Antreler İçin 10 Trend Taş Görünümlü Fayans

antrelericin10trendtasgorunumlufayans

Ev dekorasyonu birçok kişinin hevesle ve özveriyle gerçekleştirdiği bir durumdur. Herkesin gözüne hoş gelen dekorasyon modeli farklıdır. Ki bu alan çeşitliliğe oldukça açık bir alandır. Ev dekorasyonunda ahşap, mermer, taş gibi birçok malzeme kullanılabilir.

Dekorasyonda çeşitliliğe açık olan bir alan da antrelerdir. Evlere ilk girişte bizi karşılayan bölümdür. Bu alan evin aynası gibidir. Eve bir misafir geldiğinde burada karşılanır veya dışarıda ki kişilerle bu alanda konuşulur. Bu sebeple bu alanın görünümü oldukça önemlidir. Temiz, şık ve modern olmalıdır. Antreleri dekore edebilecek birçok yöntem vardır. Bunlardan biri fayans döşemesidir. Fayans denildiğinde önce akla banyo fayansı gibi bir görünüm olacağı gelebilir fakat aslında bu ürünleri oldukça fazla çeşidi bulunur. Taş görünümlü olan modelleri ile gayet şık ve modern bir görünüm yakalanabilir. Bu taş görünümlü fayanslar antre dekorasyonunda hem zeminde, hem de duvarlarda kullanılabilir. Bu dekorasyon modelini birlikte örneklendirelim.

Zeminde Taş Görünümlü Fayans

Taş görünümü alana kattığı pürüzsüzlük ve aydınlık görünümden dolayı evin antre bölümünde oldukça sık tercih edilir. Bu görünümü yakalamak için ise taş görünümlü fayanslar kullanılır. Fayanslar yalnızca banyolarda kullanılmak zorunda değildir. Ürün gamının oldukça geniş olmasından dolayı fayanslar, antre bölümünde hatta devamında koridor bölümünde bile kullanılabilir. Taş görünümlü fayanslar mat, parlak, açık renk veya koyu renk gibi birçok çeşide ayrılır. Bunun yanında büyük veya küçük taşlardan oluşan fayanslarda mevcuttur. Fayans temizliği oldukça basittir. Evin girişi olan antre bölümü ve devamında koridor bölümü en çok kullanılan ve kirlenmeye müsait olduğu için, özellikle ahşap malzemelere göre fayans, kullanımı ve temizliği oldukça basit bir malzeme olarak tercih edilme ihtimali de oldukça fazladır.

Antrelerde kullanılacak fayansların tek renk olabileceği gibi renkli olabilmesi de mümkündür. Özellikle de daha çok bohem tarzı seven ev sahipleri için ilgi çekici olacaktır. Zeminde taş görünümlü fayans modelleri için çeşitli görselleri sizler için derledik. Bu görselleri inceleyerek dekorasyonunuz için fikir edinebilirsiniz.

Duvarlarda Taş Görünümlü Fayans

Taş görünümlü fayanslar son dönemlerde duvarlarda da oldukça fazla tercih ediliyor. Fayans malzemesinin doğal taştan daha az maliyetli olması ve alana neredeyse doğal taş kadar modern ve şık bir görünüm katmasından dolayı tercih ediliyor. Tıpkı yer döşeme modellerinde olduğu gibi duvar döşemesinde de oldukça fazla model bulmak mümkün. Doğal taş görünümlü modeller veya tamamen parlak bir görünümde olan taş fayanslar dekorasyona büyük bir hava katıyor.

Duvarlarda fayans kullanımı genelde yalnızca mutfak ve banyoya özgü gibi düşünülebilir. Fakat fayansların çeşitliliğinden dolayı bu tamamen değişkenlik gösterebilir. Antreler evin en çok kullanılan bölümü olduğundan dolayı kirlenmeye de oldukça müsaittir. Boya kullanılmış bir duvar kirlendiğinde temizlemek fayansa göre daha zor olacaktır. Sırf bu sebepten ötürü bile antrelerde fayans kullanmak mantıklı bir tercih olabilir. Duvarlarda taş görünümlü fayans modelleri için sizlere bazı örnekler derledik. Bu örnekleri aşağıdaki görsellerde inceleyebilirsiniz.

Bu içeriğimiz de sizlere günümüzde oldukça trend olan taş görünümlü fayans modellerinden bahsettik. Çeşitli görsellerle fikir edinmeniz açısından çeşitlendirdik. Dekorasyon alanında daha fazla bilgi edinmek için Evde Mimar web sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca web sitesinde yer alan blog bölümünden ev dekorasyonu ile alakalı içerikleri okuyabilir, evin diğer alanları içinde dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz. Evde Mimar olarak bizler sizlere her daim yardımcı olmak için hazırız. Dekorasyonla ilgili her türlü soru ve ihtiyacınızda bizlerle iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Umarız bu içeriğimiz sizlere faydalı olmuştur.

Bizi Arayın