Badanacı Gözünden Mükemmel Evler

Bir badanacı evi güzelleştirmek için her türlü bilgiyi bünyesine katmak zorundadır. Evi güzelleştirebilmek adına, boya badana bilgisinin yanında iç mimar ve dekorasyon önerileri konusunda da kendine birçok yenilik katmaktadır. Bu noktada evin genel yapısını doğru biçimde belirlemeyi, ev sahibinin isteklerini istenilen biçimde tanımlayabilmelidir.

Mükemmel ev ifadesi ise herkese göre aynı şeyi ifade etmeyebilir. Aynı durumların söz konusu olmadığı bu durumun kişiye özel olarak ayrı bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. İyi bir badanacı olabilmek için ise öznel bir şekilde evi güzelleştirmek büyük önem taşımaktadır. Burada biz de Evde Mimar olarak tüm bu öğeleri dikkate alarak çalışmalarımızı yürütüyor, evleri güzelleştirmek için işe kendimizi geliştirerek başlıyoruz.

boyacibanneri

Badanacı Olmak

Badanacı olmak, sadece duvarları istenilen seviyede boya badana yapmanın dışında tüm öğeleri doğru bir şekilde değerlendirebilmek alçıpan, parke gibi alanları da aynı şekilde bilmekten geçmektedir. İyi bir badanacı ise müşterisini dinlemeli, evin tüm ihtiyaçlarına tam olarak karşılık vermelidir. Bu noktada karşı tarafı anlayan, empati kuran badanacıların olumlu yönde tercih sebebi olacağı ön görülmektedir.

Mükemmel Evler

Badanacı olarak tanıdığınız Evde Mimar ekibinden sizler için mükemmel evler var. Duvarlarının nasıl güzel durduğuna ve ev dekorasyonu ile nasıl uyum sağladığına iyice dikkat etmenizi öneririz.

Boya badana deneyiminin son derece iyi olması gerekir. Yıllarca bakacağımız duvarların iyi bir şekilde boyanması, badanacı tarafından profesyonel bir şekilde hizmet verilmesi gerekir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz resimlerde de görüldüğü gibi boya uygulamalarının evin atmosferini ne ölçüde değiştirdiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Bir Badanacı Rehberi

Yazımızın büyük bir bölümünde hangi badanacıyı seçmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık. Şimdi de iyi bir badanacı olmak için hangi özelliklere sahip olmalıyız ve neler yapmalıyız. Size kısaca anlatmaya çalışacağız. İnfografik yardımı ile bunu daha iyi anlayabilirsiniz.

infografikbadanaci

Bir Badanacı Nasıl Çalışmalı Müşteriyi Nasıl Anlamlandırmalı?

Badanacı olan kişinin ev dekorasyonuna ve evin yaşam kalitesine doğrudan etkisi vardır. Hem ev sahibinin isteklerini gerçekleştirirken hem de evin genel yapısını güzelleştirebilmelidir. Ev sahibinin renk seçiminde badanacı destek olur. Tecrübelerinden ve rengin evlerde nasıl durduğundan bahsederek evin güzelleşmesi için katkıda bulunur. Örneğin ev sahibi lületaşı rengini istediğinde eviniz yeterince ışık almıyor eviniz için buz beyazı rengi çok daha iyi sonuçlar verir diyebilmelidir. Badanacı görevi yalnızca uygulama değil bu tür tavsiyeler ile de katkıda bulunmaktır.

Badanacı evin genel dekorasyonu konusunda fikirlerini de müşteri ile paylaşmalıdır. Evin her odasının rengini belirlerken renkler ile uyumlu olacak ev eşyalarının seçiminde de destek olmalıdır. Evde Mimar olarak bizler genel badanacı anlayışını değiştirerek müşteriyi anlayan ve müşterinin isteklerinin de üstüne çıkabilen hizmet anlayışı ile çalışıyoruz.

Doğru çalışmak için işi önce doğru şekilde planlamak gerekir. Badanacı üzerine düşen görevlerden biri de işi doğru şekilde planlamaktan geçer. Önce işin kaç gün süreceğini ve hangi oda ile başlanıp ne zaman uygulama yapılacağını belirlemesi gerekir. Doğru bir boya badana için öncelikle bu tür çalışmaların yapılması gerekir.

Gelecekte Badanacı Rolü ve Çalışma Şekli Nasıl Olacak?

Boya badana gelecek yıllarda da hayatımızda yer edinmeye devam edecek. Şekli biraz olsun değişse de evlerimizi güzelleştirmeye devam edecek. Gelecek yıllarda badanacı ise kendini daha fazla teknolojiye teslim edecek. Araçların gelişmesi ve boya markalarının teknoloji odaklı büyümeleri duvarların çok daha kolay bir biçimde boyanmasını sağlayacak. Gelecekte badanacı olarak tabir edilen kişiler belki de günde 2 yeri boyayabilecek noktaya gelecekler. Artık çok daha hızlı tüketilen ürünler ortaya çıkacak. Belki de ev sahipleri 3 yılda bir gerçekleştirdikleri boya badana ihtiyacını 3 haftada bire indirecekler. Boya uygulamaları çok daha fazla ucuzlayarak çok daha kolaylaşacak. Dekorasyon oluşturmak artık çok daha kolay bir şekilde gerçekleşecek. Renklerin uyumu için daha etkili uygulamalar geliştirilerek evinizin güzelleşmesi için her bir uygulama gelişerek bizler için çalışacaklar.

Sizlere anlatmaktansa boya badana süreçlerinin artık ne kadar zekice çözüldüğünü bir video ile takdim etmek isteriz. Daha kolay bir şekilde evinizi güzelleştirebileceğinizi bu videoyu izleyerek karar verebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size mükemmel evler sunmanın yanında boya badana ile bağlantılı olarak birçok bilgiyi de sunmaya çalıştık. Siz de bu konuda merak ettiğiniz soru ve görüşleri bize iletebilir, Evde Mimar ile 7 gün 24 saat dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan en sağlıklı duvar boyası hangisi başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda bizlerden dilediğiniz an canlı dekorasyon önerileri de alabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın