Banyo Tadilatı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Gün geçtikçe evlerimiz de her şey gibi eskiyor veya bizler sıkılıp değişiklik yapmak istiyoruz. Özellikle banyolar günün stresini ve yorgunluğunu attığımız yerler olarak konforlu ve kullanışlı olması için değişiklik yapmak isteyeceğimiz yerlerin başında gelmektedir fakat düşülen en büyük yanılgı banyo tadilatının kolay bir iş olduğunu düşünmektir. Bir banyonun değişmesi için tesisat onarımı, banyo mobilyalarının seçimi, armatür, zemin, tavan gibi düşünülmesi gereken çokça teferruat vardır. Bu sebeple profesyonellerle iş birliği içinde çalışılması önerilir. Bu yazımızda banyo tadilatı sırasında dikkat etmeniz gereken faktörler ve banyo tadilatı masraflarından bahsedeceğiz.

Banyo Tadilatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo yenileme, profesyonellerden yardım alınması gereken ve planlanması teferruatlı bir tadilattır. Banyonuzda değişiklik yapmaya karar verdiğinizde önce kendinize göre bir bütçe planlaması yapmalı daha sonra çalışabileceğiniz güvenilir profesyonellere ulaşmalısınız.

Tadilata başlanmadan önce istenilenleri net bir şekilde ustalar ile paylaşmalısınız hatta mümkünse daire planını çıkartmalısınız ki daha sonra yanlış bir işlem veya karar değişikliği yapılmasın.

Herhangi bir karar değişikliği, beklenmeyen sonuçlar doğurabilir, elektrik ve su tesisatının düzenini etkileyebilir ve yapılan işin daha maliyetli olmasına sebep olabilir. Tadilat sırasında su ve elektrik sistemini de herhangi bir aksaklığa karşın kapalı tutmanız daha güvenli bir ortamda çalışılmasını sağlayacaktır.

Hayal ettiğiniz bir banyoya kavuşmak istiyor olabilirsiniz fakat profesyonellerin verdiği tavsiyeleri dinlemenizde fayda var. Ustalar daha hijyenik, kullanışlı, estetik ve ferah bir banyoya kavuşmanız için size doğru yönlendirmeleri yapacaklardır. Bunun yanında tadilat ile bir banyonun değişen tasarımı ve görüntüsü kadar kullanışlı olması, tadilatla daha geniş alan açılması ve yapılırken kaliteli malzeme kullanılması da önem teşkil eder.

  • Ustalar ,özellikle işlem bittikten sonra gerekli denemeleri yapmalı ve her şeyin tam olarak hazır olduğundan emin olmalıdır.

  • Tadilat başlamadan önce tarafların sorumluluklarını ve işin şartlarını netleştiren bir sözleşme imzalaması herhangi bir aksilik olması durumunda iki tarafında haklarını koruyacak ve çözümü kolaylaştıracaktır.

 

Banyo Tadilatı Masrafları

Banyo tadilatı masrafları banyonuzun metrekaresine ve talebinize göre değişiklik göstermektedir. Banyo fiyatları istediğiniz banyonun özelliğine göre standart, lüks ve özel olarak üç ana başlıkta incelenir.

Standart

1.500- 5.000 TL

Lüks

5.000-12.000 TL

Özel (spa, sauna, hamam, jakuzi ve sıcak küvet )

15000-35000 TL

Bu içeriğimizle sizlere banyo tadilatı sırasında dikkat edilmesi gereken noktaları aktarmaya çalıştık . Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı merak ettiğiniz noktaları Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an paylaşabilir, soru ve görüşlerinizi rahatlıkla iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Banyo Tadilatı ve Dekorasyon Örnekleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın