Banyo Tadilatı Ne Kadar Tutar Fiyatları Nelerdir?

Banyo tadilatı evin en can alıcı tadilat bölgelerinden biridir. Evin daha güzel bir hale gelebilmesi için banyonun da tüm eve uyumlu bir şekilde yeniden dizayn edilmesi gerekir. Burada hem dolapların hem duvarların hem de banyo malzemelerinin, ekipmanlarının yenilenmesi doğru şekilde dekore edilmesi tüm tadilatı kapsar. Doğru banyo tadilatı, iç mimar, usta ve ev sahibi ile birlikte fikir alışverişi yapılarak çalışılır. İç mimar evi dekore ederken usta uygulama kısmında ev sahibi ise kullanımını kendine uygun şekilde dizayn ederek yapar.

Banyo Tadilatı Fiyatları Nasıl Verilir?

Banyo tadilatı fiyatlandırması yapılırken öncelikle evin sağlam bir şekilde incelenmesi keşif yapılması gerekir. Ücretsiz keşif ile iç mimar evinize gelir ve evinizi baştan sona inceleyerek komple tadilat fiyatını belirler. Bu keşif sürecini yalnızca banyonuz için de yapabilirsiniz. Banyonun dolapları ve yapılmak istenen tadilatlar incelenerek fiyatlandırma yapılır. Burada fayans modelleri ve dolapların malzemeleri fiyatın ne şekilde olacağını belirleyecektir. Tadilat fiyatlandırması yapılırken hizmetin ne kadar süreceği de önemli bir etken olacaktır. 5 gün ile 10 gün işçiliği fark gösterir.

Ortalama Olarak Komple Banyo Tadilatı Fiyatları-Maliyeti

Bir banyoyu yeni baştan yapmak için fayans modelleri , duvar, dolap çeşitleri ve banyo malzemelerini tekrardan değiştirmek gerekir. Burada saydığımız özelliklerden her biri fiyatlandırmayı etkiler. Ortalama olarak komple banyo tadilatı fiyatları ve tadilat maliyeti buna göre değişmektedir. Biz de sizler için Evde Mimar olarak banyo tadilatı fiyatları tablosu hazırladık.

Banyo Tadilatı Fiyatları Sıradan Ortalama Lüks
İç Mimari Çizim+Tadilat 7.000 – 18.000 TL 18.000 – 25.000 TL 25.000 – 45.000 TL
Duvar+Boya+Fayans 5.000 – 12.000 TL 12.000 – 20.000 TL 20.000 – 35.000 TL

Banyo Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Banyo tadilatı süresi ve sürecin ne kadar olacağını elbette ki malzemeler, banyonun boyutu ve birçok öğe tam olarak incelenerek karar verilir. Banyo tadilatının genel olarak ne kadar sürdüğünü ise ufak bir tablo yaparak sizlere açıklamaya çalışacağız. Umarız sizler için bu tablo açıklayıcı olur.

Banyo Tadilatı Süresi Sıradan Ortalama Lüks
Komple banyo tadilatı 10-15 gün 15-30 gün 15-40 gün

Başarılı ve Güzel Banyo Tadilatı Örnekleri

Banyoyu yenilemek bazen ev sahipleri tarafından riskli gözükebilir. Bu noktada banyo tadilatı örnekleri görmek çok daha iyi olacaktır. Dünyanın dört bir yanından bulduğumuz banyo tadilatı örnekleri de sizlere ışık tutacağı için örnekleri derlemeye çalıştık. Umarız sizler için ilham dolu örnekler olur.

Öncesi ve Sonrası Banyo Tadilatı Örnekleri

Bir tadilat işlemini anlamanın en güzel yolu öncesi ve sonrası resimleridir. Banyonun baştan sona değiştiğini görmek çok daha iyi olacaktır. Örnekler ile birlikte nasıl değişimlerin olduğunu görmek, evdeki değişimin dolaplar ile mi yoksa fayanslar ile mi olduğunu görmek için bu öncesi sonrası resimler daha etkili olacaktır.

banyodekorasyonocesisonrasi

banyodekorasyonuoncesisonrasi

banyotadilaticalismalari

banyoyenilemesidekorasyon

dekorasyonvebanyotadilati

guzelbanyoyenilemesioncesivesonrasi

oncesisonrasibanyo

oncesivesonrasibanyoyenilemesi

Banyo Yenilemesi için Gerekli Çalışmalar

Banyonuzu yenileyerek güzelleştirmek için belli başlı çalışmaları gerçekleştirmek gerekir. Bu çalışmaları tam manası ile gerçekleştirmek için ise uygulama konusunda bilgiler edinilir. Fayanslar, duşakabinler ve banyo duvarlarının yenilenmesi komple bir yenileme için olmazsa olmaz çalışmalar arasında yer almaktadır. Banyolar için özellikle geniş fayanslar seçmek hem banyoyu geniş gösterecek hem de dekorasyonunuza yardımcı olacaktır. Banyo dekorasyonu yaparken boşlukları doğru şekilde kullanmaya önem vermeliyiz. Boşluklar dekorasyonunuzu güçlendirirken sizlere de alan oluşturarak iyi bir konfor yaratacaktır. Boşlukların yanında sade duşakabinler de doğru bir tercih olacaktır. Ülkemizde genellikle sade modeller tercih edilmiyor. Fakat doğru bir dekorasyon için sade minimal tarzda tasarımların yeri çok önemli yer tutabiliyor.

Banyo Tadilatı Yaptıranlar için Öneriler

Banyo tadilatı yaptırmak çoğu zaman ev sahipleri tarafından külfet olarak algılanmaktadır. Planlar aylar öncesinden yapılır, bütçeler aylar öncesinden hazırlanır. Çalışan kişiler için izinler, tatiller tadilat zamanına denk getirilir. Bu tadilat çalışmalarını doğru yapabilmeyi ise her ev sahibi gönülden ister. İşte biz de bu bölümümüzde size banyo tadilatı yaparken dikkat etmeniz gerekenler  ve önem vermeniz gerekenleri derlemeye çalışacağız.

Banyo tadilatı yaptırmadan önce malzeme seçimini, model seçimini doğru şekilde yapmalısınız. İç mimar veya usta ile yapacağınız bu seçimler sizler için de önemli olacaktır. Hem banyonun güzelliği açısından hem de yapan ekibe yol göstermesi açısından banyo tadilatı yaptırmak büyük önem taşır.

İstekleri doğru şekilde iletmek ev sahibi için son derece büyük önem taşır. Ev sahipleri hayal ettiği banyoyu iç mimara doğru şekilde yansıtabilmelidir. İç mimar da ev sahibi ile doğru şekilde iletişimde olup uygulamaları dizayn edebilmelidir. Tadilat süresinin ne kadar olması gerektiği bu iletişim sonucunda gerçekleşecektir.

Ödemenin nasıl olacağı baştan konuşulması gereken konular arasındadır. Genellikle iş başlamadan önce yarısı bittikten sonra diğer yarısı şeklinde olan ödeme biçimi tercih edilir. Eğer taksitle bir ödeme gerçekleşecekse bu önceden konuşulması şekli tartışılıp baştan konuşulmalıdır.

Bu yazımızda size banyo tadilatı ne kadar tutar, ne kadara mal olur, banyo tadilatı fiyatları nelerdir bu soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Banyo tadilatı süreçlerinde yaşayacağınız sıkıntılardan ve sürecin nasıl işlediğinden bahsettik. Umarız sizlere faydalı olmuştur. Sizler de merak ettiğiniz sorular varsa mimara sor bölümünden bize dilediğiniz an ulaştırabilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için çalışmaya biz hazırız.

İlginizi çekebilir: Mutfak tadilatı fiyatları

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın