7 Adımda Feng Shui İle Enerjinizi Düzenleyin

Feng Shui ile evinizi düzenlerken temelden başlayıp daha karmaşık feng shui seviyelerine çıkmanız gerekebilir.  Evinizin düzeninde feng shui kullanırken geleneksel ve klasik feng shui okullarında kullanılan sembolleri öğrenmeniz ve bu sembolleri doğru kullanmanız gerekmektedir. Sevgi ve evlilik için mandarin ördeği kullanılırken  koruma ve istikrar için kaplumbağa yada bolluk için koi balığı kullanılmaktadır.

Yarasalar ve chi lins gibi bazı semboller daha az bilinir. Evinizin enerjisini arttırmak ve hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek için feng shui sembollerini keşfedin.

İlgili İçerik: Düğün Salonu Dekorasyonu Önerileri

1) İyi Bir Feng Shui Uygulamak İçin Dağınıklıktan Kurtulun

Evinizde sevmediğiniz ve gereksiz olan her şeyden kurtulun. Dağınıklıktan kurtulmak tedavi gibi gelen bir süreçtir ama sizin için yorucu olabilir. Bunu yaparken kolaylaştırmak için kendinizle konuşabilirsiniz. evinizdeki dağınıklıktan kurtulmadan diğer adımlara geçmeyin bu adım feng shui enerjisinin yaratılmasın da önemli bir adımdır.

 

 

2) Temiz Hava ve Doğal Işığa Yer Verin

Bu iki element evinizde iyi bir feng shui enerjisi (chi ) için gereklidir. Pencerelerinizi sık sık açarak evinizi havalandırın ve temiz havanın evin içini doldurmasına izin verin. Temiz havayı elde edebilmek için hava temizleyici kullanabilirsiniz. Doğal ışığın evinize mümkün olduğunca girmesini sağlayın. Güneş ışığı en temiz en yararlı ışıktır. Evinizin havasını ve enerjisine katkısı inanılmazdır, fark edeceksiniz.

 

3) Enerji Haritanızı Tanımlayın

Bagua haritasını kullanarak evinizin feng shui enerji haritasını tamamlayın. Baguayı tanımladığınızda evinizin hangi alanlarının hayatınızın belirli alanlarına bağlı olduğunu bileceksiniz. Örneğin, geleneksel feng shui’de evinizin güney doğu feng shui alanı hayatınızda para enerjisinin akışına bağlıdır.

 

 

4) 5 Feng Shui Elementinin Temellerini Alın

Evinizin her alanında canlı ve dengeli bir enerji yaratmak için 5 feng shui elementinin temellerini öğrenin. Örneğin daha fazla refah çekmek istiyorsanız evinizin güneydoğu bölgesindeki alanları su ve ahşap ile tanıştıracaksınız. Sağlığınızı geliştirmek istiyorsanız evinizin doğu bölgesindeki alanları yeşil ve canlı bitkiler ile dekore edeceksiniz.

 

5) Feng Shui Doğum Öğenizi Bulma

Feng shui doğum elementinizi bulun ve enerjinizi destekleyip beslemek için evinizde kullanın. Örneğin doğum elementiniz ateş ise ateşin renklerini (kırmızı, turuncu, mor, macenta, pembe, sarı) kullanmanız ateş unsuru üçgen şekillerini evinizde oluşturmanız gerekir. Ateş elementini de tahta elementi beslediği için bu elemente de evinizde yer vermeniz gerekir.

İlginizi çekebilir: Feng Shui Öğretisine Göre Hangi Elementsin

6) Evinizde Enerjinin Kalitesine Her Zaman Dikkat Edin

Evinizdeki enerjinin refahınızı ve huzurunuzu nasıl etkilediğini tecrübelerinizle görmüşsünüzdür. Sağlığınız ile derinden bağlı olan huzurunuza dikkat edin ve evin enerjisini doğal ve kaliteli tutmaya çalışın. Yatak odanızdan banyonuza mutfağınızdan oturma odasına kadar doğal bir enerji akışı sağlayın ve evinizdeki bütünlüğe önem verin.

 

 

7) Kua Numaranızı ve Şanslı Yolculuğunuzu Öğrenin

Kua numaranızı ve şanslı yönünüzü öğrenin, böylece en kolay ve en iyi enerjiyi elde edebilirsiniz. Yatağınızın konumu masanızın bakış acısı yemek alanınızdaki oturma yerleri vb. ayarlayın. Örneğin 1 numaralı kua numarasının en iyi enerji aldığı yönler ; Güneydoğu, Doğu, Güney ve Kuzeydir.

 

 

Feng Shuide Adımlar

Bu feng shui adımlarında ustalaştıktan sonra, feng shui yıldızlarının ya da enerjilerin yıllık hareketi gibi daha derin feng shui seviyelerini keşfedebilirsiniz  . Bununla birlikte, eğlenmek ve sürecin tamamlamak için temel adımlarla başladığınızdan emin olun! Enerjiniz bol olsun =)

Daha fazla ve detaylı bilgi için “Feng Shui Nedir ? Temel İlkeleri Nelerdir ? ” adlı yazımıza bakabilir yorum kısmından sorularınız yöneltebilirsiniz.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın