Banyo Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri

BANYO-DUVAR-BOYASI-1

Türk evlerinde genelde misafirlerin en çok vakit geçirdiği ve gördüğü kısımlara yani salon gibi kısımlara önem verilir ve banyo ya da arkada kalan odalara çok fazla önem verilmez. Yeni gelen nesil bu yaratılan algıyı biraz da olsa kırdı. Ev dekorasyonlarına verilen önem sayesinde de banyolara önem bir hayli arttı.

Banyo Duvar Boyası Rengi Nasıl Seçilir?

Genelde Türk evlerinde banyolar gün ışığı almayan bölümlerdir ve duvar boyası rengi de buna bağlı olarak sadece beyaz renginden oluşur ama gün ışığı almıyorsa da evinizde yapacağınız tadilat değişiklikleri ile bu durumu engelleyebilirsiniz. Eğer duvarınızda tadilat gibi bir değişiklik yapamıyorsanız da ufak dekorasyon değişiklikleri ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Büyük bir banyonuz var ise, banyo duvar boya renginizi istediğiniz şekilde seçmekte özgürsünüz.

Mavi ve gri gibi boya renkleri doğadan gelen renkler olduğu için bu renkleri kullanmak, banyonuzun daha da ferah bir görünüme evrilmesini sağlar. En güzel banyo duvar rengi sonuçlarını ise italyan boya sayesinde yakalayabilirsiniz.

 

Banyom Küçükse Ne Yapmalıyım?

Banyonuz küçükse ve gün ışığından faydalanamıyorsanız, kesinlikle koyu renkleri banyonuzdan uzak tutmaya gayret gösterin. Yaratmak istediğiniz algıdan çok farklı olabilir ve bu sizi boğabilir. Daha açık banyo duvar boyası renklerine yönelmeye gayret gösterin. Ayrıca banyonuzda büyük aynalar kullanmak alışıla gelenden farklı bir tarz yaratabilir. Banyonuzda nasıl bir tarz istediğinize karar vermek için bizim sizin ile paylaşacağımız görselleri dikkatlice incelemenizde fayda var.

Minimalist Banyo

Minimal tarzlar belirlemek isteyenler için dekorasyona başlamadan önce, kesinlikle duvar boyası renginden başlanması gerekir. Minimalist banyo için seçeceğiniz duvar boyası renkleri açık ve pastel tonlarda olmalıdır. Daha sonrasında ise dekorasyona yönelmeniz daha doğru tarza sahip olmak için izlenmesi gereken bir yoldur.

Lüks Banyo

Lüks banyo tarzı yaratmak isteyenler yaklaşık her duvar boya rengini kullanabilir ama lüksün rengi mor diye bilinir. Sizin de büyük bir banyonuz var ise mor rengi kullanmaktan çekinmeyin. Beyaz ya da başka açık tonlarda bir duvar boya renginiz varsa da altın sarısı dekorasyon ürünlerinleri ile banyonuzda istediğiniz algının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Rustik Banyo

Rustik banyo tarzı için bolca kullanacağınız çiçek görünümleri olmalı. Ağaç ögeler kullanmak bu tarzda önemlidir çünkü kırsal bir görünüm doğmasını isteriz. Bu yüzden de banyo renginde çok koyu renkler tercih edilmemeli. Evinizde doğayı yansıtacak detay olarak sarımsı ya da yeşil tonları tercih etmek bu konsept için doğru seçim olacaktır. Kafanızda canlandıramıyorsanız, size görseller ile canlandırmak için yardım edelim.

Banyonuzun tarzına göre duvar boyası rengi seçimi oldukça önemlidir. Rustik bir banyoya pembe bir duvar boyası rengi olmayacağından bunlara önem göstermeniz gerekmektedir. Eğer kafanızda soru işaretleri varsa bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın