Alçıpan ile Duvar Çıtası Uygulamaları ve Ahşap Çıta Örnekleri

duvarcitasi

Eski zamanlarda Amerikan evlerinde çok moda olan duvar çıtaları tekrar evlerde yerini almaya başladı. Özellikle salon ve koridorlarda kullanılan duvar çıtaları uygulandığı yerin havasını tamamen değiştirerek evinize çok daha asil bir hava katıyor.

Duvar çıtası yapımı farklı şekillerde olabiliyor. Evinizi her bölümü için düşündüğümüz örnek görsellerimizle birlikte size alçıpan ile duvar çıtası ve ahşap çıta tercihiniz konusunda yardımcı olalım.

Yatak Odası Duvar Çıtası Örnekleri

Yatak odanıza daha şık bir görünüm yaratmak isterseniz yatak başlığınızın arkasındaki duvara, başlığın üst kısmına denk gelecek şekilde yerleştirilebilir. Eğer daha modern görünümlü bir yatak odasına sahipseniz ve sade bir tarzınız varsa ahşap çıta sizin zevkinizi için daha uygun olacaktır. Daha klasik bir tarza sahipseniz ve ince işlemeli detaylardan hoşlanıyorsanız alçıpan duvar çıtaları ya da diğer bir adıyla stropiyer duvar çıtlarını tercih edebilirsiniz. Örnek görsellerimizden kendi yatak odanıza en yakın tarzı bularak fikir sahibi olabilirsiniz.

Salon Duvar Çıtası Örnekleri

Salonunuzun görünümünden sıkıldıysanız duvar çıtası sizin için harika bir seçenek olacaktır. Salonda çıta kullanıldığında genellikle iki renk tercih edilir. Dilerseniz çıta ile duvar boyası aynı renkte kullanabilirsiniz bu şekilde salonunuza hem şık hem sade bir hava katmış olursunuz. Biraz daha cesur davranmak isteyenler için  özellikle koyu renk duvar boyaları çıtalar ile harika bir görünüm sağlar. Koyu renk duvar boyası dekorasyonu hakkında fikir almak için antrasit rengi duvar boyası uygulama örneklerimizi  ve gri duvar boyası renk tonları ve örnekleri yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Banyo Duvarı Çıta Uygulama Örnekleri

Eğer klasik banyo görüntüsünden sıkıldıysanız çıta kullanarak biraz hareketlilik katabilirsiniz. Duvarınızı eninden ikiye ayıracak şekilde bir çıta kullanarak çıtanın üst kısmı ile alt kısmını farklı renge boyayabilir ya da üst kısmına desenli duvar kağıdı kaplatabilirsiniz.Kalan çıtalar ile alt kısma 1 m²’lik kare çerçeveler yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde banyonuzun eskiden daha hoş göreceksiniz. Örnek görsellerimizden kendi banyonuz için dekorasyon fikri edinebilirsiniz. Dilerseniz duvar kağıdı tasarım fikirleri ve uygulama örnekleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Merdiven Boşluğu ve Hol Duvar Çıtası Uygulamaları

Şüphesiz ki evin en özenilen yerlerinden biri de  merdiven boşlukları ve hollerdir. Evinizin girişini daha göz alıcı bir hale getirmek için çıtaları kullanabilirsiniz. Dilerseniz çıta rengi üzerine uyguladığınız renginden farklı yaparak, gold ya da bronz rengini kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha zevkli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere  tadilat gerektirmeden evinizin havasını ahşap ya da alçıpan / stropiyer duvar çıtası kullanarak nasıl değiştirebileceğinizden bahsettik. Bu konuda profesyonel yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir, iç mimarımızla online keşif yaparak dekorasyon tavsiyeyi alabilirsiniz.

boyabanner

İlginizi çekebilir : 2018 Yılının Trendi 50 Adet Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın