullanışlılığıyla fiyatını hak etmektedir. Akrilik mutfak dolapları da diğer mutfak dolabı türleri gibi benzer modellere sahiptir. Modelinize karar vermeden önce odanın büyüklüğünü, nasıl bir dolaba ihtiyacınız olduğunu ve evin ışık alma kapasitesini göz önünde bulundurmakta fayda var. Özellikle şık ve gösterişli bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız, akrilik mutfak dolaplarına fırsat vermelisiniz. Sizin için hazırladığımız örneklerden ilham alabilirsiniz.

Eğer çok büyük bir alana sahip değilseniz, beyaz renkli akrilik mutfak dolabı seçmek sizin yararınıza olacaktır. Hem parlak olmasının etkisiyle ışığı daha iyi yansıttığı için odayı olduğundan daha büyük gösterecek hem de parlak ve beyaz olmasından kaynaklı olarak daha az toz tutarak, temizlik kolaylığı sağlayacak. Mutfak dolabının modelini ve konumlandırmasını ihtiyacınıza yönelik olarak tasarlayabilirsiniz. Özellikle bir tarafa yapacağınız büyük mutfak dolabıyla kendinize hem saklama alanı yaratıp hem de daha ferah bir görünüm yaratabilirsiniz.

Özellikle geniş bir mutfağa sahipseniz, adalı mutfak dolabı modellerine dekorasyonda yer verebilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlayan adalı mutfak dolabıyla, sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz ürün ve teçhizatları bir arada tutarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Akrilik dolaplar yapısı gereği çok şık ve modern durduğu için adalı bir model seçmeniz görünümü daha da güçlendirecektir. Sadece klasik renkler değil, ağaç kaplamalı akrilik mutfak dolapları da bulmanız mevcut.

‘Renkli akrilik mutfak dolabı modelleri yok mu?’ diyenleri de sevinderecek bir haberimiz var! Akrilik modeller mutfak dekorasyonunda kendine sıkça yer bulduğu için istediğiniz hemen her renkte mutfak dolabı bulmak mümkün. Akrilik dolaplar zaten parlak ve çok gösterişli olduğu için fazla ilgi çekici renk kullanmanın biraz iddialı olabileceğini belirtmemizde fayda var. Eğer cesur bir renk seçecekseniz, geri kalan mutfak dekorasyonunuzun daha sade ve dolabı ön plana çıkaracak şekilde olmasını gerektiğini bilmelisiniz. Renkli dolap denince akla gelen kırmızının daha açık ya da koyu renklerini, mavinin tonlarını ve sarı gibi dikkat çekici renkleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Böylece daha canlı ve enerji veren bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Hem de mutfağınız diğerlerinden kolayca ayrılabilir!

Ben istediğim renk ve modelde dolabımı yaptırmak istiyorum diyenler için de ilham alabileceği örnekleri burada sıraladık. Sınırsız renk ve model seçimiyle zorlu bir süreç sizi bekliyor olabilir. Sahip olduğunuz alanı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, işinize yarayacak ve içinde bulunmaktan keyif alacağınız mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Sadece tek renk değil, iki farklı rengin bir arada kullanıldığı ve kontrast oluşturan renkleri kullanarak da farklı ve güçlü bir görünüm elde edebilirsiniz. Minimalist dekorasyonla da oldukça uyumlu olan akrilik mutfak dolaplarını, toprak ve doğal tonlardaki diğer materyallerle birleştirerek kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evinize Özel Mutfak Dolabı Modelleri ve Tasarımları

Bu içeriğimizde 2020’nin en trend akrilik mutfak dolabı modellerini ve, kullanılan renkleri sizin için açıkladık. Umarız, hayalinizdeki mutfak dekorasyonuna sahip olabilmek için listelediğimiz en trend akrilik mutfak dolabı örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

2 yorum

  1. Çok güzel örnekler, benim de mutfağı yaptırasım geldi 😀

    2 Nisan 2020, 18:12
    1. Beğenmenize çok sevindik 🙂

      4 Nisan 2020, 00:04

Bizi Arayın