Asma Tavan Modelleri ile Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon anlamında yapı araçları birçok fırsat sunabilmektedir. Ev sahipleri için de bu noktada fırsatların yansıması ve süreçlerin doğru yönetilmesi adına birçok örnek vardır. Asma tavan modelleri de buna en güzel örneklerden biridir. Ev için, ofis için asma tavan modelleri yapıları güzelleştirecek etmenlerden biridir.

Bir evin duvarları boya badana ile güzelleşirken tavanları için asma tavan modelleri belirleyici etmen olmaktadır. İstenilen tasarımlar ile güzelleşen tavanlar evlerin tüm atmosferini değiştirebilmektedir.

hemenarama

Beğenilen Asma Tavan Modelleri

Bir beğeni kolay oluşmaz. Her beğeninin ardında bir karşılaştırma ve beynin işleyiş süreci beraber izlemektedir. Çalışmaların iyi bir şekilde yapılması ve organizasyonlarında tam olarak yapılması sırasında beğenilen ve sevilen öğeler ortaya çıkar. Beğenilen asma tavan modelleri için de aynı durum söz konusudur. Sevilen ve aynı şekilde saygı gösterilen çalışmaları yaparken ev için asma tavan modelleri, ofis için asma tavan modelleri beğenilerek seçilmektedir. Biz de kendi derlememizi yaparken bu tür seçmelerde bulunduk. Evlerin güzelleşmesi için insanlara katkıda bulunmaya çalıştık.

Ev için Asma Tavan Modelleri

Ev için asma tavan modelleri seçebilmek çok daha fazla titizlik gerektirir. Asma tavan seçebilmek için ise yapıyı doğru şekilde bilmek büyük önem taşımaktadır. Titizlikle yapılan işlemlerin sonunda bu tür uygulamalar evlerin şekil değiştirip şık ve modern bir hale gelmesine yardımcı olurlar. Biz de evleri güzelleştiren bir ekip olarak size farklı önerilerde bulunmaya gayret ettik. Süreç içerisinde size bilgiler aktarırken, var olan nitelikleri de süreç içerisinde evinizde uygulamaya çalışıyoruz. İşte beğendiğimiz ev için asma tavan modelleri:

Ofis için Asma Tavan Modelleri

Bir ofis şık durması büyük önem taşımaktadır. Ofisin güzel durmasının yanı sıra işlerliğinin de devam etmesi açısından iyi bir şekilde dekorasyon edilmesi gerekmektedir. Ofis için asma tavan modelleri de bu sebeple büyük önem taşır. Ofislerin insanların çalışma yeri olmasından kaynaklı olarak güzel görünmesi esastır. Burada dekorasyon önemli olduğu kadar güvenilir bir duruş da mühim bir nitelik taşır. İşte tam da burada ofis için asma tavan modelleri sayılan tüm özellikleri yerine getirmektedir.

Mutfak İçin Asma Tavan Modelleri

Mutfak tavanında havalandırma sistemleri, yangın dedektörü ve yangın söndürücü gibi cihazlar bulunduğundan, mutfak için asma tavan modelleri bu tip tesisat sistemlerini görselliğe hitap edecek şekilde saklamanız için idealdir. Mutfak dekorasyonunda asma tavanlar; spot aydınlatmalı alçı kartonpiyer veya ahşap panellerden yararlanılarak oluşturulabilir.

Salon İçin Asma Tavan Modelleri

Salon, yaşam alanının büyük bir kısmını oluşturduğundan, mekanı görsel olarak destekleyecek unsurlara başvurulabilir. Asma tavan, mekanın büyük bir kısmını kaplayan yüzeyi estetik açıdan daha zengin göstermek için iyi bir çözümdür. Salon için asma tavan modelleri; mekanı boyutlandırmak ya da aydınlatmayı güçlendirmek için tercih edilebilir.

Oturma Odası İçin Asma Tavan Modelleri

Oturma odası, evin en çok vakit geçirilen bölümlerinden biridir.Burada kullanılacak asma tavan modellerinin göz yormaması önemlidir. Bu aşamada odanın şekline ve büyüklüğüne dikkat edilmelidir.Eğer oturma odası küçük bir alana sahip ise tek yapılı asma tavan uygulamaları ile odanın yüksekliğini de çok fazla etkilemeden zarif ve şık alanlar yaratılabilir. Asma tavan kullanımı, kullanıldığı yere modern görünümlü tavan ve yenilikçi bir imaj vermenin dışında önceden oluşan çatlakların veya kötü boya gibi görüntülerin kapatılmasında da yardımcı olur.Odaya yapılacak asma tavanı, kullanılan aksesuarlara, perdelere, mobilyalara ve duvar rengine göre çeşitlendirmek mümkündür.

Banyo İçin Asma Tavan Modelleri 

Banyo, sürekli su akışının ve buharlaşmanın olduğu mekanlardır. Bu alan için asma tavan yapımında kullanılacak ürünlerin de neme ve buharlaşmaya dayanıklı malzemeden yapılmış olması önemlidir.  Metal asma tavanlar kullanmak hem küçük bir alana sahip ve az ışık alan banyoların ışıklandırma ile daha geniş görünmesine hem de nemi oranını azaltma konusunda yardımcı olacak malzemelerden biridir. Metal asma tavanların lekelere olan dayanıklılığı sayesinde temizliği de kolaydır.Nemli bir havlu veya bezle silmek yeterli olacaktır. Metal asma tavanlar dışında kullanılabilecek bir başka malzeme seçeneği de karo tavanlar, mineral, elyaf ve alçıpan levhalar olabilir.Metal asma tavanlar ve alçıpan asma tavan fiyatları değişiklik gösterebilir.Asma tavanlar banyonuzdaki boru hatlarının, elektrik kablolarının karmaşık ve göz yoran görüntüsünü yok edip daha estetik bir görüntü elde etmek için ideal tasarım yöntemlerinden biri olmakla beraber, dayanıklılığı sayesinde nem ve buhardan kaynaklanan tadilat masraflarından da uzun vadede kurtararak maddi kazanım sağlaması açısından önemlidir.Ayrıca banyoda kullanılacak asma tavanlar isteğe bağlı olarak ısı ve ses yalıtımına da olanak sağlamaktadır. Asma tavanların tek dezavantajı oda yüksekliğini azaltmasıdır.

Neden Asma Tavan Kullanılır?

Asma tavan kullanmanın esasında evin dekorasyonu için birçok artı yönü vardır. Özellikle genel dekorasyon aklı ile birleştirildiğinde asma tavanların kullanımının ne denli güzel bir sonuç ortaya koyduğuna şahit olunabilir. Yukarıda örneklerini verdiğimiz kullanımlarda esas görülmesi gereken bu uyum ve genel kombindir. Bu kombin ne kadar güzel bir şekilde yapılırsa evin güzelliği de o kadar artar.

İç mimar aklına sahip olan herkes örnekler ve modeller inceleme konusunda kendini geliştirmiştir. Asma tavan modelleri de bu gelişmelerin arasında kendine yer bulmaktadır. Süreçlerin takibi ve beraberinde getirdiği oluşumlar evlerin güzelliği için büyük önem taşır. Boya badana çalışmaları ile kesinleşen ve badana faaliyetlerinin üstüne çilek tadında işlevlerini gösteren asma tavanlardır. Alçıpan ve gergi tavan olarak da hayatımızda yer edinebilen bu tür tavanlar ev sahiplerine hitap eder. Ev sahipleri hayallerini kurdukları eve sahip olmak için bu çalışmaları inceler ve buna göre hareket ederler.

Dekorasyona Katkısı Nedir?

Her uygulama dekorasyona olumlu katkı yapmayabilir. Doğru uygulamayı doğru evde tercih etmek gerekir. Asma tavan ise bu çalışmalar arasında kendine yer edinmiş farklı uygulamalar arasında yer alabilmektedir. Evin dekorasyonu için mobilyalara uygun ve ev şekline uygun yapılacak çalışmalar işin şeklini değiştirebilir. Bu nedenle boya badana yanında yapılabilecek bu tür çalışmaları iç mimar gözetiminde yapmak, alçıpan çalışmalarını işi bilen ustalar ile gerçekleştirmek evinizi güzelleştirecek en önemli çalışmalar arasında yer alabilmektedir.

Bu içeriğimizde size asma tavan modelleri ile dekorasyon önerileri sunmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de bu konuda bize bilgiler aktarabilirseniz  daha faydalı olabiliriz. Eviniz için de güzelleştirici uygulamaları görebilmek için Evde Mimar organizasyonu ile tanışabilirsiniz. Burada evinizi güzelleştirirken, kendi yapınızı da istenilen seviyeye çıkarmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Daha mutlu evlerde yaşamak, yaşam kalitenizi arttırıcı çalışmaları ortaya koymanız dileğiyle.

 

İlginizi çekebilecek yazılarımızhttps://www.evdemimar.com/ters-tavan-modelleri-ve-ornekleri-30-harika-ornek/

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

6 yorum

 1. Benim icin ozellikle yaratici olanlar cok iyi gelio. Evime turuncu olan gibi bir tabe dusunuyorum.

  25 Aralık 2017, 13:55
 2. Asma tavan ile ilgili harika dekorasyon önerileri vermişsiniz. Eşim ile evimize bir asma tavan yaptırmak istiyorduk. Bu yazıyı okuduktan sonra asma tavanın ev dekorasyonuna katkısı hakkında bir çok şey öğrendik. Ayrıca asma tavan örneklerinize bayıldık.

  25 Aralık 2017, 13:55
  1. Görüşleriniz için çok teşekkür ederiz. Biz de sizlerin daha iyi evlerde yaşamanız için size ilham olma gayesinde çalışıyoruz. Sizden de bunları duymak bizi çok heyecanlandırıyor.

   25 Aralık 2017, 14:04
 3. Evime yaptırmayı düşündüğüm harika asma tavan örnekleri vermişsiniz.

  25 Aralık 2017, 14:11
 4. Teşekkürler bilgilendirme için, fiyat bilgisi alabilir miyim?

  25 Aralık 2017, 18:12
 5. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Tavan modelleri konusunda bizim de ilgimizi çeken eşsiz bilgilere erişimimizi sağlamış oldunuz.

  2 Mart 2018, 13:47

Bizi Arayın