30 Adet İlginç Kafe Dekorasyon Örnekleri

Eski İstanbul’da önceleri gençlerin rahat rahat takılabileceği mekanlar çok fazla yoktu. O zamanın İstanbul’unda daha çok herkes işini gücünü yapıp evlerde vaktini geçirirdi. Şu an ise gelişen teknoloji ve hayatın akışına kendimizi kaptırmamak çok zor. Muhakkak arkadaşlarımızla buluşmalar hep bir kafede gerçekleşiyor. Ayrıca kafe kültürü son zamanlarda dünyada daha farklı boyutta ilerliyor. Hatta insanlar müzeye gider gibi bu kafeleri görmek için dünyanın başka bölgelerinden geliyorlar.

Kafelerin fazlaca olmasından dolayı, kendi aralarında kıyasıya bir rekabet var. Bu rekabette de dekorasyon anlamında ve boya badana sektörü içerisinde son derece alışılmışın dışında tarzlar kendini gösteriyor. İnsanların sosyal medyada paylaşmasına ve haberlere çıkacak kadar ilginç olan kafe dekorasyonlarını gelin yakından inceleyelim.

1- Logomo Cafe, Finlandiya

Finlandiya’nın en enteresan kafelerinden biri. İnsanlar bu kafeyi fotoğraflamak için sıraya girmişler bile.

ilginckafedekorasyonu

2- Electric Bar, Fransa

Fransa’nın Paris şehrine gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken sıradaşı bir kafe.

ilginckafedekorasoyonu

3- Noorderparkbar, Amsterdam

Amsterdam’da olan bulunan bu kafe ikinci el malzemelerden üretilmiş, küçük bir bar olma özelliği ile meşhurdur. Alkollü ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra bazen de akşam yemekleri için hazırlıklar yapıyorlar. Ayrıca Amsterdam’a gidip bir parti yapmak isterseniz de bu şirin barı kiralayabilirsiniz.

kafedekorasyonornekleri

4- Truth Cafe, Güney Afrika

Güney Afrika’nın eşsiz kahvelerini içebileceğiniz kahve zinciri olan olan Truth Cafe’nin benzersiz iç tasarımı ile de bu kahveciye sadece dizaynını görmek için giden kitle oldukça fazla. Metal borular ve makineler ile ince düşünülen dizayn, size buralarda özel bir şeyler olduğu izlenimini uyandırıyor.

kafedekorasyonornekleri1

5- H.R. Giger Bar, İsviçre

İsviçre’nin Fribourg kentindeki bu kafe Ortaçağ zamanlarını yansıtıyor. Burada fotoğraf çektirmek için herkes sıraya giriyor. Giger Müzesindeki sürrealist ve fantastik sanat Saint-Germain Kalesi’nin 4 katında da sergilenmekte. Hans Rudolf Giger mimarlık ve tasarım eğitimi almış ancak sürrealist ve fantastik sanatı ile ünlenmiştir.

kafedekorasyonornekleri

6- The Jane Restaurant, Belçika

Bu restoran “iyi yemek ve rock’n roll” vizyonu ile inşa edildi. Tavanındaki orijinal tasarım, otantik ev sahipliği yapan, sade ve saygılı tasarımı ifade eder.

kafedekorasyonornekleri1

7- Bicycle Bar, Romanya

Bu bar, sergi, müzik severleri, çağdaş sanatçıların atolye çalışmaları için organize edilmek amacıyla kullanmak istediği bir kafe. Tasarımcılar, eski parçaları geri dönüştürüyor ve insanların mutluluğu için en ince detayına kadar dikkat ediliyor.

kafedekorasyonornekleri3

8- Hammock Cafe, Japan

Japonyadaki bu hamak kafe bir fincan kahve içmek ve rahat rahat ev ortamınızdaymışçasına rahatça vakit geçirebileceğiniz bir kafe. Japonya’ ya giderseniz size en yakın hamak kafeye gidebilirsiniz çünkü bu kafelerden 4 tane daha var.

ilginckafe

9- Cat Cafe, Canada

Kanada’da bulunan kedi severleri için çok güzel bir kafe. Her bireyin sağlığına, hijyenine de bu kafede dikkat ediliyor. Bu kafeyi tasarımcılar ikiye ayırmışlar. Bir tarafı bistro alanı, diğer tarafı ise eğlencenin olduğu kısım.

ilginckafedekorasyonu

10- Board Game Cafe, Canada

Kafede bulunan atıştırmalıklar ve lattesi ile meşhur olan yerlerden bir kafe. Düzenli olara da oyun severler için oyun geceleri düzenleniyor.

ilginckafedekorasyonornekleri

11- Alice in Wonderland, Tokyo

Japonya’da Alice in Worderland temalı kafeler bir kaç tane bulunuyor ama galibiyeti alan bu kafe oluyor. İçeriye girdiğinizde asla çıkmak istemeyeceğiniz bir kafe.

ilginckafedekorasyonornekleri1

12- Photography Cafe, Filipinler

Bu fotoğraf konsepti ile oluşturulmuş kafede espresso siparişi verdiğiniz kahvelerin fotoğrafını çekmek isteyeceksiniz. Küçük bir kafe olduğundan dolayı yer bulma zorluğu yaşayabilirsiniz. Fiyatlar da oldukça makul.

ilginckafedekorasyonornekleri2

13- Robot Restaurant, Shinjuku

Bu kafeye girdiğiniz anda sizi robotlar karşılamaya başlıyor. İnsan emeğinin en aza indirgendiği bu kafe” geleceğin temsilcisi” olma özelliğini yaşatıyor. İster konuşarak ister dokunarak menünüzü seçebilirsiniz. Tabi ki de Japonya’ da bulunan bu kafeye rağbet bir hayli fazla.

ilginckafedekorasyonornekleri3

14- Dinner in the Sky, ABD

Yemek yerken, heyecan arayanlar için bu kafe Las Vegas’da bulunuyor. Ortada şeflerin yer aldığı bu yerde yemek çeşitliliği de bir hayli fazla.

ilginckafedekorasyonornekleri4

15- Red Sea Star Underwater Restaurant, Israil

Dünya’nın ilk su altı restoranı Eliat kentinde bulunuyor. Klasik restoranlardan sıkılanlar için olan bu kafede sandalyeler bile deniz anasını andırıyor. Romantik bir akşam yemeği yemek isteyenler için son derece ideal.

ilginckafedekorasyonornekleri5

16- Cholate Cafe, Tokyo

Japonya’daki bu kafeye çikolata severler bayılacak. Japonya’nın en büyük çikolata üretici Meji’ye bağlı bir kafedir. Çikolatadan ilham alınan renk sayesinde, dekorasyonu gereği de bronz ve kahverengi tonları mekanda kullanılmıştır.

ilginckafedekorasyonornekleri6

17- Sewing Cafe, Fransa

Fransa’nın Paris şehrinde bulunan kafe, dikiş deneyimini kafe ile birleştirdi. Mekanda bulunan makineleri de kiralayabilirsiniz.

ilginckafedekorasyonornekleri7

18- Vampire Cafe, Tokyo

Tokyo’da ki bu kafede her zaman Halloween’ ı yaşayabilirsiniz. Bina tasarımı olarak dışarıdan sıradan gözükür ama içeriye girdiğiniz anda korkutucu dekorasyon ile karşılaşırsınız.

ilginckafedekorasyonornekleri8

19- Alternative Architecture, Eihime

Burası bir kafeden daha çok, aksiyon filmlerinden saklanmalık alanlarmış gibi bir görünüm oluşturuyor. Yine Japon kültüründen harika bir kafe örneği.

ilginckafedekorasyonornekleri9

20- Laundry Cafe, Denmark

Bu enteresan kafe sayesinde çamaşırlarınızı yıkatabilirsiniz, yıkatırken de bir şeyler yiyip içip okuyabilirsiniz.

ilginckafedekorasyonornekleri10

21- Joben Bistro, Romania

Romanya’da ki bu ilginç kafeye girenler ilk etapta, kafede ürkütücü hisse kapılıyor. Tasarımı ile görenleri büyüleyici nitelikte.

ilginckafedekorasyonornekleri1

 22- What Happens When Restaurant, USA

Konseptiyle New York’ un ilginç kafelerinden biri. Gidenler en çok yiyeceklerinden memnun olduğunu söylüyor.

ilginckafedekorasyonornekleri2

23- Cafe ki, Japon

Tokyodaki bu kafe minimalist bir dekorasyon ile tasarımlanmış. Ağaç dallarını anımsatan ögeler mevcut ama bunu siyah rengi ile sağlamışlar.

ilginckafedekorasyonornekleri3

24- Ammo Restaurant, China

Hong Kong’da bulunan bu kafe şık dekorasyonu ile gidenleri büyülüyor. Yiyecekleri ile Hong Kong’ un en iyi restoranlarından biri olma özelliğine sahip.

ilginckafedekorasyonornekleri8

25- Bangalore Express Restaurant, London

İngiltere’de bulunan bu kafeye gittiğinizde içeride bir çok çelik borudan oluşan basamaklar göreceksiniz. Üst kata bu borulara basarak çıkacaksınız. Hem samimi bir ortam yaratılmış hem de yerden tasarruf edilmiş.

ilginckafedekorasyonornekleri4

26- Le Pain Frances Restaurant, Sweden

İsveç’ in Göteborg kentinde bulunan bu kafe tam bir şık ve sanatsal kafe harikası. Tasarım genel olarak mavi renklerden oluşuyor.

ilginckafedekorasyonornekleri6

27- The Design Bar, Sweden

Stockholm’da ki bu kafe şehir ve ormanı temsil ediyor. Tasarımda endüstrileşmeye gidilmiş.

ilginckafedekorasyonornekleri9

28- Auriga Restaurant, India

Mumbai’de bulunan bu kafenin alt katında bir gece klübü, üst katında da bir restoran bulunuyor. Dizaynda bir çok ses yalıtım levhaları kullanılmış.

ilginckafedekorasyonornekleri1

29- Blue Frog Lounge, India

Mumbai’ de bulunan bu kafe son derece akustik salonuyla ve tasarımıyla görenleri etkiliyor. Bu kafede canlı müziği de akustik salonu sayesinde rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Oturma yerlerini müşterilerin, sahneyi tam görebilmesi şeklinde belli bir yükseltiye göre dizayn edilmiş.

ilginckafedekorasyonornekleri4

30- Pakta Restaurant, Spain

İspanya’ nın en meşhur kentinde bulunan bu kafe Japon tavernasını model almış.

ilginckafedekorasyonornekleri

Bonus

Walter’s Coffee Roastery, İstanbul

Kadıköy’de bulunan bu kafe Breaking Bad dizisi ilham alınarak yapılmıştır. Menüler periyodik cetvel şeklinde, bardaklar ise ölçü kabı şeklinde. Üniforma giyip laboratuvarda fotoğraf çekilebilirsiniz.

Sizin ile ilginç kafe dekorasyon önerilerini paylaştık. Kendin yap projelerini örnek alarak siz de kafenizde sıra dışı tasarımlara imza atmaya başlayın!

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

4 yorum

 1. Güzel bir çalışma olmuş. Elinize sağlık. Biz de kafe dekorasyon önerileri istiyoruz.

  4 Şubat 2018, 10:20
  1. Kendi kafenizin mükemmel olması dileğiyle. Çok teşekkür ederiz.

   4 Şubat 2018, 21:19
 2. Güzel bir araştırma elinize sağlık fotoğraflar sayesinde girmeyenler için görsellik olmuş

  19 Temmuz 2019, 15:09
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   31 Temmuz 2019, 07:36

Bizi Arayın