4 Adımda Mutfak Dekorasyonu Önerileri

öneçıkangörselmutfak

Modern dünyada artık kadın erkek herkesin ev içerisinde vaktinin önemli bir kısmını geçirdiği alanlardan biri mutfaklar. Evin en sık kullanılan yerlerinden biri olan mutfaklarımızda harcadığımız zamanın daha keyifli geçmesi için bugün sizlerle mutfağınızı 4 adımda dekore edeceğiz. İçinden çıkmak istemeyeceğiniz mutfaklar için adımlarımızı tek tek uygulamaya başlayalım!

1.Adım : Fazla eşyalarımızı ortadan kaldıralım ve ortamı rahatlatalım!

Küçük ve Dar Mutfaklar için Mutfak Dolapları

Şüphesiz çoğu evde mutfak, evin en küçük alanıdır ve en çok da eşya konulan yeridir. Kullanılan mutfak robotları, eşyalar , malzemeler mutfakta çok fazla yer kaplar ve saklama alanı da az olduğu için mutfağınız normalden daha dağınık gözükür. İşlevsel ve fonksiyonel mutfak dolapları bu konuda çok işimize yarayabilir. Küçük eşyalarınız için boş alanlara da ince dolaplar yaptırabilir , atıl alanlarınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca mutfak dolaplarını beyaz seçerseniz mutfağınız daha geniş ve ferah gözükür. Mutfak dekorasyonu görsellerimizle eşyalarınızı toplamanız konusunda yardımcı olamaya çalışacağız. Dilerseniz mutfak dolabı modelleri sayfamızdan fikir alabilirsiniz.

Mutfak Duvarlarını ve Tavanı Değerlendirme

Küçük mutfaklar modelleri için pratik çözümler yaratmamız gerekebilir. Örneğin boş duvarlarımızı ve tavanı değerlendirebiliriz.

2.Adım : Mutfağımızı aydınlatalım!

Dekoratif Mutfak Aydınlatma Modelleri

Çalıştığınız ortamın ferah ve aydınlık olması çok önemlidir. Mutfak dolaplarının altında ve üstünde kullanılan ışıklar mutfağınıza modern ve şık bir hava katar. Sarı aydınlatma mutfağınızda daha sıcak ve keyifli bir çalışma ortamı yaratmanızı sağlayabilir. Kendi mutfak malzemelerinizi kullanarak  aydınlatma sisteminizi kendiniz yapabilirsiniz. Mutfak aydınlatma görsellerimizde mutfak tavan aydınlatma ve mutfak dolap aydınlatma örnekleri görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mutfak için Işıklandırma Örnekleri (30 Harika Örnek)

3.Adım : Mutfağımızı süsleyelim!

Mutfak süsleme fikirlerini mutfağınızın boş alanlarına göre düşünürseniz, alanı daha verimli kullanmış olursunuz. Mutfağınızda kullandığınız renklerle uyumlu mutfak aksesuarları seçerseniz özellikle dar ve küçük mutfak modelleri için yorucu ve kalabalık bir görüntü vermemiş olursanız. Eğer beyaz bir mutfağa sahipseniz şanslısınız! Canlı renkler kullanarak mutfağınızı neşelendirebilirsiniz. Sadelikten yanaysanız meyvelerin doğallığından faydalanıp tezgahınıza yerleştirebilir veya minimalist aksesuarları kullanabilirsiniz. Şimdi mutfağınızda değerlendirebileceğiniz alanlara göre sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Mutfak Tezgah Üstü Süsleri

Tezgah üstü süslerinizi elinizin altında sürekli durmasını istediğiniz malzemelere göre seçebilirsiniz. Tezgah ve mutfak dolabı rengine uyumlu süsler seçmeyi ihmal etmeyin. Örnek resimlerden fikir edinebilirsiniz.

Mutfak Duvar Dekorasyonları ve Süsleri

Dolaplarınızda yer bulamazsanız bardaklarınızı ya da tavalarınızı duvara asarak şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Son zamanlarda trend olan kara tahtalarını “alışveriş listesi” , “günün menüsü”nü , “tarifler”i yazmak için kullanabilirsiniz. Mutfak duvarınıza astığınız dekoratif saksılarla kendi yeşilliğinizi yetiştirebilirsiniz.

4.Adım: Mutfak Kapısı

Mutfak Kapısı belki de dekorasyon sırasında en son aklınıza gelecek ayrıntı olsa da mutfak kapısı dekorasyonun bir parçasıdır. Mutfağın stilini yansıtmasının  yanı sıra mutfak kapılarının yerine göre de işlevsel olması çok önemlidir. Eğer dar  ve küçük mutfaklara sahipseniz mutfak kapınızın var olması hareket alanınızı kısıtlar. Bu sebeple sürgülü kullanabileceğiniz mutfak kapıları daha rahat bir alanda çalışmanızı sağlar. Mutfak Kapısı Modelleri örnekleri ile  fikir vermeye çalışalım.

Sürgülü Mutfak Kapısı ve Katlamalı Mutfak Kapısı Modeli

Amerikan Kapı Modeli

Bu yazımızda mutfağınızı adım adım nasıl dekore edeceğinizi anlattık. Mutfak Tezgah üstü süslerden mutfak kapısına kadar ayrıntılı mutfak dekorasyon fikirleri konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Umarız mutfak dekorasyon önerileri konusunda size ilham verebilmişizdir.  Evde Mimar olarak evinizin daha iyi bir dekor ve görünüm kazanması için çalışmaya devam edeceğiz. Yazılarımızı takip edebilir ya da evinizin ihtiyaçları için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evinize Özel Mutfak Dolabı ve Tasarımları

Son Moda Mutfak Perde Modelleri

Evinizde Uygulayabileceğiniz Amerikan Mutfak Modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

4 yorum

 1. Fikirleriniz için teşekkür ederiz

  21 Mayıs 2018, 15:00
  1. Biz teşekkür ederiz. Evlerinizin güzelleşmesi için içeriklerimizi sizler için geliştirmeye devam edeceğiz.

   21 Mayıs 2018, 15:15
 2. Yemek yapmayı çok seven birisi olarak bu içeriğinize gerçekten bayıldım. Mutfağımı sayenizde güzelleştireceğim. Teşekkür ederim

  22 Mayıs 2018, 07:34
  1. Biz teşekkür ederiz. Umarız yemekleri beraberce yiyebileceğiniz mutlu bir ortamınız olur.

   22 Mayıs 2018, 09:51

Bizi Arayın