40 Farklı Yatak Odası Modeli ve Tasarım Örnekleri

kapakson

Yatak odası dekorasyonu çok farklı seçenekleri olmasına rağmen genel olarak gittiğimiz mağazalarda , evlerde birbirine benzeyen yatak odalarını görüyoruz. Bunun bizce sebebi farklı olan veya daha az tercih edilen dekorasyon tarzlarını araştırmamak ve nasıl kullanılacağı hakkında yeterli bilgiye ve öz güvene sahip olmamak.Yatak odasını genel olarak sakin bir tarzda döşemeye çalışırız . Aslında kendi içinde farklı tarzlarda dekora edildiğinde sizi yansıtan ve genel yatak odası algısından uzaklaşmış olabilirsiniz

Yatak Odası için Tercih Edilebileceğiniz 5 Tarz

Sizler için 5 ayrı tarzda yatak odası modelleri  ve beraberinde örneklerinden bahsedeceğiz ve bu tarzların sizin eviniz için nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz.

İskandinav Tarzı Yatak Odası Modelleri

İskandinav Tarzı Yatak Odalarında  dikkat edilen birinci unsur beyaz duvarlardır , beyaz duvarları desteklemek için ise siyah – beyaz mobilyalar ve yeşil vurgular bolca kullanılır. Çeşitli aksesuarlar , ahşap zemin bu detaylar sizi İskandinav tarzına yönlendirecektir.Yatak başlığı seçiminde puflar kullanılabilir.

Country Tarzı Yatak Odası Modelleri

Fransız tarzı mobilyalarla birbirini tamamlayıcı bir özelliği vardır . Country Tarzı aslında kırsal tarzı demektir. Yani dekorasyonunuz da kullandığınız leylak rengi,yeşiller ve maviler beyazın uyumuyla kır tarzına hitap etmektedir.Aynı zamanda kullandığınız çiçek desenli duvar kağıtları da oldukça tercih edilmektedir. Burada country tarzın yanında romantik yatak odası tasarımları içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Modern Tarza Sahip Yatak Odası Modelleri

Modern tarza sahip yatak odaları aslında birçoğumuzun evindeki yatak odalarıdır . Büyük markaların piyasaya sunduğu yatak odalarının genelinde bu tarz hakimdir. Bu tarzın sahip olduğu özellikler ise şunlardır ; Beyaz , gri veya siyah gibi temel ve basit renklerin hakimiyetidir.Aksesuarlar ise az tutulmaktadır yani minimal edilmektedir.

Endüstriyel Tarzda Yatak Odası Modelleri

Bu tarzda en göze çarpan detaylar özenilmemiş ve mükemmelliyetçilikten uzak bir görüntü oluşturmaktır . Bu tarza örnek duvarlarda sıvasız tuğla kullanımı aynı zamanda yıllar almış eskimiş duvarlar ve parçalarda bu tarzın olmazsa olmazlarındandır .

Rustik Tarza Sahip Yatak Odası Modelleri

Rustik Tarz son zamanlarda tekrardan moda olmakla beraber genel yatak odası yargısına biraz ters düşse de kullanıldığı odalara farklı bir hava katmaktadır . Rustik kelime anlamı olarak  , duvarları yarı yontulmuş ya da taşın ilkel durumunu anımsatır biçimde yontulmuş taşlarla örülmüş olan anlamına gelmektedir . Rustik tarzı bazı kesimler tarafından soğuk görülse de beraberinde kullanıldığı objelerle yarattığı o soğuk havayı kırabilir ve kendi sıcak ve sıra dışı evinizi oluşturabilirsiniz.

Yatak Odası dekorasyonu diğer odalarda olduğu gibi oldukça önemlidir . Özellikle sakinlik arayanların çoğunluklu olduğu bu odamızda istediğiniz sakinliği gerek duvar boyanızla gerek kullandığınız yatak başlığıyla sağlayabilirsiniz . Bunlara ek olarak tercih ettiğiniz yatak örtüsünü odanızın dekorasyonuna göre seçebilir bir bütünlük oluşturabilirsiniz . Sakinliği tercih ettiğiniz yatak odanızda kullandığınız renkli ve hareketli objelerle odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Kullanacağınız renkleri doğru seçmeli ve kullanmanız gereken nesnelerin boyutlarını odanızın boyutuna ve tarzına göre seçmelisiniz .


Bugün sizler için yatak odanızda kullanabileceğiniz renkleri ve tercih edebileceğiniz tarzlardan bahsettik . Aklınıza takılabilecek olan bütün dekorasyon soruları için biz Evde Mimar ekibine her zaman ulaşabilirsiniz .

İlginizi çekebilir : 9 Maddede Bahar Temizliği ve Feng Shui’ye Giriş

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın