3D Mimari Çizim Örnekleri, Projeleri, Önerileri

Yeni bir yapı inşa etmeden önce ya da herhangi bir alanda yeni dekorasyonlar yapmadan önce alanında uzman bir iç mimarla birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz. İç dekorasyonda yapacağınız değişikliklerin kişiliğinize uygun olması için uyum içerisinde çalışabileceğiniz bir uzman seçmek çok önemlidir. Bir yapının inşasında; dış görünüşünün ve iç dekorasyonunun düzenlenmesi için mimari çizimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşadığınız evde, iş yerinizde ya da diğer iç mekan alanlarında dekorasyon değişikliği yapılırken de bu mimari çizimler kullanılmaktadır. Bu çizimler sonucu ortaya çıkan sonuçların hem şık hem de kullanışlı olması önemlidir. Bu yazımızda sizlere 3D çizim ve aşamaları nelerdir, çizim yaparken nelere dikkat edilmelidir, 3 boyutlu mimari çizim nasıl fiyatlandırılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. 

 3 Boyutlu Mimari Çizim Nedir, Neden Yapılır ? 

Mimari bir projenin neredeyse bitmiş halini ortaya koyan 3 boyutlu mimari çizimler, inşaat ve mimari sektörlerinde proje aşamasındaki fikirlerin bitmiş halinin nasıl olacağını göstermek için kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca projenin sunumu aşamasında müşterilerin daha çok fikir sahibi olmasını ve daha çok etkilenmesini için de 3 boyutlu çizimler kullanılabilir. Hayalinizdeki dekorasyon modellerini daha yaptırmadan görmenizi sağlayan 3D mimari çizimler, 2D çizimlerin görselleştirilmesi ve modellenmesinden oluşur.  

3 Boyutlu mimari çizimler yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kişilerin projeyi daha kolay anlamasına ve değerlendirmesine yardımcı olurlar. 

 

3 Boyutlu Mimari Çizim Fiyatları Nasıl Belirlenir  ? 

Her mimari çizimin ve görselleştirme uygulamalarının birbirlerinden farklı fiyatlandırması vardır. 3 boyutlu mimari çizimlerin fiyatları belirlenirken belirli bir sınırdan bahsetmek mümkün değildir. Bunun sebebi 3D çizimlerde fiyat çok değişkendir. Çizim yapılırken kullanılan donanım ve programlar, çizimin ne kadar sürede yapılabileceği, çizim detayları gibi faktörler fiyatı etkileyen başlıca değişkenlerdendir.

3 Boyutlu Mimari Çizim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Mimari çizim mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Eskiden el ile çizimler yapılırken günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte çeşitli bilgisayar programlarıyla yapılan çizimler çok daha yaygındır. Bir mimari proje çizimine başlamadan önce mutlaka detaylı bir hazırlık aşaması yapılmalı ve çeşitli örnekler incelenmelidir. Sizler de aşağıda sizin hazırladığımız çeşitli mimari çizim örneklerini inceleyebilir ve hayalinizdeki eve sahip olabilmek için mimar çizimler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 3D mimari çizim özelliklerini ve örneklerini paylaştık. Siz de eviniz için iç mimari tasarım ya da 3 boyutlu mimari çizim hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir,  soru ve görüşlerinizi dilediğiniz zaman bizimle paylaşabilirsiniz. Evde Mimar ekibi olarak evinizi güzelleştirmek için biz daima hazırız.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın