Taş Görünümlü Duvarlar ve Örnekleri

Siz de boya badana alanında, evinizde farklı tasarıma gitmek isteyenlerden misiniz? O zaman bu yazımız tam size göre. Size evinizde rahatlık ile uygulayabileceğiniz taş görünümlü duvarlardan bahsedelim. Eğer siz de beğenirseniz, evinizde rahatlık ile uygulamaya başlayabilirsiniz.

Boya badana içerisinde çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz, dekoratif boya modelleri mevcuttur ancak daha farklı modeller istiyor olabilirsiniz. Evinizin herkesten farklı ve özenli dizayn edilmesini istiyor olmanız takdirle karşılanacak bir durum çünkü bir çok insan evlerine gereken önemi vermiyor ama başkalarının evlerini görünce de şaşırıyorlar. Siz de evinizdeki değişime boya badana uygulaması ile başlayabilirsiniz. Hem de adım adım gidecek planlarınız için de son derece mantıklı bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Taş duvarlar doğal taşlar şeklinde yapılabilir ama evinizi inşaat ortamından engellemek için bunun yerine, taş duvar panelleri konur. Ortaya doğal tal görünümü vermesi bu şekilde daha kolay olacaktır. Bu taşlar farklı boyut ve şekillerde olabilir. Hangisini seçmek isteyeceğiniz sizin zevkinize kalmış bir durumdur.

Mobilyalar ile Uyum Önemli

Taş duvarları isterseniz duvarlarınızın her yerine yaptırabilirsiniz ya da duvarınızın sadece bir kısmına yaptırabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz, duvarınızın sadece bir kısmında olmasından yana. Burada dikkat edilmesi gereken ilk nokta, taşların rengi ile burada geride kalan duvar boyası arasında uyum sağlamanız gerekir. Yani seçtiğiniz taş renginin boya rengi ile ya aynı olması gerekir ya da farklı ama taşın rengine yakın bir renk olması gerekir.

İkinci nokta ise, duvar taşınız rengi ve biçimiyle mobilya seçiminiz arasında doğru bir orantı olması gerekir. Aksi takdirde istediğiniz ambiyansı elde edemeyebilirsiniz.

Taş duvar için nasıl bir tasarım elde etmek istediğiniz çok önemlidir. Mobilyalarınız ve ev dekorasyonunuz da yarattığınız tasarımın birer parçalarını olacağını unutmayın. Bunun için öneriler de alabilirsiniz. Blog sayfalarından fikirler de alabilirsiniz.

Resimlerimizden de göreceğiniz üzere taş görünümlü duvar yaratılan evlerde mobilya seçiminin de duvara ne kadar uyumlu olduğunu görebilirsiniz. Mobilyalarınızda klasik kahverengi, beyaz, siyah gibi renkler ile siz de duvarınızı tamamlayan parçaları elde edebilirsiniz. Ayrıca kullanılan avizeler ve abajurlar gibi küçük detaylar da duvarları tamamlayan parçalardan oluşuyor. Hatta ışık rengi seçiminiz bile bu tasarım için önemlidir.

Bu görsellerimizde de gördüğünüz üzere taş duvar rengini siyah ve beyaz da kullanabilirsiniz. Beyaz renk için minimalist ev eşyaları kullanmaya özen gösterin çünkü duvarınızda hareketli bir görünüm olacak geri kalan her şeyin çok sade olmasını sağlayın. Siyah taş rengi için ise, gri ve kırık beyaz duvar renklerini kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızın da gri gibi siyaha yakışan bir renk kullanmaya gayret gösterin.

Taş duvar yapımı oldukça ustalık ve işçilik isteyen bir iştir. Bunun için internetten iyi bir araştırma sürecine girmelisiniz. Evde Mimar ekibi olarak ustalarımız sizin için 7/24 hizmet vermeye hazırdır. Öneriler ve ev boyama çalışmalarınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın