Betonart Nedir ve Uygulama Örnekleri

Betonart, beton görünümüne sahip hazır renkli sıvadır. Mala ile uygulanır ve duvara dekoratif bir görüntü verir. Hem iç hem de dış cephe de kullanılabilmektedir.

Betonart, brüt beton efekti vermesinin yanı sıra atmosfer yaratmak isteyenlere de büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle ofis, cafe gibi yapılarda sıklıkla tercih edilmektedir. Dekoratif faydasının yanı sıra fiziksel olarak da birçok faydası bulunmaktadır. Betonart, bilinen boyadan farklı olarak uygulaması ve hazırlanışı büyük bir beceri ister. Bu becerinin sahibi de kesinlikle boyacı ustası olmalıdır. Boyacı ustası işini ne kadar güzel yaparsa, o derece güzel betonart örnekleri ortaya çıkmaktadır. Burada iç mimarların evi tanıyıp müdahale etmesi, dekorasyon önerileri sunması ve bu anlamda ev sahibini yönlendirmesi büyük öneme sahiptir.

Betonart Özellikleri

Betonart akrilik emülsiyon bazlı bir uygulamadır. Bu tür bir uygulama ile dışarıdan içeriye su geçirmesi engellenir. Betonart özelliği olarak içerideki nemi dışarıya atabilmek de binaları ferahlatan ve yapının nefes almasına yardımcı etmenlerden biri olmaktadır. Uygulama eğer iyi bir şekilde duvara uygulanırsa uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir. Betonart bünyesinde solvent içermediği için çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen bir uygulama çeşididir. Aynı zamanda suya karşı dayanıklı ve renklendirebilir bir boya badana türüdür.

Betonart Uygulama

Betonart uygulama nasıl yapılır sorusunun cevabı net bir şekilde verilemez. Duvarlarınızın öncelikle tam olarak temizlenmesi boya kalıntısı kalmamaması gerekmektedir. Aynı zamanda delikler olduğu takdirde doğru şekilde doldurulmalıdır. Duvara betonart uygulamadan önce duvarın kesinlikle iki kat astarlanması gerekmektedir. Betonart homojen hale getirilinceye kadar su ile karıştırıldıktan sonra ise mala ile uygulama yapılabilir. İki kat uygulama yaptıktan sonra 24 saat boyunca su veya başka bir hiçbir müdahale yapılmamalıdır. Uygulama aynı zamanda çok sıcak veya çok soğuk alanlarda kullanılmamalıdır.

Betonart isminden de anlaşılacağı gibi tam bir sanattır. Uygulaması ve dekorasyon aklı ile birleştirilmesi büyük emek istemektedir. Burada kesinlikle Evde Mimar gibi platformlardan destek alınmalı, arzu edilen yapıya sahip olmak için önerilere kulak kabartmalıdır.

Beton Efekt Boya Örnekleri

Betonart bazı kesimlerce beton efekt boya olarak da bilinmektedir. Biz de ismine ne denirse densin örnekler ile konunun çok daha iyi anlaşılacağını ön görüyoruz. Bunun için Evde Mimar olarak size örnekler derledik. İşte sizin için seçtiğimiz beton efekt boya örnekleri:

Betonart örneklerini detaylı bir şekilde incelediğimizde ev eşyaları ile birlikte harika bir uyum içinde çalıştıklarına şahit olabilirsiniz. Bunun için minimal bir dekorasyon aklının birleştiğini de rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Birçok farklı uygulanışı da görebileceğiniz örnekler de duvarların yapısı ve evin genel durumu da uygulamayı doğru olarak belirlemektedir.

Bu yazımızda size farklı bir boya badana uygulaması olan betonart hakkında bilgiler sunmaya çalıştık. Merak ettiklerinizi size anlatmanın yanında birçok örneği de içeriğimizde sunduk. Siz de kendi yapılarınız için bu tür uygulamaları istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bizimle dilediğiniz an paylaşabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın