Ufkunuzu Açacak 40 Adet Pencere Önü Dekorasyon Fikirleri

Evinizin hiç ummadığınız hatta belki de kullanıma elverişsiz bulduğunuz bir yerini muhteşem bir konfor alanına dönüştürmek ister misiniz? Bu yazımızda sizler için 40 farklı pencere önü dekorasyonu ya da pencere önü sediri fikri paylaştık. İsterseniz kendinize özel bir dinlenme alanı, isterseniz saklama alanı, dar odalar için bir oturma alanı daha, belki sadece kitabınızı alıp köşeye çekilmelik ya da çocuğunuz için bir oyun sahası yaratabilirsiniz. Ev dekorasyonu için çok küçük bir alanda ve az maliyetle yapabileceğiniz bu dokunuşun odalarınıza çok farklı bir hava katacağından hiç şüphemiz yok.

boyabadanauygulamalari

Oturma Odaları İçin Pencere Önü Örnekleri

Sakin ve huzurlu bir dinlenme köşesi, tavan arasında, şehrin göbeğindeki bir apartman dairesinde ne fark eder! Pencerenizin önüne yaptıracağınız bir sandık, üzerine atılacak bir döşek ve birkaç yastıktan başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

 

Güzelim pencerelerinizi boydan boya tül ve perdelerle kapatmak neden, onları evin en güzel yerine çevirebilecekken? Farklı dekorasyon ürünleri, süsler, kitaplar, mum ve yaratıcı abajurlar ya da şuan aklımıza gelmeyen birçok farklı şey kullanarak oturma odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Yatak Odası İçin Pencere Önü Örnekleri

Genellikle evlerimizde yatak odalarında pencerenin olduğu duvara hiçbir şey koymaz ve boş bırakırız. Oysa ki pencerenin kenarlarında kalan kısmı saklama alanı olarak kullanmak için dolap yaptırabilir ve pencerenin önünde yatak odanızı güzelleştirecek farklı bir kısım yaratabilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Pencere Önü Örnekleri

Çocuğunuzun kitaplarını, oyuncaklarını sakladığı bir dolabın üstünde okuma alanı yaratabilirsiniz. Hatta belki küçük bir odanız var, iki çocuğunuzu da aynı oda da yatırabilir, hatta yattıkları alanları ayırarak onlara daha kişisel bir alan yaratabilirsiniz. Belki de sadece pencerenin önünde küçük bir girinti vardır anlam veremediğiniz. Orayı güzelleştirmek sizin elinizde!

Mutfağınız İçin Pencere Önü Örnekleri

Dediğimiz gibi pencere önü fikirleri tek bir odaya özgü değil. Siz nereyi daha efektif ya da göze güzel görünen bir şekilde kullanmak istiyorsanız oradaki pencerenin önüne içinizden geleni yaptırabilirsiniz. Pencerenin önünde aydınlık bir yemek yemek, ya da kekin pişmesini beklerken çayınızı içmek için mutfağınızda da konforlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Çeşitli Pencere Önü Örnekleri

“Benim evimde öyle bir yer var ki!” diyenler ya da belki bir odasını sadece kendine ayıranlar için burada da farklı örneklere yer vermeye çalıştık. Çalışma odanıza, belki yazlık evinizin koridorundaki pencerenin önüne hatta balkonunuza bile bu fikirleri uygulayabilirsiniz.

Bonus

Bizim en beğendiğimiz örnekleri de sizinle paylaşmasak olmazdı. Şimdiye kadar hep aynı amaçları düşünerek pencere önü dekorasyon örnekleri verdik ancak burada biraz daha farklıları karşımıza çıkıyor. İtiraf edelim evimizin girişinde böyle pencereler olsa ilk iş olarak onların ölçüsünü alıp perdeciye giderdik. Oysaki birileri oraya oturup ayakkabılarını bağlayabileceğini , ya da montunu giyerken çantasını koyabileceği bir yer olarak düşünmüş. Bizce de dolaplarla kapatmaktan çok daha güzel gözükmüş. Diğer örnekte ise şirin mi şirin içinden kimsenin çıkmak istemeyeceği bir yatak, peteğin kenarında sıcacık. Bütün gün filim izlemekten başka bir şey yapamayabilirsiniz sorumluluk kabul etmiyoruz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın