7 Adımda Kolayca Uygulayabileceğiniz Ev Boyama Teknikleri

Ev boyama işlemi çoğu zaman profesyonel bir şekilde gerçekleşmez. İstenilen seviyede iyi bir biçimde olması için ufak tüyolar ve öneriler de faydalı olabilir. Evde Mimar olarak biz de bu yazımızda size 7 adımda kolayca uygulayabileceğiniz ev boyama teknikleri derledik. Sizler için de umarım faydalı olacaktır.

telefonarama

7. Duvarları Düzgünleştirin

Duvarları düzgün bir hale sokmak, hayal edilen şekle sokmak için zeminin iyi olması gerekir. Rutubeti olan tadilata gereksinimi olan duvarların bu nedenle tekrardan dizayn edilmesi, iyi bir hale sokulması gerekir. Bu nedenle ev boyama uygulamalarına başlamadan önce kesinlikle duvarları düzgünleştirmeli, astar, zımpara gibi çalışmaların yapılması gerekmektedir.

6. Boyayı Tam Hesaplamalısınız

Boya badana işlemine girişmeden önce ne kadar boya kullanacağınızı iyi bir şekilde hesaplamanız gerekmektedir. Bir eve ne kadar boya gider içeriğimizi bu doğrultuda incelemenizi öneririz. Fazla veya az boya olması sizi yanlış yönlendireceği gibi sizin için ekstra iş yükü de getirecektir.

boyahesaplama

5. Eşyalarınızı Muhafaza Etmelisiniz

Bir evin boya badana işlemlerine başlamadan önce eşyaları iyi bir şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Burada eşyaların üstünü muşamba ile örtmek, eşyaları ortaya toplamak doğru bir yol olabilir. Ev boyama işlemi sonunda yaşayacağınız olumsuz boya sıçramaları canınızı sıkabilir. Bunun için öncesinde önlemler almalısınız.

4. Boya Malzemelerini Tam ve Doğru Bir Şekilde Almalısınız

Boya malzemelerini seçmek, doğru almak süreci kolaylaştıran yegane etmenlerden biridir. Bunun için yapı marketlerini aşındırmadan önce hangi malzemelerin gerekli olduğunu belirlemeli, liste yaparak alışverişe çıkmalısınız. Burada kaliteli boya markaları seçimi yapmak, bu markaların seçimini önemsemek gerekir.

boyabadanauygulamalariornek

3. Duvarlara Yatay Bir Şekilde Uygulama Yapın

Duvarların boya badana çalışmalarını yatay hareketler ile gerçekleştirmek son derece önemli bir çalışmadır. Burada yanlış şekillerde, rastgele biçimde çalışmak duvarda lekeler bırakabilir.

2. Boya Sonrası Kontroller

Boya sonrası kontrolleri yapmak tam bir usta işi, profesyonel hareketlerden biridir. Ustaların işini yaptıktan sonraki işlemleri evin ne kadar güzel olduğunu belirler. Duvarların köşelerini rengin ne şekilde sonuçlar verdiğini ustanın bizzat metrekare metrekare incelemesi gerekmektedir.

1. Boya Sonrası Temizlik

Boya sonrası evin temizliği, düzeni ev sahibi için son derece önemlidir. Boya badana ustası için bu çalışmaları yapmak ve düzeni sağlamak gerekir. Tam ve detaylı bir temizlik hizmeti olmasa da çıkacak pürüzleri gidermek, en azından yapıyı nefes alır bir hale sokmak ustanın ev boyama sonrası yapması gereken çalışmalardan biridir.

Bu içeriğimizde size 7 adımda ev boyama teknikleri listesini sunmaya çalıştık. İçeriğimiz kapsamında size ev boyama ile alakalı tüyolar, öneriler sunmaya çalışırken evinizin güzelleştirmesi için size yardımcı olmaya çalıştık. Umarım eviniz için size yardımcı olabilmişizdir.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın