Apartman içi Boya Renkleri ve Apartman Boyama

Apartman içi boya renkleri apartmanlarını boyatmak isteyen ev sahipleri için en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu renklerin seçimi apartman içerisinde yaşayan pek çok kişinin de yaşamını belirleyeceği için oldukça önemli bir noktada durmaktadır.  Özellikle boya badana yaptırmadan önce ustanın tavsiyesi ve ev sahibinin görüşleri birleşerek bir renk seçimi yapılır. Biz de bu kararı vermeden önce araştırma yapan kişiler için uzmanında renk önerileri sunmaya çalışacağız. Bu yazımızda apartman içi boya renkleri önerileri bulabileceksiniz.

Çakıl Taşı Rengi

cakiltasirengi

Apartmanınız yeterince ışık alıyorsa bu rengi deneyebilirsiniz. Farklı bir atmosfer yaratmanın yanında size doğru dekorasyon için destek olacaktır. Özellikle geniş apartmanlar için çakıl taşı rengini deneyebilirsiniz.

Şampanya Rengi

sampanyarengi

Şampanya rengi ülkemizdeki apartmanlarda en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır. İstanbul gibi büyük şehirler için bu renk kurtarıcı bir apartman içi boya rengidir. Bu nedenle siz de apartman içi boya renkleri konusunda kararsız kalıyorsanız şampanya rengini seçebilirsiniz.

Meltem Rengi

meltemrengi

Şık tasarımların ve sade anlayışların en doğru renklerinden biri olan Meltem rengi ile apartmanlarınızı güzelleştirmeniz son derece kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Özellikle meltem renginin dinginlik hissi ve rengin genel anlayışı siteye ve apartmana büyük katkı yapıyor. Burada rengin genel kullanımını inceleyebilir, kendi evinizde de meltem rengini deneyebilirsiniz.

Deniz Kabuğu Rengi

denizkabugurengi

Deniz kabuğu rengi beyaza yakın renklerden biridir. Sade görünümü apartmanlar için güzel görüntü sağlar. Beyaza yakın olması ise çabuk kirlenmesine yol açarak zaman zaman apartmanın kirli gözükmesine yol açar. Bu nedenle deniz kabuğu rengi gibi renkleri seçerken çok daha dikkatli olmalısınız.

Kum Beji Rengi

kumbejirengi

Kum beji rengi ülkemizdeki evlerde en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Özellikle bej renk sevenler için vazgeçilmez boya renkleri arasında sayılmaktadır. Elbette ki iç dekorasyonumuzda kullandığımız bu rengi apartman için boya renkleri seçerken de tercih edebiliriz. Tercihimizi apartmanda yaşayan diğer kişilere kabul ettirmemiz de diğer renklere göre daha kolay olacaktır. Burada kum bejinin kendi bilinirliliğini kullanabiliriz.

Bulut Rengi

bulutrengi

Bulut rengi dediğimiz rengi iç dekorasyon için çok fazla kullanmasak da apartman içleri için deneyebilirsiniz. Apartman boyama için iyi bir renk olan bulut rengini siz de seçim yaparken incelemelisiniz.

Apartman Boyama Nasıl Yapılmalı?

Apartman boyama yapabilmek için öncelikle profesyonel bir ekip gereklidir. Profesyonel ve işini iyi bilen bir ekip ile beraber apartman boyama çalışmaları yapılabilir. Bu çalışmaların yapılabilmesinin önündeki en önemli noktalardan biri de kesinlikle planlamadır. Ne kadar boya gider kaç kişilik bir ekip çalışmalı ve boya ne kadar sürer tüm bu etmenlerin doğru şekilde hesaplanması gerekir. Bu hesaplamaları işinden çok iyi anlayan kişiler yapmalıdır. İç mimarlar veya ustabaşı olan kişiler bu çalışmaları yürütebilirler.

apartmanboyamacalismasi

Apartman boyama için apartmanın durumuna göre iskele gerekebilir. Özellikle eski tip büyük apartmanlarda iskele kurulumu gerekebilir. Burada iskele masrafı da fiyatlara yansıtılacaktır. Bu fiyatların belirlenmesinde önemli bir faktördür. Aynı zamanda eski boyanın durumu da fiyatı etkiler. Önceki boyama işlemindeki yağlı boya kullanımı, su bazlı silikonlu boya çalışması bir sonraki boyanın uygulanışına etki edeceğinden fiyatlandırmayı etkiler.

Bu içeriğimizde sizlere apartman için boya renkleri sunmaya ve apartman boyama ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiklerinizi dilediğiniz an bize yöneltebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibi ile istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Boyacı ustası

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

6 yorum

 1. Apartmanımızda yapacağımız boyama işlemleri için harika bir rehber oldu. Yöneticimiz ile görüştük ve kum beji renginde karar kıldık. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

  21 Eylül 2018, 09:54
  1. Kum beji doğru bir seçim olacaktır. Umarız harika bir boya badana olur. Başarılar.

   21 Eylül 2018, 13:28
 2. Nerdeyse tüm renkleri duydum ama bulut rengini ilk defa görüyorum

  21 Eylül 2018, 13:13
  1. Özellikle dış cephelerde bulut rengi oldukça sık kullanılır. Apartman içi boya renkleri için de bulut rengi seçmeniz şık bir boya badana yapmanıza zemin hazırlar.

   21 Eylül 2018, 13:31
 3. apartman demirlerini
  ( korkulukları ) gri renge boyucam duvarları iki renk olarak hangi renkleri kullansam daha şık olur.Teşekkür ederim

  19 Şubat 2020, 12:02
  1. Merhaba apartman olduğu için şöyle bir önerimiz var. 2 rengin birisini açık renk seçmelisiniz. Bu sis beyazı olabilir. Renklerden diğeri koyu renkte olmalı ve duvarın alt tarafı koyu renk ile boyanmalı. Arduvaz rengi olabilir.

   22 Şubat 2020, 15:29

Bizi Arayın