Antrasit Rengi Duvar Boyası ve Dekorasyon Örnekleri

Antrasit rengi, futbol takımlarından ev dekorasyonuna kadar hayatımızın pek çok alanına dokunan, bize hitap eden renkler arasında yer alabilmektedir. Ev dekorasyonu açısından ise bir uyum rengi, şıklığın, asaletin rengi olarak antrasit rengi çok kullanılan bir renktir. Burada rengin duygusal açıdan insanları güçlendirdiği gibi evin genel yapısına el değmiş güzel izlenimler oluşturabilir.

Antrasit Rengi Duvar Boyası  Uygulama Örnekleri

Renk, italyan boya tarzı çalışmalarda kendini çok daha iyi gösterebilir. İtalyan boya örnekleri sayfamızı incelediğinizde de bu duruma sıklıkla rastlayabilirsiniz. Burada doğru ışıklandırma ile nasıl iyi sonuçlar alındığını da antrasit rengi ile daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Renk, esas itibari ile ofis dekorasyonu, kafe dekorasyonu için daha elverişli konumda bulunmaktadır.

Örneklerin ortak özelliği ışıklandırma işlerinin güzel bir şekilde yapılmasından süregelmektedir. Hem ışıklandırma hem de ev eşyaları ile birlikte renk uyumu istenilen seviyede doğru şekilde gerçekleştirilmiş, bu doğrultuda ev dekorasyonunun tüm enerjisi antrasit ile güzelleşmiştir.

Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler

Antrasit rengi ile uyumlu renklerin oluşturulması ev dekorasyonuna olumlu katkılar yapar. Burada koyu antrasit rengi ile boya renkleri arasında eşsiz bir uyum sağlanması halinde dekorasyon değeri artacaktır. Biz de size uyumlu renkleri sunmaya, Evde Mimar ekibi olarak farklı öneriler sunmaya çalışacağız.

 • Melankoli rengi
 • Bebek mavisi rengi
 • Lületaşı rengi
 • Lavanta rengi

Renkler genel tonları ile antrasit rengine uygun olursa daha iyi bir dekorasyon elde edilebilir. Ev dekorasyonu konusunda ortak bir atmosfer yaratabilmek için bu renkler kullanılabilir, odaların renkleri farklı tonlar ile yapılabilir.

Koyu Antrasit Rengi

Koyu antrasit rengi atmosfer, çalışma konsantrasyonu ve birçok açıdan doğru şekilde değerlendirilecektir. Yapı marketlerinde aranan bu renk tekstil tarafında da iyi bir şekilde uygulanabilir. Kombinlenebilecek, uyum sağlanabilecek renkler arasında yer almaktadır.

koyuantrasitrengi

Bu içeriğimizde size antrasit rengi ile alakalı örnekler sunmaya çalıştık. Sunduğumuz örneklerin birçoğu ev dekorasyonunuzu iyileştirmek için size önerilerde bulunacak resimlerden oluşuyor. Siz de kendi eviniz ile alakalı iç dekorasyon ve tadilat işleriniz için bizimle irtibata geçebilir, soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Evde Mimar olarak güzel evler yaratmak için biz hazırız.

İlginizi çekebilir: Gri renk duvar boyası örnekleri – Mercan rengi duvar boyası

 

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

2 yorum

 1. İyi günler, koyu lacivert koltuklarım var salonda duvar rengi olarak ne önerirsiniz acaba?

  28 Temmuz 2019, 13:11
  1. Evinizde gri tonlarında duvar boyası kullanmanız koltuklarınızın rengini daha ön plana çıkaracak ve uyumlu bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Aşağıda ki içeriklerimize göz atabilirsiniz:
   Marjinal Gri Boya Rengi Örnekleri ve Kullanım Önerileri
   Buz Grisi ve Gümüş Grisi Duvar Boyası Örnekleri ve Uygulamaları
   Roma Grisi Duvar Boyası Örnekleri ve Uygulamaları

   31 Temmuz 2019, 07:35

Bizi Arayın