Balkon Dekorasyonu için 20 Örnek ve Uzmanından Öneriler

Balkon dekorasyonu evin bütününü tamamlayan önemli bölümlerden biridir. Balkonların çok daha iyi gözükmesi için dekorasyonuna önem vermek gerekir. Bunun için her adımı doğru şekilde incelenmeli, balkon dekorasyonu konusunda başarılı örneklerden ilham alınmalıdır. Biz de bu içeriğimizde sizler için bu konuyu ele aldık. Hem örnekler sunmaya hem de konu ile alakalı sizlere öneriler vermeye çalışacağız. Umarız içeriğimiz sizler için faydalı olur.

Balkon Dekorasyonu Örnekleri ve Uzman Önerileri

Balkonları güzelleştirmek bir bakış açısı bir dekorasyon aklı gerektirir. Güzel balkonları inceleyecek olursak bir akıl ile belli bir bütün içerisinde oluştuğunu rahatlıkla görebiliriz. Evde Mimar olarak ise bu bölümde size balkon dekorasyonu için gerekli önerileri sunarak bu dekorasyon aklı ile balkonunuzu yeniden dizayn etmenizi kolaylaştıracağız.

İlginizi çekebilir: Küçük balkon dekorasyonu

1- Rahatlığınızı ön planda tutun

rahatbalkondekorasyonu

Dekorasyon konusunda yapılan yanlışlardan biri de şık gösterme duygusu ile rahatlıktan feragat etmektir. Rahat olmadığınız bir ortamda mutlu olmanız da mümkün olmaz. Bu nedenle öncelikle kendinizi iyi hissedebileceğiniz noktaları belirlemelisiniz. Balkonunuzu dekore ederken kendinizi ve yaşam biçiminizi öncelikli konuma getirmelisiniz.

2- Balkon zeminine yapay çim ekleyebilirsiniz

yapaycimkullanimi

Zeminlerin dizaynı önemli bir faktördür. Balkon zeminlerini dekore etmek için yapay çim kullanırsanız doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal bir görünümün yanı sıra hissiyat olarak da zemininizi güzel bir hale getirecek kış ve yaz aylarında balkonlarınızı güzelleştirecektir.

İlginizi çekebilir: Cam balkon

3- Halı kullanmak balkonunuzu daha geniş gösterir

genishalibalkondekorasyon

Balkonunuz eğer küçükse geniş bir halı kullanarak balkonunuzu daha geniş ve büyük gösterebilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız duvar kağıdı veya tablolarda halılarınız ile bir bütünlük gösterirse başarılı bir çalışma yapmış olursunuz.

4- Kafe sandalyeleri veince masalar rahatlık katar

incekenarlimasavesandalye

Balkon dekorasyonunuzu iyileştirmek için ince kenarlı ev eşyaları deneyebilirsiniz. İnce masalar ve sandalyeler ortama zarafet katar. Şık görüntüyü elde etmenizin yanında kendi rahatlığınız için de bu seçimler sizlere olumlu katkı yapacaktır.

5- Sandalyeler taşınabilir olmalı

sandalyevemasadekorasyon

Balkon dekorasyonu sürekli değişebilir. Eve gelen konuklar sürekli balkon popülasyonunu arttırabilir. Bunun için taşınabilir sandalyeler kullanmak rahatlığınızın yanı sıra ani dekorasyon değişiklerinde de bu durum sizlere faydalı olacaktır.

6- Bir mini buzdolabı keyif katabilir

balkonminibar

Balkonunuzu daha keyifli bir hale getirmek için mini buzdolabı veya dolap düşünebilirsiniz. İçeceklerinizi koyabileceğiniz, soğuk meşrubatları muhafaza edeceğiniz minicik bir buzdolabı keyfinizi arttırabilir.

7- Yastıklar rahatlık getirir

yastiklardekorasyon

Balkon dekorasyonu yaparken rahatlığın büyük önem taşıdığını belirtmiştik. Siz de kendi rahatlığınız için yastıkları kullanabilirsiniz. Kullanacağınız yumuşak yastıkların çokluğu size huzur dolu, rahat bir ortam sağlayabilir.

8- Balkon demirlerini çiçekler ile süsleyin

balkoncicekdekorasyonu

Yeşili evinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. Doğanın gücünü yanınızda hissetmek size iyi gelecektir. Balkonunuz için de balkon demirlerinde çiçekleri kullanmak sizi iyi hissettirir. Özellikle kendinizi adayabileceğiniz keyif ile bakabileceğiniz bitkiler kendi psikolojiniz için de size olumlu yansıyacaktır.

9- Katlanabilen açılıp kapanabilen ev eşyalarını kullanabilirsiniz

katlanirbalkondekorasyonu

Eğer balkonunuz küçükse yerinize pratik çözümler getirebilirsiniz. Bunun için sürgülü kapılar, açılır kapanır dolaplar ve katlanabilir sandalyeler iyi çözümler getirebilir. Balkonunuzda daha fazla yer istiyorsanız bu eşyalar size yardımcı olabilir.

10- “Kendin yap” tarzı ile balkonunuzu farklılaştırabilirsiniz

kendinyapdekorasyonbalkon

Kendin yap kategorisi yaratıcılık isteyen, çalışma isteyen uygulamalardan biridir. Özellikle ev hanımları için kendin yap tarzı ile yeni bir şeyler üretmek hobi haline gelebilir. Bunun için evinizdeki eski eşyaları değerlendirebilir, balkonunuza eklemeler yapabilirsiniz.

11- Güçlü ışıklar ile ışıklandırmalar yapmalısınız

isiklandirmadekorasyonbalkon

Evinizin her köşesinde olduğu gibi balkonunuzda da güçlü ışıklandırmalar gerekir. Işıklandırma dekorasyonunun en önemli yapı taşlarından biridir. Özellikle balkon gibi romantik olması gereken bir yer için doğru ve güçlü ışıklandırma iyi olabilir.

12- Küçük masa ve sandalyeleri tercin edin

kucukmasavesandalyelerbalkonda

Küçük masa ve sandalyeleri tercih ederek balkonunuzu manzarasını daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Balkonunuz için her zaman kendinize yetecek sandalye ve masa tercih etmelisiniz.

13- Renkli ev eşyaları ve aksesuarlar kullanarak güneş ışığını çekin

renklievdekorasyonlari

Balkonunuzu güzelleştirebilmek için renkli aksesuarlar kullanmak iyi sonuçlar doğurur. Özellikle güneş alan bir balkonunuz varsa renkli ev eşyaları kullanarak mükemmel bir atmosfer yaratabilirsiniz.

14- Doğal kasalar ile bitkiler yetiştirebilirsiniz

dogalcicekler

Balkonunuzu daha doğal bir ortama ulaştırmak istiyorsanız doğal kasalar eşliğinde bitkileri yetiştirebilirsiniz. Bunun için doğal bir dekorasyon ile balkonunuzu dizayn etmek size faydalı olacaktır.

15- Balkonunuz çocuğunuzun oyun odası olabilir

cocuklaricinbalkondekorasyonu

Balkon dekorasyonu yalnızca büyükler için yapılmaz. Balkonlar aynı zamanda çocukları içinde mükemmel oyun odaları olabilir. Güneş ışığına ihtiyaç duyan insanoğlunun oyun oynadığı yerin de balkon olması iyi sonuçlar getirecektir.

İlginizi çekebilir: Çocuk odası dekorasyonu

16- Mumluklar ve farklı ışıklandırmalar romantizm katar

mumlukbalkondekorasyonu

Balkon dekorasyonunu güzel bir atmosfer ile birleştirmek istiyorsanız mumlukları ve farklı ışıklandırmaları deneyebilirsiniz. Özellikle balkon sefasını akşam yapmak istiyorsanız mumlar ile ışıklandırma size harika bir deneyim kazandıracaktır.

17- Fonksiyonel mobilyalar her zaman ilk tercih olmalı

fonksiyonelmobilyalar

Balkonunuzu dekore ederken her zaman fonksiyonel mobilyaları tercih etmelisiniz. Çok amaçlı kullanacağınız ev eşyaları size yaratıcı fikirler getirecektir. Eğer küçük bir balkonunuz varsa bu seçimler size yerden de kazandırır.

18- Fesleğen kullanmak size sağlık getirebilir

feslegenbalkondekorasyonu

Balkonunuzu güzelleştirebilmek için fesleğen tercih edebilirsiniz. Taze fesleğenler kullanmak balkonunuza doğal bir görünüm kazandırmanın yanında sizlere de güzel bir his verecektir.

19- Boşluk bırakmak en önemli kısım

balkondekorasyonuguzelvemanzarali

Balkon dekorasyonunda boşluklar bırakmak önemli bir faktördür. Tüm hayatımızda yaratacağımız boşluklar gibi balkon için de boşluklar oluşturmalısınız. Balkonunuzun tam ortasını boş bırakmak bu konuda en doğru tercihdir.

20- Balkonunuzun duvarlarını evinizden farklı bir renk yapabilirsiniz

farklirenkduvarbalkon

Balkonunuzun duvarlarını evinizden farklı bir renk yaparsanız evinizin atmosferinden sıkıldığınız anda rahatlayabileceğiniz alanları ortaya çıkartabilirsiniz. Burada balkonunuzun durumuna göre açık renkler deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Balkon Dolapları Modelleri ve En Harika Kullanım Örnekleri

Boya renkleri

Bu içeriğimizde sizlere balkon dekorasyonu ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de kendi balkonunuzu bize göndererek bizlerden öneriler alabilirsiniz. Bunun için formumuzu doldurabilir, kendi balkonunuzda yapabileceğiniz çalışmaları mimarlardan alınan öneriler ile birleştirebilirsiniz.

Yükleniyor

 

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

8 yorum

 1. Harika balkon dekorasyonu önerileri ve örnekleri. Tebrik ederim

  9 Mart 2019, 12:17
  1. Teşekkürler, balkonunuzu bir nebze olsun güzelleştirebiliyorsak çok mutlu oluruz.

   9 Mart 2019, 12:21
 2. Gayet faydalı bir içerik olmuş. Tebrikler.

  9 Mart 2019, 18:02
 3. Balkonu güzelleştirmek adına pek çok yenilik fırsatı varmış. Bilgilendirmeler harika 🙂

  10 Mart 2019, 12:31
  1. Teşekkür ederiz. Balkon dışında da evinizi güzelleştirmek için size pek çok fikir sunuyoruz. Takip edebilirsiniz.

   10 Mart 2019, 15:30
 4. Bizimki ufak bir bahçe gibi onun içinde önerileriniz var mı?

  10 Mart 2019, 12:45
  1. Merhabalar, ufak bir balkonunuz varsa bununla ilgili olan içeriğimizi takip edebilirsiniz.
   İlgili içerik: https://www.evdemimar.com/kucuk-balkonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-13-harika-oneri/

   10 Mart 2019, 15:30
 5. Bahar mevsimi gelmişken yerinde bir yazı oldu ✌️

  10 Mart 2019, 12:48

Bizi Arayın