Bayrampaşa Boyacı Ustası Boya Badana Süreçleri

bayrampasaboyacıustasıboyabadanasurecleri

Bayrampaşa; 1927 yılında Bulgaristan’dan gelen göçmenlere tarım için ayrılan bu bölgede bağcılık yapılmış ve sağmal inek yetiştirilmek üzere de çeşitli çiftlikler kurulmuştur. 1950 li yıllara kadar İstanbulluların mesire yeri ve gelen ziyaretçilerin istedikleri kadar üzüm yiyebildikleri ama dışarı çıkaramadıkları meşhur numune bağları bu gölgedeydi. İstanbul’un en büyük caddeleri Vatan ve Millet caddeleri 1955 de Bayrampaşa eski adıyla Sağmalcılarda yapılmıştır. Bayrampaşa İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak için Mimar Sinan tarafından yapılan su kanallarını bünyesinde bulundurmakta olup maalesef ismini değişmesine sebep olabilecek kötü bir hikayesi de vardır bu kanallar ile ilgili. Mimar Sinan tarafından yapılan bu kanallar 1960 yıllında hala faal olarak kullanılırken yeni inşa edilen binaların kanalizasyon ve atık su tesisatlarının yanlış bağlanması sonucu semt halkının bu suları içme suyu olarak kullanmaya devam etmesi ile semtte kolera salgını çıktı. O zamanlar Sağmalcılar denince akıllara salgının gelmesi ile isim Bayrampaşa olarak değiştirildi. Eyüp ilçesini bir semti olarak gelişimini sürdüren Bayrampaşa Osmanlı klasik mimarisinin izlerini taşımakta olup bu izlerin günümüze taşınmasında bölgenin en iyi boyacı ustalarına da borçludur. Bayrampaşa’nın en kaliteli hizmet veren boyacı ustası fiyatlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

bannermimar-05

Bayrampaşa Boyacı Ustası Fiyatları

bayrampasaboyaciustasiBayrampaşa boyacı ustası fiyatları evinizin büyüklüğüne, eşyalı olmasına ve seçeceğiniz boya rengine göre fiyat çeşitlilikleri gösterebilmektedir. Bu çeşitlik ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek adına fiyat hesaplama sayfamızı ziyaret ederek ön bir hesaplama yapabilirsiniz. Yaptığınız ön hesaplamadan sonra bizim ile iletişime geçerek sormak istediklerinizi ya da usta keşif işlemi talep edebilirsiniz. Bu keşiften sonra boyacı ustalarımız sizlere daha detaylı hesaplanmış fiyat tekliflerini iletecektir.

Bayrampaşa Boyacı Ustası  Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Bayrampaşa Boya Badana Ustaları

Bayrampaşa boya badana işlerini yaptırmak için istenilen özelliklerde boyacı ustası bulmak mümkün olmayabiliyor. Maalesef boyacı ustası ile daha önceden yaşamış olduğunuz kötü tecrübeleriniz olmuştur. Bayrampaşa boyacı ustalarımız bunun önüne geçmek için çok tecrübeli bir kadrodan oluşan, sürekli kendini geliştiren, gündemi takip ederek tercih edilen boya renklerini sizlere sunarlar. Bu boya renklerinin türleri, kullanılabilecekleri mobilya kombinasyonları ve uygulanabilecek zeminler hakkında sizleri bilgilendirmektedir. Boyacı ustasının Bayrampaşa boya badana işlerinde tercih edilen renk tavsiyelerini de yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

bayrampasaboyaciustasi

Bayrampaşa Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Küllü gri duvar boya rengi aydınlık ve güneş ışığını fazlaca alan salonlarda tercih ediliyor. Boyacı ustalarımızın da en çok tercih ettiği renkler arasındadır. Bu renk de bir çok boya badana rengi gibi siyah ve beyaz ile dekore edildiğinde göze daha hoş gözükmektedir.

İlginizi Çekebilir; Gri Renk Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri – Uzmanından Öneriler

Limon çiçeği rengi her ne kadar yeşil boya badana rengi tonlarından bir olsa da günümüzde tamamen farklı bir renkmiş gibi benimsenmiştir. Bu renk karanlık ve çok güneş ışığı almayan salon, yatak odası ve mutfaklarda boyacı ustaları tarafından tavsiye edilmektedir.

Leylak mor dışında eflatun boya badana rengine de benzemektedir. Leylak rengi yumuşak ve romantik bir etki yaratmaktadır. Boyacı ustalarının bu rengi uyguladıkları yerler çoğunlukla yatak odalarıdır. Yatak odalarınızda bu rengi beyaz mobilyalar ile kullandığınızda daha huzurlu bir ortam elde edebilirsiniz.

Mint yeşili boya badana rengi gri ve beyaz ile kombin edilerek kullanılabilir. Halk dilinde mint yeşili nane yeşili olarak da bilinmektedir. Boyacı ustalarının önerdiği bu renk kullanıldığı yerlerde aydınlık ve ferah ortamlar sunmaktadır. Tercih edildiği bölgeler genel olarak mutfak ve yemek odalarıdır.

Bayrampaşa’nın En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Bayrampaşa Yıldırım mahallesi yoğun nüfuslu bir bölgedir. Boşnak nüfusunun çokluğu ile bilinmekte olup Boşnak mahallesi diye de adlandırılmaktadır. Ali Fuat Başgil semtin en işlek caddesi gün içerisinde en fazla ziyareti kabul etmektedir. Otogar, Tekstil Kent ve Kuru Gıda Sebze Meyve haline komşu olan nadir semtlerden biridir. Boşnakların olduğu bu semt yaz aylarında düzenlenen düğün etkinlikleri keyifli bir yer haline gelerek zaman zaman karnavalları bile akıllara getirmektedir. Bilirsiniz ki Boşnak düğünleri hatta gelinleri hala tarihten gelen adetlerini devam ettirmektedirler. Boşnaklar pazar gecesine dernek gecesi demektedirler. Bu gecelerde yapılan işlerin daha hayırlı ve bereketli olduğu için düğün, kız isteme gibi işlerini bugünlere denk getiriyorlar. Boşnak mantısı ve böreğini de bilmeyenimiz yoktur. Boşnak mahalleleri temiz olmaları, balkonlarında çiçekleri ve binaların ise düzenli olması göze çarpmaktadır. Bu göçmen halk arasında düzen ile tertibi benimsemiş çok sayıda boyacı ustası da bulunuyor.

Bayrampaşa Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

bayrampasa-boya-badana-hizmeti

Bayrampaşa boyacı ustaları tamamen çözüm odaklı olup sağlayabileceği maksimum faydayı sağlar. Nedir bu çözüm ve faydalar; evinizin bulunduğu cepheye göre odaların aldığı ışık faydasını arttıracak boya badana renk önerileri, odalarınızın zeminlerine uygun (plastik boya, saten boya) boya tavsiyeleri gibi çeşitli çözümler sunarken boya badana süreçlerinde ise zeminlere döşedikleri, mobilya üstlerine serdikleri koruyucu malzemeler ile iş tesliminde sizlere ekstra iş yükü çıkartmamaktadır. Bayrampaşa boyacı ustası gerekli anlaşmalar sağlandıktan sonra sizler ile belirledikleri boya badana renkleri ve boya cinsi teminini yaptıktan sonra sizlerin de en müsait olduğu zamanda gelip görevlerine başlar. En kısa sürede sizleri hayalini kurduğunuz, keyifli günler geçireceğiniz ev veya iş yerlerinize kavuşturmak için gerekli hassasiyeti gösterecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız; Ev Boyama Ustası Nasıl Seçilir? Tüm Detaylar 

Erkan Öztürk

Ev dekorasyonu ve iç mimari hakkında araştırmalarımı burada sizlerle paylaşmak için gayret edeceğim.

Bizi Arayın