Banyo Fayans Modelleri ve 30 Harika Fayans Önerisi

banyofayansmodelleriveornekleri

Banyolar evin en değerli alanlarından biridir. Eğer banyo güzel bir biçimde dizayn edilirse evin diğer dekorasyon gereçleri de tam olarak dekorasyona uyumlu bir şekle getirilmiş olur. Bizler de bu içeriğimizde dekorasyonunun önemli bir parçası olan banyo fayans modelleri ile birlikte sizlere öneriler sunacağımız bir içerik hazırladık. Bu yazımızı inceledikten sonra beraber banyonuzun fayanslarını seçerken çok daha rahat bir şekilde karar vereceksiniz.

boyabanner

En Güzel Banyo Fayans Modelleri

Sizlere seçtiğimiz en güzel modeller ile beraber başlamak istedik. En güzel banyo fayans modelleri bölümümüzde sizlere hem harika örnekler hem de ülkemizde de rahatlıkla bulabileceğiniz fayans önerileri sunuyor olacağız. Örnekleri incelerken kendi evinizi düşünmeli, evinizde fayansların nasıl dizayn edilebileceğini, tadilat işlemlerinin ne şekilde gerçekleşeceğini hayal etmelisiniz.

Banyo modelleri arasından en güzelini seçtiğinizde fayansın belirleyici bir özelliğe sahip olduğunu görebilirsiniz. Fayans bir mekanın tüm güzelliğini belirleyecek önemli birimlerden biridir. Bu nedenle örnekler üzerindeki etkisini iyi incelemek, eve doğru biçimde uygulamak gerekir.

Banyo için Fayans Modeli Seçim Önerileri-30 Uzman Önerisi

Banyonuzun güzelliğini belirleyecek olanın fayans seçimi olduğunu söylemiştik. Fayanslar atmosferi belirler. Bu doğrultuda da fayansların evlere göre uyumu da kritik öneme sahiptir. Bu bölümde de sizlere Evde Mimar ekibi olarak banyo için fayans modeli seçimi önerileri sunuyor olacağız.

1- Dairesel modelleri deneyin

Daire şeklindeki tasarımlar, fayanslarınıza enerji katacaktır. Banyonuzda mavi ve maviye yakın tonlar ile birlikte seçeceğiniz dairesel modeller dekorasyonunuzu güçlendirir.

2- Küçük fayans örnekleri inceleyin

Fayanslarınızı küçük bir biçimde seçerseniz farklı tonlamalar ile canlılığı yakalayabilirsiniz. Özellikle modern tarzda bir banyonuz varsa bu doğrultuda küçük fayansları tercih edebilirsiniz.

3- Sarı ile beyazın uyumunu yakalayın

Sarı ile birlikte beyaz rengin uyumunu kesinlikle yakalamalısınız. Sarı ile beyaz sadeliği simgelediği gibi sizlere minimalist bir tarz da verecektir. Bu doğrultuda size farklı bir bakış açısı ferah bir atmosfer yaratır. Eğer banyonuz geniş ise sarı ile beyaz fayansları kesinlikle incelemelisiniz.

4- Mavinin açık tonları size göre olabilir

Mavi rengi banyo fayansları üzerinde kullanmak tam da yaratıcı zekaya sahip kişilere göre bir davranıştır. Özellikle mavinin açık tonları banyoya huzur katacağı gibi banyonun tüm çehresini de değiştirir. Geniş ve farklı tarzlarda fayanslar ile birlikte mavinin tonlarını banyonuzda deneyimleyebilirsiniz.

5- Bal beteği şeklini deneyin

Bal peteği rengi farklı tarzı ile banyoya enerji verir. Fayans seçiminde farklı bir tercih yapmak istiyorsanız bal peteği görünümüne sahip fayansları tercih edebilirsiniz.

6- Deniz görünümünü düşleyin

Deniz görünümü vermek iç mimarların en fazla kullandığı dekorasyon çalışmalarının başında gelmektedir. Deniz görünümlü odalar dizayn etmek, denizi odalara yansıtmak her banyoya nasip olmayan güzel tadilat çalışmalarındandır. Siz de kendi banyonuzu deniz hissi uyandırır bir hale sokabilirsiniz.

7- 3 boyutlu epoksileri deneyin (bonus)

3 boyutlu epoksiler her ne kadar fayans modelleri dışında bir çalışma olsa da sizlere örnek sunmaya çalıştık. 3 boyutlu çalışmalar bir önceki madde de belirttiğimiz gibi deniz hissi uyandırmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

İlgili yazımız: 3 boyutlu epoksi zemin kaplama

8- Mavi boya ile küçük mavi fayans uygulamaları

Mavi duvar boyası ile birlikte fayanslarınızı bir ton açığı ile dizayn etmek dekorasyon gücünüzü arttırabilir. Burada küçük boyutta fayansları tercih ederseniz çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

9- Sade ve düz fayanslar minimalist sevenlere gelsin

Minimal tarzda dekorasyonlardan hoşlanıyorsanız sade ve düz fayanslar sizin için harika olabilir. Özellikle geniş ve boyutu büyük fayansları banyonuzda tercih edebilirsiniz.

10- Fas tarzı çiçek desenlerini banyonuzda kullanabilirsiniz

Fas ülkesinin vermiş olduğu o otantik tarzı evinizde yansıtabilirsiniz. Fas tarzı çiçek desenleri de fayanslarınıza yansırsa otantik bir banyo sizin için dizayn edilmiş olacaktır.

11- Griyi fayanslarınıza yansıtabilirsiniz

Gri renk son yılların en trend renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle grinin birçok renk ile birlikte uyum içerisinde çalışması da rengin bu denli popüler olmasına ön ayak olmaktadır. Gri fayanslar da bu dönemde aynı nedenden ötürü hayatımıza güçlü bir biçimde etki etmeye başlamaktadır.

12- Çiçeklerin gücüne inanın

Bir çiçek insan ruhunu bile değiştirebilme gücüne sahipken banyonuzun atmosferini neden değiştirmesin ki, çiçekler güçlü nesnelerdir. Çiçekleri evinizin her yerinde kullanabileceğiniz gibi fayans üzerindeki desenlerde de tercih edebilirsiniz.

13- Gümüşün tonları asalet taşır

Gümüş rengini banyo fayans modelleri üzerinde değerlendirmek evinizin dekorasyonuna asalet katacaktır. Asil bir görünüm ve lüks bir izlenim kazandıracaktır. Bu nedenle siz de kendi evinizde gümüş tonlarını deneyimleyebilirsiniz.

14- Desenler tarz katar

Desenleri doğru şekilde kullanırsak evimizi tamamen güzelleştirmiş oluruz. Eğer evimizi, banyomuzu gerçekten dekore etmek istiyorsak desenleri iyi bir şekilde kullanmalıyız. Fayans içerisinde seçeceğimiz desenler de bu tercihlerin başlangıç noktalarını oluşturacaklardır.

15- Çapraz çizgili fayansları deneyebilirsiniz

Çapraz desenlere sahip ve çapraz çizgileri olan fayanslar eğer doğru renkler tercih edilirse gerçekten fark yaratan detaylar olabilirler. Bu nedenler çapraz özelliklere sahip fayanslara tekrar bir göz atmalısınız.

16- Büyük kareler düşleyin

Kareleri yalnızca fayansların içerisinde düşlemeniz gerekmez. Büyük resmi görerek banyonuzu karelere bölerek kolayca değiştirebilirsiniz. Dekorasyonunuzu tüm bu hamleler gerçekten güçlendirecektir.

17- Siyah ile beyazın uyumuna şahit olun

Siyah ile beyaz rengi evinizin pek çok yerinde doğru oranda kullanabilirsiniz. Fayans seçiminde de aynı detay söz konusudur. Eğer doğru biçimde sizi tatmin edecek ölçüde beyaz rengi siyah ile birlikte kombinlersek gerçekten başarılı bir çalışma yapmış olursunuz.

18- Beyaz ile kahverengiyi de deneyebilirsiniz

Eğer küçük bir banyonuz varsa çok tavsiye etmediğimiz bu fayans modeli için banyonuzda lüks bir görünüm istiyorsanız gerçekleştirebileceğiniz bir dekorasyon tarzı olarak düşünebilirsiniz.

19- Büyük boyut dekorasyon getirir

Büyük boyutları kullanmak evinize dekorasyon getirebilir. Banyonuz içerisinde de fayanslarınızı büyük bir şekilde tercih ederek, banyo fayans seçiminizde iyi bir tercih yapabilirsiniz. Bununla birlikte 2 metre x  1,50 şeklindeki modelleri de deneyebilirsiniz.

20- Zemin farklı duvar farklı

Zemin ile duvarın farklı renklerdeki ve farklı modellerdeki fayanslar ile döşenmesi dekorasyon aklının işaretidir. Eğer sizler de kendi banyonuzda doğru şekilde uyum ve renk tonu farklılıklarına dikkat ederek zemin-duvar fayans ayrımını gerçekleştirirseniz güzel bir dekorasyon adına ilk adımları atmış olursunuz.

21- Geometriyi ihmal etmeyin

Geometriyi iyi bir şekilde banyonuza yansıtırsanız çok güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Geometrik fayanslar da bunun temel noktalarıdır. Dairesel, üçgen ve dikdörtgen fayansları banyonuzda deneyebilirsiniz.

22- Ağaç efekti ile doğallığı yakalayabilirsiniz

Ağaç efekti veren fayanslar ile doğal bir banyo görünümüne kavuşabilirsiniz. Burada tüm dekorasyon aklının aynı doğrultuda çalışmasına dikkat etmelisiniz. Ağaç efekti banyonuzu güçlendirecek sizi de gerçekten iyi hissettirecektir.

23- Yeşili harmoni edin

Yeşilin tonları aynı mavinin tonlarında olduğu gibi size ve banyonuzun atmosferine rahatlık, huzur katar. Yeşilin beyaz ile uyumunu simgeleyen fayansları sizler de bu doğrultuda seçebilirsiniz.

24- Desenleri beyaz olsun

Banyo fayans modelleri yüzlerce çeşit olabilir fakat bunların arasından sizlere önereceğimiz kesinlikle beyazın motif olarak kullanıldığı modeller olacaktır. Bu modeller size güçlü bir dekorasyon için ilham olur.

25- Pastel renkler her yerde

Geleceğin dekorasyonlarına baktığımızda pastel renklerin son derece hakim olacağını sezebiliriz. Banyo fayans modelleri seçerken de pastel renkler hakim kılınmalı, yumuşak ve huzur verici bir ortam yaratılmalıdır.

26- Desenli mavi, atmosfer katar

Banyonuzda atmosfer olsun, evin diğer bölümlerinden ayrılsın diyorsanız desenli mavi fayans türleri tam size göre olabilir. Evinizin dekorasyon aklı ile uyumlu bir biçimde seçeceğiniz fayanslar mavi niteliğe sahip desenler ile bezenirse hem otantik hem de dekoratif bir görünümü banyonuzda gözlemleyebilirsiniz.

27- Çok renkli seçenekler enerji katar

Banyo fayansları tek renk olmak zorunda değildir. Fayansların gücünü renklerin gücü ile birleştirerek sizler de evinizde gerçekten harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Çok renkli seçeneklerin bulunduğu fayans modelleri sizlerin de ihtiyacınızı tam olarak karşılayacaktır.

28- Açık yeşil, tam ekran olabilir

Açık yeşili banyonuzun tümüne tek düze bir biçimde uygulayabilirsiniz. Tek renk olarak da beyaz ile uyumlu olarak da kullanılan açık yeşil banyonuzun atmosferini ferah verici bir hale getirecektir.

29- Retro mavi şahanedir

Retro tarzı severlere duyurulur, mavinin retro tarzı ile fayanslarınızı seçebilirsiniz. Özellikle şekil burada kritik noktadır. Geometrinin o en eski en nostaljik tonlarını kullanarak retro bir görünüm elde edebilirsiniz.

30- Rustik fayans seçeneklerini düşünebilirsiniz

Rustik tarzı seviyor ve evinizde uygulamayı düşünüyorsanız bunu fayanslarınızda da yansıtabilirsiniz. Fayanslarınızın hem rengini hem de şeklini rustik adı verilen bu akıma uyarak seçebilir, banyonuzu bu şekilde dizayn edebilirsiniz.

İlgili yazımız: Fayans boyama

Bu içeriğimizde sizlere banyo fayans modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bildiklerinizi bize aktarabilir, fayans seçimi konusunda sorularınızı bize yöneltebilirsiniz. Tüm bunlar ile birlikte evinize fayans uygulaması yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bize dilediğiniz an aktarabilirsiniz. Güzel fayanslar ile birlikte evinizde gerçekten mutlu bir biçimde yaşamanız dileğiyle, mutlu ve dekorasyon dolu kalın.

İlgili içerik: Banyo dolap modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

1 yorum

  1. Farklı bilgiler edindim çok başarılı gerçekten

    9 Mayıs 2019, 19:16

Bizi Arayın