22 Güzel Banyo Dolap Modelleri

Evlerimizin en değerli alanlarından biri de banyolardır. Özellikle metropol bir şehir olan İstanbul’da yaşayan insanlar için stres atmak en önemli şeyler arasındadır. Bu yüzden banyolar onlar için en önemli alanlardır. Hatta çoğu kiracılar için mutfak ve banyonun güzel olması en önemli etmenler arasındadır. Eve gelen misafirlerimiz de içten içe banyonun güzelliğine bakar. Diğer bir taraftan, banyolar bizim en çok ıvır zıvırımızı kaldıran yerlerdir. Özellikle kadınların ve çocukların her türlü bakım ihtiyaçları bu alandadır. Bu yüzden banyo dolapları bizim acilen edinmemiz gereken şeylerdir. Aksi takdirde bakım ürünlerimiz çok karışık durabilir.

Küçük banyosu olanlar için derli toplu bir dolap tamamen işinizi görebilir. Özellikle duvara monte edilmiş bir dolap ile hem alandan yer kazanırsınız hem de ortalıkta duran eşyalarınızı toplarmış olursunuz.

Büyük banyolar için bu aşırı dert değildir. Yer işgal edebilen banyo dolapları alabilirsiniz. Genelde insanlar dolaba ya da rafa ne gerek var, çamaşır makinamın üzerine eşyalarımı koyarım diye düşünüp hiç raf ya da dolap almıyorlar ama bu banyonuzu olduğunca dağınık ve çirkin göstermenize sebep olur. Şimdi sizlere önerebileceğimiz banyo dolap modelleri ve çeşitlerini inceleyelim.

İlginizi çekebilir: İlham Veren Banyo Modelleri

2018 Yılının Modası Beyaz Banyo Dolapları

Belki banyolarda en sık kullanılması istenen renk beyazdır. Duvar boya renginiz beyaz değilse bile banyo dolaplarınızı beyaz seçebilirsiniz. İnsanların beyaz rengini seçmesinin sebeplerinden biri, etrafı temiz ve ferah göstermesidir. Size bir kaç örnek ile evinizde edinebileceğiniz beyaz banyo dolap modellerine bakalım. Dilerseniz evinizde kolayca yaptırabileceğiniz özel dolap tasarımlarına bakabilirsiniz.

Lavabo Altı Banyo Dolap Modelleri

Genelde lavabo altı dolaplar çok sık tercih edilir. İnsanlar lavabo altı dolaplara çamaşır deterjanını, temizlik ürünlerini rahatlıkla koymak için bu dolapları ister çünkü temizlik malzemelerinin etrafta dağınık durması bir çok insanı deli eden bir durumdur. Bu kötü görüntüyü çok sık bir lavabo altı banyo dolap modeli ile çözmek mümkün.

Çamaşır Makinalı Banyo Dolap Modelleri

Evlerde banyo dolabı alırken bazı insanlar çamaşır makinasının ortalıkta gözükmesinden pek hoşlanmaz. Siz de bu kişilerdenseniz sizlere en güzel çamaşır makinalı banyo dolap modellerini göstereceğiz. Siz de evinize banyo dolabı alırken bu ayrıntıya dikkat edebilirsiniz.

İlginç Banyo Tasarımları

Evini yenileyen herkesin salon ve mutfak gibi yerleri yenilerken raf, çerçeve ve aksesuarlar ile evlerini süslediğini biliyoruz. Peki ya banyolar? Banyolar basittir; duşakabin, lavabo, çamaşır makinesi, bir de havlu ve temizlik malzemeleri için bir dolap. Çoğumuz banyolarımız için alışveriş yaparken genelde ne kadar yaratıcı olunabileceğimizi ve banyolarımızı nasıl farklılaştıracağımızı pek düşünmüyoruz sadece bu dört eşyanın basit ve kullanışlı olmasına ve banyoya sığıp sığmadığına dikkat ediyoruz. Ama güne başlarken yaptığımız ilk iş banyoya gitmek olduğu için banyolar da aslında ne kadar ferah ve farklı olursa güne o kadar iyi başlarız. Biz de burada size banyonuzda kullanabileceğiniz birkaç tasarım örneklerini göstereceğiz.

Banyoda Sıra Dışılık

Genelde banyolarımızda açık renkler kullanmayı tercih ediyoruz. Ancak banyonuzda farklılık yaratmak ve öne çıkmak isteyenlerdenseniz daha sıra dışı, iddialı görünümler elde etmek istiyorsanız aşağıda göstereceğimiz örnekler tam size göre.

Aynalı Banyo Dolapları

Banyomuz günlük bakımımızı gerçekleştirdiğimiz yerlerdir. Bu noktada banyonun vazgeçilmez bir parçası ise aynadır. Aynalı dolaplar ise hem depolama açısından hem de görüntü açısından banyomuzda kullanışlı bir ortam yaratacaktır.

Işıklı Dolap Modelleri

İtiraf edelim ki hepimizin banyoda ayna karşısında saatlerimizi geçirdiğimiz olmuştur. Bu noktada doğru ışık bir banyonun olmazsa olmazdır. Banyonuzda istediğiniz ışıltıyı ışıklı aynalı dolaplar ile elde edebilirsiniz.

Plastik Banyo Dolapları

Banyo dolabınız olmasa da banyonuzda ortada durmasını istemediğiniz, kişisel kozmetik eşyalarınız, eviniz için temizlik eşyaları gibi birçok eşyanız vardır. Bu eşyalarınızı orta yerde bırakmamak için banyo dolabını tercih edecek kadar büyük bir alanınız olmayabilir. Böyle bir durumda plastik banyo dolaplarını tercih edebilirsiniz. Banyo dolabı setlerine göre çok daha az yer kaplayan ve daha hafif olup yerini gönlünüze göre değiştirebileceğiniz plastik banyo dolapları, içerisinde bulunan birçok raf ile eşyalarınızı göz önünden uzaklaştırıp banyonuzun daha düzenli gözükmesini sağlar.

Evinin dekorasyonunu sık sık değiştirmeyi seven kişiler için plastik banyo dolapları çok idealdir. Hafif olması ve belli bir yere sabitlenmemiş olması istenildiği zaman istenilen şekilde banyonuzun dekorasyonunu değiştirmenize olanak sağlar.

Sizler ile sezonun en gözde banyo dolap modellerini paylaştık. Sorularınız olursa bizler ile iletişime geçip dilediğiniz an öneri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Evinize Yakışacak Sürgülü Kapı Modelleri

Farklı Temalarda Banyo Dolapları

Evini yerleştirirken belli bir dekorasyon stili kullanan insanların seçimlerini dikkatlice yaptıkları yerlerden birisi de banyolarıdır. Bu nedenle bu yazımızda size farklı dekorasyon stillerinde banyo dolap modellerinin evinizi yenilerken yardımcı ve tamamlayıcı olacağına inanıyorum.

Endüstriyel Stil

Bu stil çoğu insana ham ve işlenmemiş gözükse de yaratıcı fikirlerle kendi objelerinizi kendiniz yaratabilir ve evinizde eşsiz bir eşya kullanma şansını yakalayabilirsiniz. Bu stilde kullanacağınız soğuk renkler ve cilalanmamış ahşap, boyanmamış tuğla gibi ögeler bu stili yakalamanıza yardımcı olur.

Modern Stil

Bu stilde düz, sade ve çağdaş ögeler ve desenler kullanılır. Çizgiler düz, geometrik şekiller ağırlıklı, tek renk desenlere sahip mobilyalar bulunur. Klasik stildeki saçaklar ve çiçekler bu stilde görünmez.

Country Stil

Kırsal stil olarak adlandırılan sıcak ve yoğun bir stildir. İçerisinde doğa renklerinin hepsini bulundurabilir. Doğal ahşap, toprak ve seramikten yararlanılır.

İlginizi çekebilir, Country Mutfak Dekorasyonu Örnekleri ve Uzmanından 7 Öneri

Banyo Dolapları ile Farklı Dekorasyonlar

Banyonuzda tadilat yapacaksanız ya da en baştan yeni bir banyo dizayn edecekseniz karşınıza birbirinden farklı bir çok dekorasyon seçeneği çıkabilir. Hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar sonuç bulabilirsiniz. Banyonuzda en çok yer kaplayan şey koşulsuz banyo dolabınızdır. Bir banyo dolabı ile banyonuzu olduğundan daha geniş ya da olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz. Buna ek olarak banyo dolabınızın bölümleri açısından kullanışlı ise eşyalarınızın tamamını yerleştirebilir daha derli toplu bir ortam oluşturabilirsiniz. Banyonuzu güzelleştirecek, daha rahat bir yaşantı sürdürebileceğiniz dekorasyon önerilerini bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Modern Banyolar

Banyo dolapları üzerinde açık tonların genellikle kullanıldığı modern banyolarda bazı koyu renkli dekoratif malzemeler ile dekorasyon daha tamamlayıcı oluyor. Açık renkli banyo dolapları her zaman daha ferah ve geniş ve şık bir ortam yaratır. Modern banyoların vazgeçilmezlerinden biri de banyo aydınlatmalarıdır. Gerek aynalarda kullandıkları led ışıklar gerekse diğer aydınlatma yöntemleri banyonuzun modern bir  görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Son dönemlerde gökdelen gibi yüksek binaların banyolarında, dışarıdan bakıldığında içerisi gözükmeyecek şekilde tasarlanmış tam boy camlar kullanılıyor. Böylelikle gün içinde dışarıdan gelen güneş ışığını tamamıyla içeri alan camlar ile etkileyici bir hava oluşturup şehrin manzarasını izleme fırsatı sunduğu gibi kişiye bulunduğu yeri hem daha geniş hem de daha ferah hissettiriyor.

Koyu Tonlarda Banyo Dolap Modelleri

Koyu tonların doğasından gelen ciddi ve modern hava, evinizin her odasına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Özellikle modern ve minimalistik tarzda evlere oldukça yakışan koyu renk dekorasyon, iddialı ve şık mekanlar yaratmanıza imkan sağlayacaktır. Bu fikrin en güzel uygulama alanlarından biri de banyolardır. Çoğu zaman insanlar mekanı daha dar gösterecek diye banyolarda koyu renk kullanılmaktan kaçarlar ama yeterli aydınlatma sağlanırsa mekanı daha da büyük ve güzel gösterecektir. Koyu rengin minimal bir yaklaşımla sadece banyo dolaplarında kullanımı ise mekanın daha modern görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda kullanılan koyu renk banyo dolapları mekana şıklık ve zarafet katacaktır. Birkaç örnek ile koyu renk banyo dolap modellerini aşağıda inceleyebilirsiniz.

Açık Raflı Banyo Dolap Modelleri

Kapalı dolaplar depolama alanı açısından kullanışlı olsalar da bazen alanı olduğundan daha dar gösterirler. Açık raf şeklindeki ve tezgâh altı raflı banyo dolap modelleri ise harika görünüyor!

Gömme Banyo Dolap Önerileri

Duvar içlerinde gömme dolaplar ile hem alandan tasarruf edebileceğiniz hemde eşyalarınızı görünmez bir şekilde saklayabileceğiniz  gömme dolaplar, bulunduğu ortam içerisinde modern bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Gömme dolaplarınızı ayrıca dekoratif aksesuarlar ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca gömme dolaplar sadece banyonuzda değil evinizin diğer odalarında da sizin için kurtarıcı bir çözüm olabilir. Bu konu hakkında daha çok fikir edinmek için Gömme Dolap Modelleri ve Örnekleri  yazımıza göz atmanızı öneririz.

Yer Kazandıran Banyo Dolap Modelleri

Küçük banyoların temel sorunu piyasada satılan çoğu dolabın banyoya büyük gelmesi, hareket alanının kısıtlanması, banyonun kalan eşyalarının etrafta bir karışıklık ve düzensizlik yaratmasıdır. Küçük banyolarda bu sorunu çözebilmek için küçük hileler ve evimizin duvarlarının şekline göre yaptığımız mimari dolap düzenlemeleriyle yerden kazanarak kendimize dolaplar oluşturabiliriz. Bunun için en çok kullanılan yerler ise tuvaletin üstü ve kolonlardır. Yerden kazanırken kolonları doğru kullanmak da çok önemli ve hayat kurtarıcıdır.

Banyonuzda Bitki Kullanımı Önerileri

Banyonuzda diğer eşyalardan farklı olarak canlı çiçekler kullanabilirsiniz. Kullandığınız bitkiler sayesinde banyonuzda temiz bir koku, ürettiği oksijen sayesinde ferahlık ve mobilyalarınız ile bütünleşerek hoş bir görüntü oluşturur.

Bu yazımızda sizlere banyo dolaplarıyla farklı dekorasyon örnekleri derledik. Banyo dekorasyonu hakkında daha çok fikir sahibi olmak için Yeni Nesil Banyo Dekorasyonları 30 Harika Örnek yazımızı okumanızı öneririz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

3 yorum

  1. tasinma kosturmacamizda gercekten cok yardimci oldu tesekkurler

    29 Mart 2019, 13:27
  2. Elinize sağlık, harika öneriler eşimle bayıldık 🙂 Yeni yazılarınızı da bekliyoruzz

    29 Mart 2019, 13:29
  3. kaç zamandır bu tarz şeyler okurum gerçekten böyle samimi ve bu kadar faydalı bir içerik ilk defa görüyorum, ellerinize sağlık 🙂

    29 Mart 2019, 14:32

Bizi Arayın