Aileler İçin Dekorasyon Önerileri ve Başarılı Uygulama Örnekleri

Günün  çoğu zamanını geçirdiğimiz, ailelerimizi ve arkadaşlarımızı zaman zaman ağırladığımız, keyifli akşam yemekleri yediğimiz ve eğlenceli sohbetler ettiğimiz evimiz aslında tamamıyla bizim ruhumuzu yansıtır.  İnsan kendini evinde rahat ve huzurlu hissetmek ister. İşte tam bu sırada ev dekorasyonu devreye girer. Aslında bir kaç akılcı dekorasyon fikri ile  dar alanlarınızı daha kullanışlı, bir kaç dekoratif ürün ile olduğunuz yeri daha ilham verici veya sevdiklerinizi mutlu edebilecek ortamlar yaratabilirsiniz. İşte bu yazıda sizler için derlediğimiz hayat kurtarıcı dekorasyon önerileri  ve başarılı uygulama örneklerini okuyacaksınız. Ev dizaynına başlamadan önce kesinlikle iyi bir şekilde dizayn edilmiş evleri incelemenizi öneririz. Bu yazımızda paylaşacağımız linkler ile daha fazla fikir sahibi olabilir, soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Hadi başlayalım.

 İlham Verici Çalışma Odaları Önerileri

Ofis  ortamındaki çalışma rahatlığı hiç bir zaman evinizdeki kadar rahat olmaz. Evde kendi düzeninizi kediniz kurabilir, kendinize göre bir tempo oluşturabilirsiniz. İlk olarak  ofiste ihtiyaç duyduğunuz  tüm malzemeleri  evinizde  bulundurmanız size daha konforlu bir ortam oluşturmanızı sağlayacak. İkinci adımda ise çalışma odanızda dikkat dağıtıcı, göz yoracak aksesuarlar  yerine daha ilham verici sizi daha çok konsantre edecek dekoratif ürünler kullanmanız çalışma alanınızı  daha verimli bir yer kılacaktır. Ayrıca çalışma odanız da bir bitki bulundurmak ise size kendinizi iyi hissettirecektir. Çalışma odanızın aydınlatması da diğer tüm dekoratif aksesuarlar kadar önemlidir. Açık aydınlık bir ortam çalışma kalitenizi arttırır daha az ışıklı ortam adapte olmanızı zorlaştıracağı gibi uykunuzun gelmesine de sebep olabilir. Çalıma odalarınız hakkında daha fazla fikir edinmek için bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri ve 10 Güzel Öneri | Evde Mimar

Hem Tasarruflu Hem Kullanışlı Çocuk Odası Önerileri

Çocuk odası dekorasyon fikirleri için şık seçimlerin yanında kullanışlı olmaları da önemlidir. Çocuğunuz odasını seveceği, kendini mutlu hissedeceği bir ortam yaratmak önemlidir. Küçük bir çocuk odasını daha ferah ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız büyüdükçe istekleri de artar ve sürekli değişir. Çocuklarınızın istediklerini yapmaya çalışırken vereceğimiz akılcı fikirler ile bu durumu daha kolay ve tasarruflu hale getirebilirsiniz. Öncelikle dar bir odaya sahipseniz alandan tasarruf etmek için duvar köşelerini kullanmanız size fayda sağlayacaktır. Tek komidinli yataklar akıllı depolama alanı yaratmanızı sağlayabilir buna ek olarak L yataklarda kullanışlı olabilir. Ayrıca boş kalan duvarlarınıza yüzer raflar kullanarak çocuğunuzun eşyaları ve oyuncakları için bu rafları kullanabilir böylelikle odada düzenli bir ortam sağlayabilirsiniz. Çocuk odasını çocuklarınıza sevdirecek bir diğer önerimiz ise duvar renk seçimi. Duvar renkleri çocuklarınızın dikkatini çekerek çocuklarınız üzerinde bir etki yaratabilir. Mobilyalarınız ile uyumlu olarak seçtiğiniz duvar boyaları odada şık bir görünüm elde etmenizi de sağlayabilir. Çocuk odası duvar boyaları hakkında daha çok bilgi için  sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Çocuk Odası Duvar Boyası Renkleri ve Dekorasyon … – Evde Mimar

 

Mutfak İçin Öneriler

Mutfak aslında bir evin ruhunu tamamen yansıtan bir yerdir. Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Kahvenin yapıldığı yerde mutfaktır. Mutfağınızın dekorasyonu şık görünümü ve planlı dizayn edilmesi  ile kendinizi yemek yaparken daha iyi hissetmenizi, yemeklerinizi daha lezzetli ve severek yapmanızı sağlar. İlk olarak mutfakta gereksiz olan göz yoran tüm aksesuarları kaldırmanız size daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Tezgah üzerinde bulundurduğunuz eşyalar genellikle gün içerisinde çok kullandığınız eşyalar olmalılar. Sürekli kullandığınız eşyaların elinizin altında olması size çabuklukta kazandırır.  Bir diğer farklı fikir ise mutfağınızı açık mutfak olarak da kullanabilirsiniz. Amerikan mutfak olarak da geçen açık mutfaklar sayesinde şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem tezgah hemde yemek masası olarak kullanabileceğiniz entegre sistemler de kullanışlı olabilir. Ayrıca dar bir mutfağa sahipseniz duvara gömme biçiminde olan dolapları kullanarak geniş bir alan yaratabilirsiniz. Ayrıca ışıklandırma her odada olduğu gibi mutfak içinde çok fazla öneme sahip. Doğru ışıklandırma ile daha samimi ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Aydınlatma hakkında daha fazla fikir edinebilmek için yazımıza bakmanızı öneririz.

Mutfak için Işıklandırma Örnekleri (30 Harika Örnek) | Evde Mimar

 

 Birkaç Öneride Oturma Odası

Oturma odasının rahat ve geniş olması her şeyden en önemlisidir televizyon karşısında vaktin nasıl geçirdiğini anlamayız. Aslında oturma odası bir nevi kendimiz dinlendirdiğimiz yerdir. Göz yoran karmaşık şekillerden uzak durmalısınız.  Doğru kullanılan mobilyalar ile daha rahat bir alan oluşturabilirsiniz. Dar bir odaya sahipseniz  köşe koltuklar gibi duvara dayanmış mobilyalar ile yer kazanmış olursunuz. Duvar renklerinizi açık tonlarda seçmeniz ferahlığı daha da güçlendirir. Halı seçimleri, özellikle çizgili halılar daha geniş bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir. Geniş bir oturma odasına sahip iseniz çok göz yormamak için duvarın bir ucundan diğer ucuna uzana raflı dolaplar ile kendinize burada kitaplık oluşturabilir kullandığınız aksesuarlar ile oturma odanıza farklı bir hava yaratabilirsiniz.

 

 

Bu yazımızda evinizde yaşamınızı daha çok kolaylaştıracak, bulunduğunuz yeri size ve ailelerinize sevdirecek önerilerde bulunduk. Sizde dekorasyon önerilerini hakkında bizimle düşüncelerinizi ve sorunlarınızı paylaşmak isterseniz, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda önemli bir yeri olan salonların dekorasyonu için iç mimarlarımızın verdiği fikirlere  göz atmanızı öneririz.

Mimar ve İç Mimarlarımızdan Salon Stilleri ve Dekorasyon Önerileri.

İlginizi çekebilir:Birbirinden Güzel Müstakil Evleri ve Dekorasyon Örnekleri

Sevsu Çuğ

Dekorasyon ile ilgilili yurt içinden ve yurt dışından sizler için derlediğim yazıları evinizi güzelleştirmek için düzenliyor ve evinizi daha iyi hale getirmek için ilham olmaya çalışıyorum.

Bizi Arayın