5 Tatlı Adımda Pastane Dekorasyon Önerileri

Pastane sahipleri ve pastane açmayı düşünenler için harika bir yazı hazırladık! Sizler için 5 Tatlı Adımda Pastane Dekorasyon Önerisi sunuyoruz. Kimimizin için küçüklük hayali kimimiz için ise ikici bahar planı olan butik pastane acma fikrine bir katkımız olabileceğini düşündük ve sizler için birbirinden yaratıcı dekorasyon tavsiyeleri hazırladık. Umarız hayallerinizi gerçekleştirirken sizlere ilham olabiliriz. Hazırsanız tasarlamaya başlayalım!

1-Vitrin Dekorasyonu ile Gösterimizi Yapalım!

Bir pastane vitrin dekorasyonu ile tatlı sevmeyen bir kişiyi bile yolundan döndürüp dükkana sokabilir. Vitrinde duran renkli makaronlar, butik pastalar, cup kekler, dekoratif şekerleme kutuları göz zevkimiz için adeta bir şölen gibi duruyor. Durum böyle olunca kendimizi içeri girmekten alıkoyamıyoruz. Eğer bir pastaneniz varsa ya da açmayı planlıyorsanız vitrin kullanımının sizin için en önemli reklam olduğunu unutmayın. Dilerseniz  Evde Mimar olarak sizler için seçtiğimiz görsellerden ilham alabilirsiniz.

2-Pastane Mobilya Dizaynı için Renk Seçimi

Masa, koltuk ve sandalyelerin şeklinden kumaşına, renginden tasarımına kadar tüm dekorasyon aklı uyumlu secim yapmalısınız. Pastel renkler cupcake dükkanları ve pastaneler ile özdeşleşmiş renklerdir. Pembe ve mavi  gibi yumuşak renklerin ağırlıkta olduğu bir dekorasyon planlıyorsanız beyaz, gri, limon sarısı ve açık renk ahşap tonları sizin dekorasyon aklınız ile uyumlu olacaktır. Daha çarpıcı bir tarz istiyorsanız siyah ve beyaz renklerini arka planda kullanarak tüm dikkatleri sadece ürünlere çekebilir, kontrast bir tasarım oluşturabilirsiniz.

3-Butik Pastane Duvar Dekorasyonu

İnsanları pastanelere çeken bir diğer etmen pasta vitrini arkasında göze çarpan duvar dekorasyonudur. Özel pasta tasarımları, renkli duvar kağıtları, cam teşhir dolapları ve şekerlemeler pastanenizin daha çekici ve sevimli görünmesine yardımcı olur. Pastanenin her köşesi dekorasyonun uyumlu bir parçası olmak zorundadır. Duvar dekorasyonu sırasında renk seçimi yaparken buna dikkat etmelisiniz.

4-Pastalarımızı Sergileme Zamanı

Pastanenizin en önemli demirbaşı olan soğutucu vitrinler tüm emeklerinizi sergileyeceğiniz alan. Bu sebeple dekorasyon ile uyumlu olması ziyaretçilerin görsel zevki için çok önemli. Ürünleri öne çıkması adına sade bir tasarım seçmeniz tüm odak noktasını pastalara çekecektir. Birden fazla rengin bir arada kullanıldığı bir alan olacağı için  karışık renkler seçmemeniz yararınıza olacaktır.

5-Ufak Tefek Tatlılıklar ile Dekorasyonu Tamamlayalım

Söz konusu tatlılar ve pastalar olunca önce göze hitap etmesi gerekiyor. Pastaneler de aslında normal bir iş yeri değil showroom haline dönüşüyor diyebiliriz. Sunuş şeklinden kullanılan malzemelere, duvar süslerinden tavan dekorasyonuna kadar bir bütünlük sağlanması ve dikkat çekici olması gerekli. Diğer adımlarda da belirttiğimiz gibi pastel tonlarını kullanarak, pasta kremasını ve meyveleri andıran dokulardan ilham alabilirsiniz. 2019’un öne çıkan renklerinden olan pastel tonları da duvar boyası modasını yakalamanız için bir avantaj olacaktır.

Bu yazımızda pastane sahibi olanlar ya da açmayı düşünenler için 5 adımda dekorasyon önerileri paylaştık, faydalı olacağını düşündüğümüz görseller ile ilham olmaya çalıştık. Dilerseniz iç mimarımız ile online olarak görüşebilir, dekorasyon ve renk secimi konusunda tavsiye alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 30 Adet İlginç Kafe Dekorasyon Örnekleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın