Alçıpan Duvar Fiyatları ve Alçıpan Çeşitleri

Alçıpan boya badana ve inşaat sektörünün en değişilmez çalışmalarından biridir. Özellikle alçıpan duvar çalışmaları evin güzelleşmesini veya oluşan sorunların giderilmesini kolaylaştırır. Alçıpan duvar fiyatları bölümünü de bu derece önemli olduğu için sizlere hazırlamak istedik. Bu içeriğimizde yalnızca alçıpan duvar fiyatları değil pek çok alçıpan çeşitlerini de öğrenmiş olacaksınız.

Alçıpan Bölme Duvar Fiyatları

Alçıpan duvar fiyatları elbette ki net bir keşif sonunda verilmektedir. Fakat keşif gerekmesine rağmen ortalama bir fiyat da verilebilir. Bizler de sizler için bu kapsamda alçıpan duvar fiyat tablosu hazırladık. Umarız faydalı bir çalışma olacaktır.

Alçıpan Bölme Duvar Fiyat Normal Alçıpan 8 cm Dolgulu Alçıpan Kutu Profil
10-100 m2 fiyatı 35 TL 60 TL 75 TL
100-1.000 m2 fiyatı 32 TL 56 TL 70 TL
1000+ m2 fiyatı 30 TL 54 TL 65 TL

Yukarıdaki bahsettiğimiz fiyatlar yerinizden bağımsız olarak oluşturulmuştur. Yerinize tam bir keşif sonunda net fiyat ortaya çıkacaktır. Burada doğru çalışmaları yapmak için duvarların durumu çalışacak alan ve diğer yapı tadilat işleri de esas etmen oluşturmaktadır. Evde Mimar olarak bizler alçıpan çalışmalarını yaparken iç mimarlar eşliğinde bir keşif yaparak çalışmalarımızı organize ediyoruz.

Alçıpan Duvar Kaplama Fiyatları Neye Göre Değişir?

Alçıpan duvar kaplama fiyatları birçok etmenden etkilenmektedir. Burada en önemli nokta kesinlikle malzemedir. Malzeme kalitesi fiyatları doğrudan etkiler. Merdiven altı alçıpan kullananlar fiyat dengesini bozarak kalitesiz işler ortaya çıkartmaktadırlar. Burada ev sahiplerinin dikkat etmesi gereken nokta malzemedir. Malzemenin kalitesiz olması evin uzun ömürlü olmasını olumsuz yönde etkiler. Evin yapısını doğrudan belirleyen bu alçıpanlar için üst kalite ürünlerin kullanılması kesinlikle önerilir.

Alçıpan duvar kaplama fiyatları işçilik dolayısı ile de değişmektedir. Çalışma fiyatları ve çalışma şekilleri duvar kaplama çalışmalarını doğrudan etkilemektedirler. Profesyonel bir alçıpan uygulaması boya badana çalışmalarını etkileyeceği gibi evin genel duruşunu da belirler. Bu nedenle işçilik de ev sahiplerinin dikkat etmesi gereken fiyat belirleyicileri arasında yer almaktadır. Alçı ve alçıpan sorumluluk isteyen önemli bir uygulama grubudur.

Alçıpan Duvar Ünitesi Tv Ünitesi Fiyatları

Alçıpan tv ünitesi veya bir başka ismi ile duvar ünitesi ülkemizde en çok yapılan uygulamalardan biridir. Özellikle geniş bir eviniz varsa alçıpan çalışmalar ile televizyon ünitesi oluşturmak sizler için harika olacaktır. Bizler de sizler için tahmini olarak alçıpan duvar ünitesi fiyatları için tahmini bir fiyat tablosu oluşturduk.

Alçıpan Duvar Ünitesi Fiyat Tv Ünitesi Alçıpan Çalışması
3-10 m2 1.750-2.500 TL
10-15 m2  2.250-3.000 TL
15-30 m2 3.000-4.500 TL

Fiyatlarımız ortalama olarak verilmiş olup sizler için yalnızca bilgilendirme amacı ile oluşturulmuştur.

Modellere Göre Alçıpan Fiyatları Değişir

Alçıpan modelleri ve alçıpan çalışmalarına göre fiyatlandırma değişmektedir. Burada seçtiğiniz modelin hem işçilik hem de malzeme fiyatı farklı olabilir. Bunun için önce model üzerine konuşmalı daha sonra fiyat konusunu netleştirmelisiniz. Seçtiğiniz modelin bir parçası alçıpan bir parçası taş modelleri olabilir. Bu tarz modeller de malzeme fiyatı farklılaşacaktır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz fiyat aralıklarındaki fiyatlar böyle modeller söz konusu olunca geçerliliğini yitirecektir. Tüm bunlara karşın fiyatlandırma asma tavan, boya badana veya parke gibi çalışmalar ile birlikte yapıldığında ise toptan bir işlem olacağı için fiyatlarda düşüş yaşanacaktır. Burada boya badana ustası veya iç mimar tarafından fiyatlandırmalar yapılabilir. Bu durumlar da fiyatlandırmada önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere alçıpan duvar fiyataları ve alçıpan çalışmaları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Bu konu ile alakalı olarak bizlere merak ettiklerinizi iletebilir, soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Evde Mimar ekibi ile iletişim kurmak için 0 (850) 360 0626 no’lu numaradan arama yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Alçıpan fiyatları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın