2020’ye Girerken Yılbaşı Ev Dekorasyon İçin Kendin Yap Fikirleri

yilbasievdekorasyonu

Yeni yıl, yeni heyecanlar diyerek söze başlıyoruz! Yeni yıl, dünyanın her yerinde milyonlarca etkinlik düzenlenerek ve ışıkların görkemiyle süslenerek kutlanır. Mağazaların vitrinleri, sokak lambaları, işlek caddeler, kafelerin camları ve gözümüzün gördüğü her yer ışıl ışıl süslenir. İnsanların birbirlerine hediyeler verdiği ve sokaklarda neşeyle dolaştıkları bu günde Evde Mimar ekibinin evleriniz için harika önerileri ve fikirleri var. Bu öneri ve fikirleri sunmadan önce yeni yılda tüm dünya için birlik, beraberlik, barış ve sevgi diliyoruz. Hadi başlayalım!

mimarigorsellestimecizimibanner

Yılbaşı Ev Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Yılbaşı için önceden bütçe hazırlamamış veya çok az vaktiniz kalmış olabilir. Evinizde kendi emeğinizle yapacağınız harika kendin yap fikirlerimiz var. Bu yılbaşı eviniz küçük dokunuşlarla şirin mi şirin bir eve dönüşecek. Yılbaşı ev dekorasyonu sandığınız kadar zor bir iş değildir ama vaktinizi alacağından emin olabilirsiniz. Hepimiz biliyoruz ki yılbaşı ev dekorasyonu renkleri kesinlikle yeşil ve kırmızı. Sizler için hazırladığımız bu harika kendin yap fikirlerine göz atmanızda fayda var. Geçen seneki içeriğimize göz atmak isterseniz hemen buradan ulaşabilirsiniz.

Yılbaşı ev dekorasyonunun vazgeçilmezi kozalaklar!

Yıllardır süre gelen bu gelenekte yapabileceğiniz bazı kendin yap fikirlerinden biride kozalaklar. Kozalakları istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Doğada rahatlıkla ve hiç para vermeden bulabileceğiniz kozalaklar oldukça dekoratif ve sıcak bir  hava katacaktır. Gümüş veya altın sarısı gibi renklere boyamanız ortamı daha ışıltılı gösterecektir. Eğer imkanınız varsa kozalakları fazlaca toplayarak harika bir noel ağacı yapmanız da mümkün. Bunu için kozalaklar ve köpük strafor yeterli olacaktır. Ayrıca kozalaklar ile birbirinden güzel kapı süsleri yapmanız da mümkün! Bu yaptığınız kapı süslerini her mevsim kullanabilirsiniz. Kozalaklar ile yaptığınız dekor ürünlerinin arasına yapraklar serpiştirerek renk katmanız da harika bir fikirdir!

Eski eşyaları dekoratif ürünlere çevirin!

Eski kumaşlarınızı, düğmelerinizi ve aklınıza gelebilecek tüm incik boncuk ürünlerinizi hazırlayın, hediye sepetleri ve hediye kaplamaları yapıyoruz! Kraft kağıtlarla hediye kaplama fikri hepimizin hoşuna gitmiştir. Ayrıca hediyeyi her zaman daha özgün gösterdiğini düşünüyoruz. Kraft kağıtla kapladığınız hediye kutularının etrafına simli kalemlerle yazdığınız çeşitli notlar yapıştırabilir, kumaş parçalarıyla estetik görüntüler elde edebilirsiniz. İplikler ile yapacağınız küçük ponponlarla süslemekte oldukça şirin görünecektir. Eski kumaşları birbirine yama yaparak çorap şeklinde dikebilir ya da eldiven ve çorapları bir ip yardımıyla etrafa asabilirsiniz. Bu tam bir yıl başı havası verecektir.

Yılbaşı ev dekorasyonunun olmazsa olmazı masa!

Yılbaşını bütün bir ailenizle ya da dostlarınızla evde geçirmeyi planlıyorsanız bu gecenin olmazsa olmazı eşsiz bir masa olacaktır! Masanızda kendi emeğinizle yapabileceğiniz ve masanızın ihtişamını arttıracak harika fikirlerimiz var. Mumlar her masanın olduğu gibi bu masaların da vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Mumlar dekorasyonda önemli bir yere sahip. Harika parıltılarıyla ortama hareket ve neşe katıyorlar. Ağaç dallarından yapabileceğiniz mumluklar oldukça basit ve yapmaya değer. Mumlarla ilgili bir başka fikir ise canlı meyveler ile yapılıyor. Bir suyun içerisine koyacağınız canlı meyvelerin üzerine konduracağınız küçük bir mum eşsiz bir manzara sunacaktır. Ayrıca yılbaşı ev dekorasyonu için bir ipe bağlayacağınız parlak boncukları cama asabilirsiniz. Parlak boncuklar ortamda ki ışığı kendi renkleriyle yansıtarak müthiş bir atmosfer yaratacaktır. Eğer çocuğunuz var ise çocuğunuzun odasını kapısını noel baba, kardan adam veya geyik gibi motiflerle süsleyebilirsiniz. Bunun için maliyeti oldukça düşük keçeler işinizi görecektir! Yılbaşı ev dekorasyon fikirlerini uygularken dilerseniz led ışıklardan faydalanarak dekorasyonunuza ışıltı katabilirsiniz. Masanızda yılbaşının vazgeçilmezi tarçınlı kurabiyelere yer vermeyi de unutmayın. 🙂

Evde Mimar ekibi olarak sizlere ilham vermekten ve evlerinize misafir olmaktan hem gurur hem mutluluk duyuyoruz. Dekorasyon, boya badana ve tadilat gibi her türlü konuda bizlerle iletişime geçebilir ve sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Mutlu yıllar dileriz! 🙂

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

6 yorum

 1. Çok şirin fikirler bayıldım, ellerinize sağlık 🙂

  26 Kasım 2019, 09:41
  1. Yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

   26 Kasım 2019, 11:04
 2. Yılbaşında arkadaşlarımla evde harika bir masada vakit geçirmek için sabırsızlanıyorum.

  26 Kasım 2019, 09:43
  1. Muhteşem bir yıl geçirmenizi dileriz 🙂

   26 Kasım 2019, 11:04
 3. Harika görünüyorlar. Ev dekorasyonu için yılbaşı dekorasyonu çok önemli gerçekten.

  29 Kasım 2019, 21:26
  1. İlginiz için teşekkür ederiz 🙂

   30 Kasım 2019, 20:26

Bizi Arayın