Akordiyon Kapı Modelleri ve Örnekleri Uzmanından Derleme

Evlerin küçülmesi ile birlikte pratik çözümler gün geçtikçe artmaya başladı. Özellikle katlanabilir, sürüklenebilir uygulamalar daha fazla görünür hale geliyorlar. Akordiyon kapı modelleri de bu çalışmalardan biri olarak göze çarpıyor. Trend ürünlerden biri olan akordiyon kapılar için gelecekte çok daha yaygın olacağını ise şimdiden söyleyebiliriz. Bu içeriğimizde ise sizlere hem örnekler sunup hem de akordiyon kapıları nasıl kullanmanız gerektiği ile alakalı bilgiler sunmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Çelik kapı modelleri

Akordiyon Kapı Modelleri

Akordiyon kapılar genellikle ince modellerden oluşur. Alandan kazanmak için tasarlanan modeller yerlerin daha iyi kullanılması için hassaslaştırılmıştır. Şık ve minimalist bir akım ile oluşturulan akordiyon kapılar evinizde daha fazla yere sahip olmanız için tavsiye edilen bir yöntemdir. Bizler de sizlere dünyanın dört yanından en güzel akordiyon kapı örnekleri ve modelleri derlemesi hazırladık. Umarız sizler için faydalı olur.

Akordiyon kapılar odaları ayırmak için de kullanılır. Eğer geniş bir odayı iki küçük odaya çevirmek istiyorsanız akordiyon kapı işinizi görebilir. Aynı zamanda akordiyon kapıları zorlu alanlarınızda da tercih edebilirsiniz. Bazı mimari hatalardan dolayı kapıların açılması sıkıntılı olabilir. Tam açılmayan kapılar, açıldığında hareket alanını kısıtlayan durumlar akordiyon kapıların kullanımını zorunlu hale getirmiştir.

Geniş Akordiyon Kapı Örnekleri

Geniş akordiyon kapı örnekleri de en çok merak edilen dekorasyon araçlarından biridir. Geniş evler için ideal olan bu modeller özellikle oda bölme işlemlerinde faydalı olur. Yatak odalarının kapılarında, geniş odaların bölmelerinde evin odaları arasındaki geçişlerde sürgülü kapılar bir başka ifade ile akordiyon kapılar kullanılır. Aşağıda da kapıların örneklerini, geniş kapı modelleri derlememizi bulabilirsiniz.

Akordiyon Kapılar Nasıl Olmalıdır?

Akordiyon kapılar genellikle çok süslü ve şekilli yapılardır. Siz de kendi evinizde bu kapıları tercih ederken bu fazla süsten imtina edebilirsiniz. Bunun için beyaz renkli ve daha sade yapıları tercih etmelisiniz. Minimal kapılar seçerseniz evinizi daha iyi bir şekilde dekore edebilirsiniz. Sadelik ve beyazlık Evde Mimar olarak sizlere önerebileceğimiz iki önemli seçim öğesi olarak görülüyor.

İlginizi çekebilir: Mutfak dolabı

Bu yazımızda sizlere akordiyon kapı modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Hem örnekler ile size bilgi vermeye hem de dekorasyonunuzu güçlendirmek için önerilerde bulunmaya gayret ettik. Siz de eğer kapılar ile alakalı merak ettiğiniz durumlar varsa bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibine dilediğiniz an rahatlıkla aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sürgülü kapı modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın