Bebek Odası Dekorasyon Modelleri ve Boya Seçenekleri

Bebek odası, ev sahiplerinin en çok düşünmesi gereken bölümlerinden biri olmalıdır. Zira evin en değerli üyesinin yaşadığı alan tam anlamı ile harikulade tasarlanabilmelidir. Bu noktada bebek odası dekorasyon modelleri incelemek ev sahiplerine çok iyi gelecek çalışmalardan biri olmaktadır.

Her odanın kendi has özellikleri olmalıdır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri hiç şüphesiz odaların birlikte oluşturduğu ahenktir. İşte burada dikkat edilmesi gereken dekorasyonun tam olarak oluşturulması gerektiğidir. Bu içeriğimizde tüm bu fikirleri, önerileri ve uygulanmış modelleri bularak kendinize iyi bir rehber edinebileceksiniz.

boyabadanauygulamalari

Beğendiğimiz Bebek Odası Modelleri

Beğendiğimiz ve bize göre harika olan bebek odası modelleri sizler için derledik. Evde Mimar aklı ile Türkiye’de evlere kolayca uyum sağlayabilecek çalışmaları yapabilmek için şahane işlerin yapılması gerektiğini düşlüyoruz. Bunun için biz de kolları sıvamakla birlikte sektöre birçok bilgi kazandırma peşine de düşmekteyiz. İşte bu sebeplerle sizin için hazırladığımız bebek odası modelleri:

Bebek Odası Boya Seçenekleri Nasıl Olmalıdır?

Bebek odası boya badana noktasında nasıl olmalıdır sorusu ise bize çok sık gelen durumlardan biri konumunda bulunmaktadır. Biz de elimizden geldiğince bu soruya yanıt vermeye çalışacağız. Bebek odası boya seçerken dikkat edilmesi gereken sağlıklı boya olarak tabir edilen boyaları tercih etmek olacaktır. Burada bebeğin sağlığını korurken duvarlarınızı renklendirmiş olursunuz. Fakat burada unutulmaması gereken ise boya denildiğinde %100 sağlıklı bir durumla karşılaşmak mümkün olmayacaktır. Süt boyası olarak belirtilen boya en sağlıklı boya olarak bilinir.

Renk seçimi kesinlikle bebek odası dekorasyonu için oldukça önemlidir. Bebeğin psikolojisini de tam olarak belirleyecek renkler, insan hayatının tüm yaşamını dahi etkilemesini düşünmek gerekebilir. Evde Mimar olarak bizim fikrimiz daha mat ve renkli tercihlerin yapılması yönünde olacaktır. Mavi renk ve tonları, kırmızının daha açık tonları, pembe renk gibi çocuksu renkler ile duvarların renklendirmesi çok daha iyi olacaktır.

Bebek Odası Boya Badana Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğdukları andan itibaren onlara kendimizden çok değer verdiğimiz için bebeklerimizi pamuklarla sarıp sarmalamak isteriz. Onları en doğal besinlerle besler, en yumuşak kumaşlarla giydiririz. Bunlar kadar yaşadığı ortamın, soluduğu havanın ve dokunduğu yerlerin de temiz olmasını isteriz. Bebek odalarının duvarlarını boyama konusunda aileler çok kararsızlık yaşıyor çünkü boyaların hem artı hem de eksi yönleri var. Su bazlı silikonlu boyalar silinebilir olduğundan bir avantaj sağlarken, duvara nefes aldırmaz, eskisi kadar popüler olmayan plastik boyalar ise sağlığa daha az zarar verir ve duvara nefes aldırır ancak silinme özellikleri yoktur. Ben hiçbir türlü çocuğumun olduğu oda da boya gibi bir kimyasal kullanmak istemiyorum diyenler ise duvarlarını duvar kâğıtları ile kaplayabilirler. Hem de birçok renkli ve eğlenceli çeşit mevcut.

Bebeğinizin odasının duvarı için ne kullanacağınıza karar verdiyseniz şimdi gelin uygunluğuna bakalım. Eğer boyayacaksanız, ferah, mat ve renkli tonları kullanmanız iyi olacaktır. Eğer duvar kağıdına karar verdiyseniz canlı, üstünde farklı şekil ve renklerin olduğu ama göz yormayan duvar kağıtları kullanmanız bebeğinizin algılama gücünü artıracaktır.

Evde Mimar olarak kafanızdaki soru işaretlerini bir nebze olsun gidermeye çalıştık, siz yine de kararınızı vermeden önce online keşif ekibimizden randevu alarak iç mimarlarımızdan özelleştirilmiş ve profesyonel tavsiyeler alabilirsiniz.

Bebek Odası Boyama Modelleri

Renkler insanlar üzerinde psikolojik bir etki bırakmaktadır. Bu etki bebek ve çocuk odası için de geçerlidir. Bebek odası renkleri seçilirken renklerdeki koyuluk açıklık farkları göz önünde bulundurulmalıdır. Bebek odalarında en çok yapılan hata cinsiyete göre renk seçimidir. Cinsiyete göre renk seçilmemelidir. Sonuçta çocuğunuz hangi rengi seveceğini siz bilemezsiniz.

Bebek odası renkleri bebeklerin rahat ve sağlıklı uyku uyuyabilecekleri şekilde kalabalık ortam olmayacak bir şekilde dizayn edilmelidir. Bebeklere uygun mobilya ve renklerin seçilmesi bebeklerin kişisel gelişimine uygun konseptler olmalıdır. Bebek odaları ileride çocuğun hayal dünyasını geliştirecek, yaratıcı iç dünyasını hareketlendirecek şekilde dizayn edilmelidir.

Bebek odalarında kullanılan boyaların yanında odaya farklılık katmak için duvar kağıdı da kullanılabilir. Doğru renk seçimi ve duvar kağıdıyla çok güzel bir bebek odası yarabilirsiniz. Bebek odası seçimi belki de ileride çocuğunuzun kişiliğini belirliyecektir.

Bebek odasına boya seçerken sadece rengine değil sağlıklı olup olmadığına da bakılmalıdır. Bebeğinizin rahat ve sağlıklı olması için boyanın kalitesi de önemlidir. Duvara nefes aldıran boyalar kullanılmalıdır.
Bebek odalarında bir diğer önemli şey ise aydınlatmadır. Bebek odalarında doğru aydınlatma kullanıldığı zaman hem göz yormaz hem de bebek için daha sağlıklıdır.

Bu içeriğimizde size bebek odası dekorasyon modelleri ve boya seçenekleri konusunda elimizden geldiğince bilgilendirmeleri yapmaya çalışacağız. Siz de bu bağlamda evinizi boyatmak istediğinizde bize ulaşabilir, Evde Mimar ekibi ile profesyonel bir şekilde çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Bu yazımızın ardından bir başka içeriğimiz evinizi güzelleştirecek ev boyama fikirleri başlıklı blogumuzu da inceleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Bebek Odası Dekorasyonu İle ilgili 50 Harika Öneri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın