Ahşap Dekorasyon Fikirleri ve Kullanım Örnekleri

Ahşap evimize doğallık katan, otantik hava kazandıran dekorasyon gereçlerinden biridir. Eğer ahşabı evimize güzel bir biçimde uygularsak evimizi istediğimiz atmosfere dönüştürebiliriz. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizlere ahşap dekorasyon fikirleri ve kullanım örnekleri sunarak bilgilendirmeler yapacağız, sizlere ilham olacak içeriğimize başlıyoruz 🙂

Ahşap Dekorasyon Örnekleri

Ahşap dekorasyon örnekleri ve derlemeleri yaptığımız bu bölümde sizlere dünyanın dört bir yanından ahşap ile ilgili kullanım örnekleri sunacağız. Bu örnekleri siz de kendi evinizi düşleyerek inceleyerek ahşabı kendi evinizde nasıl kullanmanız gerektiğini bu örnekler ile görebilir, anlayabilirsiniz.

Ahşap Dekorasyon Nasıl Yapılmalı?

Ahşabın pek çok türü ev dekorasyonunda kullanılır. Sizler için derlediğimiz örneklerde de görebileceğiniz gibi yatak olarak, masa ve sandalye olarak hatta perde olarak dahi ahşabın kullanıldığını görebilirsiniz. İşin yaratıcılık bölümü ahşap üzerinde etkisini gösterir. Bizim Evde Mimar olarak önerimiz ise ahşap ile modern ev dekorasyonunu karıştırmamanız yönünde olacaktır. Eğer ahşap kullanmak istiyorsanız evin ışık alışından dekorasyonuna kadar tüm aşamalarını ahşap bölümlere göre ayarlamalısınız.

İlginizi çekebilir: Duvar süslemeleri

Ahşap kütük üzerine cam ev dekorasyonunda yeni trend olarak göze çarpıyor, kütüklerin üzerine yerleştiriğiniz camlar dekoratif bir görünüm kazandırmanın yanı sıra odaya veya mekana otantik bir hava da katmaktadır.

Kütükleri pano olarak da kullanabilirsiniz. Duvara asacağınız pano şeklinde ahşaplar mekana güzellik katacaktır. Eğer geniş bir alana sahipseniz ahşap öğeler çok daha güzel durur. Bu nedenle geniş alanlarda ahşap çalışmalara yer verebilirsiniz.

Ahşap ayna kullanımı da son yılların moda uygulamalarından biridir. Ahşap kenarlı aynalar odanızın güzel köşelerinde sizlere harika tasarımlar sunabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Ofis tasarımları

Işıklandırmalarınızı da ahşap bölmelerden oluşturabilirsiniz. Avizelerin yerini tutan ahşap öğeler hem yaratıcılığınızı hem de dekorasyonunuzu güçlendirecektir. Işıklandırmalar ahşabın en harika kullanılacağı alanlar arasında yer alırlar.

Ahşap mumluklar da dekoratif eşyalar arasında kendinize güzel bir ortam oluşturabileceğiniz çalışmalar arasında yer almaktadır. Eğer otantik bir ışıklandırma istiyorsanız mumluk şeklindeki bu uygulamaları deneyebilirsiniz.

Ahşaptan sehpalar ve masalar deneyebilirsiniz. Masa dekorasyonu ve sehpa dekorasyonu ahşaba yakışan noktalardır. Evinizdeki havayı değiştirebilecek bu hamleleri siz de seçebilirsiniz.

Ahşap dekorasyonu son yıllarda trend olan ve gelecekte de trend olabilecek çalışmalar arasında yer almaktadır. Genel ev dekorasyonuna farklı bir tat kazandıran bu çalışmalar yıllar geçtikçe insanın doğaya dönme arzusunu tetikleyecek, öze dönen bu gelecek yolculuğunda evlerimizde olacaklardır.

Bu içeriğimizde sizlere ahşap dekorasyon ile ilgili fikirler, örnekler sunmaya çalıştık. Umarız beğeneceğiniz örnekleri sizlere iletebilmişizdir. Siz de evinizde değişikler yapmak, güzellikler yaratmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Duvar raf modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın