3D Modelleme Fiyatları Belirlenirken Neler Dikkate Alınmalıdır ?

Mimari projelerin teknik çizimleri oldukça dikkatli ve titiz bir biçimde yapılmalıdır. Çizim öncesinde proje hakkında tüm bilgiler edinilmeli ve müşterinin istekleri dikkatli bir biçimde dinlenmelidir. Ancak bir projenin müşteriye sunulması ve aktarılabilmesi için teknik çizimler yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı mimarlar tarafından yapılan teknik çizimlerin 3D modellere dönüştürülmesi gerekir. 3D modelleme ile müşteriler nasıl bir projenin ortaya çıktığını rahatlıkla anlayabilir ve eğer yapılmasını istediği bir değişiklik var ise bunu 3D modelleme üzerinden rahatlıkla gösterebilmektedir.

Müşterilere 3D modelleme ile projenin sunulması ve tüm bu işlemlere verilen genel isim ise mimari görselleştirme işlemidir. Tabi ki bu noktada mimari çizimin yanı sıra 3D modelleme fiyatları da detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Bu içeriğimizde sizlere 3D modelleme fiyatları belirlenirken nelerin dikkate alındığını ve 3D modelleme fiyatları araştırması yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatamaya çalışacağız.

3D Modelleme Nedir ? Neden Tercih Edilir ?

Bina çizimleri ya da iç dekorasyonda yapılacak olan değişiklikler teknik çizimler ve hesaplamalar ile yapılmaktadır. Müşterilerin istekleri ve teknik hesaplamalar bina içerisindeki dekorasyonun stilini belirlemektedir. Bu noktada müşterilerin hayat tarzı ve yaşam zevkleri ön plana çıkmaktadır. Yapılması istenilen değişiklikler birebir dinlenmeli ve ihtiyaçlar dikkatle belirlenmelidir. İşte bu aşamadan sonra mimari çizimlerin müşterinin anlayabileceği ve görsel olarak tatmin edecek bir biçime dönüştürülmesi gerekebilmektedir. Bundan dolayı yapılan 3D modelleme işlemleri ile hazırlanan iç dekorasyonun detayları rahatlıkla incelenebilir. Duvar boyası renkleri, kullanılacak olan mobilyaların tarzları gibi detaylar 3D modelleme işlemleri ile kolayca anlaşılabilmektedir. Ancak 3D modelleme işlemi için hizmet alırken 3D modelleme fiyatları detaylı bir biçimde araştırılmalıdır. Bununla birlikte 3D modelleme hizmeti almadan önce bir çok örnek incelemekte fayda vardır. Sizin için özel olarak hazırladığımız birbirinden güzel 3D modelleme örneklerini inceleyebilirsiniz.

3D Mimari Modelleme Fiyatları

Mimari modelleme fiyatları için kesinlikle proje için nasıl bir çalışma yapılacağı incelenmesi gereklidir. Buna ek olarak projede kaç kişinin çalışacağı ve ne kadar süreceğinin belirlenmesi de oldukça önemlidir. 3D mimari modelleme işlemlerinde özel olarak üretilecek olan görsellerin hazırlanabilmesi için mimari proje çizimlerinin ya da taslak çizimlerin tasarımcı ile paylaşılması gereklidir. Ardından proje incelenerek hızlı bir şekilde model kütüphanesi oluşturulabilir. Evde Mimar olarak sizlere yardımcı olabilmek için hazırladığımız tahmini 3D mimari modelleme fiyatlarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

3D Mimari Modelleme Süresi Çalışılacak Alanın Büyüklüğü 3D Mimari Modelleme Fiyatları
1 -2 Hafta 0 – 50 m2 1000 TL – 2500 TL
2 – 4 Hafta 50 – 100 m2 3000 TL – 4500 TL
4 – 8 Hafta 100 – 500 m2 4500 TL – 6500 TL
8 Hafta ve Daha Fazlası  500 m2 +  +6500 TL

Burada sizler ile paylaştığımız fiyatlar tahmini 3D mimari modelleme fiyatlarıdır. Kesin fiyatlar için tasarım uzmanlarımız ile görüşmenizi öneriyoruz.

3D Modelleme Fiyatları Nasıl Belirlenmelidir ?

Mimari görselleştirme işlemleri özel firmalar tarafından ya da serbest şekilde çalışan modelleme uzmanları tarafından yapılmaktadır. Buna bağlı olarak sabit 3D modelleme fiyatları sunulması mümkün değildir. Aynı zamanda projenin büyüklüğü ya da detayları da 3D modelleme fiyatları açısından etkili olmaktadır. Doğru ve uygun 3D modelleme fiyatları verilebilmesi için mimari çizimin detaylı bir şekilde incelenmesi gereklidir. Dış ya da iç çizim olacağı da fiyatlara etkisi bulunmaktadır. Ancak genel olarak 3D modelleme için fiyatlar metrekare başına verilmelidir. Proje üzerinde yapılacak değişiklikler de belirli bir sayıdan sonra farklı ücretlendirmelere tabi olabilmektedir. 3D modelleme işlemleri bir iç mimari tasarım dekorasyon tasarım işlemi olmadığını belirtmekte de fayda vardır. Mimari görselleştirme işlemleri teknik mimari çizimlerin 3 boyutlu olarak renkli ve gerçekçi bir şekilde nasıl görüneceğini inceleyebileceğiniz modellemelerdir.

İlginizi çekebilir ; 3 Boyutlu Mimari Modelleme Proje Çizimi, Görselleştirme ve Fiyatları

Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirirken içinize sinmesi ve hayalinizdeki eve sahip olabilmeniz için profesyonel olarak mimari görselleştirme hizmeti vermekteyiz. Mimari projeleri ekibimiz ile canlı ve estetik bir görünüme kavuşturuyoruz. Böylece hayalinizdeki eve sahip olmadan önce gerçek halini rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Hayalimdeki Ev İçin Nasıl 3D Modelleme Hizmeti Alabilirim ?

Üç boyutlu mimari tasarım ve modelleme işlemlerinin mimarlar ve tasarım uzmanları tarafından yapılması oldukça önemlidir. Dekoratif detayların ön plana çıkarılması ve kişiliğinizi ya da hayalinizi yansıtan bir 3D mimari tasarım hizmeti almak için öncelikle isteklerinizi belirlemeniz önemlidir. Bu aşamadan sonra iç mimarımız ile görüşerek bu isteklerinizin nasıl gerçeğe dönüştürüleceği ve hangi tekniklerin kullanılması gerektiği hakkında bilgiler alabilirsiniz. İç mimarımız projenin teknik çizimlerini bitirdikten sonra sıra 3D modelleme işlemlerine gelecektir. Bu noktada 3D modelleme uzmanımız yapılan teknik çizimi detaylı bir şekilde görselleştirecektir. Bu işlemler projenin büyüklüğüne bağlı olarak 2 hafta ile 5 hafta arasında sürebilmektedir.

Mimari görselleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra hayalinizdeki evi üç boyutlu olarak görebilir ve bilgisayar üzerinden içerisinde gezebilirsiniz. Eğer beğenmediğiniz ya da içinize sinmeyen bir detay görürseniz bunu iç mimarımıza ya da modelleme uzmanımıza rahatlıkla iletebilirsiniz. Böylece hayalinizdeki eve sahip olmadan önce nasıl görüneceğini detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 3D modelleme fiyatları belirlenirken nelerin dikkate alındığını ve 3D modelleme sürecinin nasıl işlediğini detaylı bir biçimde anlatmaya çalıştık.  Sizde hayalinizdeki ev için 3D modelleme hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz zaman bizimle paylaşabilirsiniz. Evde Mimar ekibi olarak evinizi güzelleştirmek için biz daima hazırız.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın