Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri ve Kullanım Önerileri

Beyaz hayatın her alanına temizlik ve sadelik katar. Özellikle yaşama minimalist yaklaşanlar için beyaz tam bir kurtarıcıdır. Fakat beyazı doğru şekilde kullanmak, hayatımızın bölümlerine doğru biçimde yansıtabilmeliyiz. Bizler de bunun için bu içeriğimizde sizlere Evde Mimar olarak beyaz yatak odası dekorasyonu kullanımı hakkında öneriler sunmaya çalışacağız. Yazımız içerisinde hem yatak odası dekorasyonu örnekleri bulacak hem de dekorasyon hakkında eşsiz önerilere kavuşabileceksiniz.

Daha geniş bir görünüm kazanın

beyazyatakodasidekorasyon

Küçük bir yatak odasına sahipseniz, odanız daha geniş ve ferah görünsün istiyorsanız bir boy aynası ve odanızda kullandığınız beyaz ağırlıklı tonlar birbirini tamamlayacak ve daha geniş görünen bir odanız olacaktır. Beyazın kullanımı odanızı da daha geniş bir görünüme kavuşturacaktır.

Beyaz ve tonları sadelik katar

sadebeyaz

Çizgili bir yatak örtüsü ve beyazın tonlarını barındıran yastıklar, odanızla uyum içerisinde olup hoş bir görüntü sağlayacaktır. Beyaz ve tonları evinize sade bir görünüm kazandıracağı gibi dekorasyon anlamında elinizi de güçlendirecektir. Beyazın saflığı temsil etmesi ve güzellik anlayışı minimalizm akımının en büyük savunucusudur.

Zıt renklerin uyumu beyaz ile mümkün

siyahbeyazduvardekorasyonu

Odanızı büyük harcamalar yapmadan da çok şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Buna giden yollardan biri de odanızda zıt renklere yer vermek. Yatağınızda beyaz renk tercih ederken yatağınızın arkasındaki duvarı siyah kullanmak kolay bir şekilde şıklığı yakalamanız için güzel bir öneri olabilir.

Renk çeşitliliğini sağlayın

beyazdekorasyon

Yatak odasında bir tek beyaz renk kullandığınızda da odanızı şık ve zarif bir görüntüye kavuşturabilirsiniz fakat yanına turuncu veya tonlarında bir puf veya perde eklediğiniz taktirde odanız şıklığın yanında enerjik ve spor bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Beyazın yanına her zaman enerji verici renkleri tercih etmelisiniz.

Shiplap duvarlar ile beyaz uyumu

beyazdekor

Shiplap duvar kullanarak eski bir çiftlik evi görünümü ile beyaz yatak odanızı tamamlayabilir eski ve yeniyi birleştirerek şıklığı yakalayabilirsiniz. Country tarzı dekorasyon aklına sahipseniz shiplap ismi verilen duvarları beyaz yatak odası yanına tercih edebilirsiniz.

Küçük bölümler ve köşeler kullanın

dekorasyon

Küçük bir odanızı ya da kilerinizi daha kullanışlı hale getirmek için küçük çekmeceler ve küçük bir köşe yatağı yeterli. İsterseniz beyazın tonlarında küçük yastıkları da ekleyerek yatıya kalan misafirleriniz için şirin ve şık bir oda hazırlayabilirsiniz.

Eğlence için beyazı tercih edebilirsiniz

dekorasyon

Çocuğunuzun odasını daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız son dönemlerde oldukça popüler olan oyun çadırlarlarını önerebiliriz. Bunu farklı kumaşlar kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Şıklıktan ödün vermeden çocuğunuza kendini özel hissettiren ve oyunlarını oynayabileceği bir alan yaratmış olursunuz.

Beyaz renk kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Beyaz renk ev sahiplerinin en çok sevdiği renkler arasında yer almaktadır. Beyaz rengin genel kullanımı dekorasyona güç katacağı gibi evin genel haline de huzur katacaktır. Bununla birlikte sadelik anlayışını da bünyesinde tutan beyaz renk için duvar dekorasyonunda güçlü adımlar oluşturduğuna şahit olunabilir. Beyaz renk hem mobilyalar ile uyumlu olması hem de ev eşyaları ile harika bir uyum içerisinde olması dolayısı ile diğer renkler arasından fark yaratan bir renk olarak ortaya çıkmaktadır.

Beyaz rengi tercih ederseniz yanına, etrafına farklı renkler donatmalısınız. Mavi, yeşil ve siyah renkler beyaz ile en çok yakışan dekorasyon renkleri arasında yer alır. Eğer zıtlık katmak istiyorsanız siyahı, ferah bir ortam oluşturmak istiyorsanız mavi ve yeşili beyazın yanına yakıştırabilirsiniz. Bununla birlikte zaman zaman beyaz yatak odası dekorasyonu yanına kullanacağınız somon rengi, pudra rengi ve pastel pembesi renkleri hoş bir atmosfer yaratmanıza da yardımcı olacaktır.

Bu içeriğimizde size beyaz yatak odası dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiklerinizi bize iletebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibi ile istediğiniz an paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yatak odası dekorasyonu 

Beyaz Yatak Odası Seçiminin Avantajları

Bembeyaz bir yatak odasının çekici ve steril bir görüntü kazandırdığı kaçınılmaz bir gerçektir. Özellikle odanız hayal ettiğinizden çok daha küçük ise olduğundan çok daha ferah, aydınlık ve büyük görünecektir. Aynı zamanda beyaz çarşafın insan psikolojisine iyi geldiği ile ilgili hiçbir bilimsel kanıt olmamasına rağmen insanlar mutluluk ve huzur hissi verdiğini söylemektedir. Tüm bunların yanı sıra beyaz bir yatak odanızın olması size türlü avantajlarda sağlayacaktır.

Çocuklar için Beyaz Yatak Odası Seçimi

Aileler çocuk odalarını çizgi film karakterleri ile rengarenk dekore etmek yerine beyaz bir yatak odası tercih etmelerinin avantajlarını ilerleyen yıllarda büyük ölçüde yaşayacaklardır. Çocukların yaşı büyüdükçe hızlı bir şekilde zevkleri değişebilir. Beyaz yatak odasının avantajı ise bu tür değişikliklere, yeni eklenecek olan renkli mobilyalara farklı temalara daha açıktır. Oğlunuzun ya da kızınızın bütün bir çocukluğunu kurtaracak bir tercihtir. Gereksiz masraftan sizleri kurtarabilir.

İlginizi Çekebilir: Bebek Odası Dekorasyonu ile ilgili 50 Harika Öneri

Minimalist Beyaz Yatak Odaları

Daha sakin, stressiz yaşam felsefesi ile kalabalıktan kaçınmak isterseniz minimalist tercihinizi modern dokunuşlar ile zarif bir hale getirebilirsiniz. Odanızın pencere kenarına koyduğunuz renkli çiçekler gibi birkaç vurgulayıcı parça ile odanızın tüm görünümünü değiştirebilirsiniz. Belki bir tablo, belki büyük ahşap bir ayna… Yatak odanıza uygun gördüğünüz hiçbir parça karışıklık yaratmayacaktır.

Country Tarzı Beyaz Yatak Odaları

Country tarzından hoşlanıyorsanız beyaz yatak odası sizin için doğru tercih olabilir. Nostalji duygusunun yoğun olduğu bu temada ister eskitme mobilyalar, büyük gösterişli abajurlar, ister antika kullanın, bu konseptin beyaz ile uyumunu sevebilirsiniz. Geçmişten gelen birçok değişik objenizi kullanmak, odanızda vakit geçirmek ve dinlenmek çok daha keyifli olacaktır.

Romantik Bir Etki İçin Beyaz Yatak Odası Seçimi

Romantik bir hava katmak için beyaz yatak odası dekorasyonu en doğru tercihtir. Perde, tablo ve abajur seçimlerinizi çok aşırıya kaçmadan turuncu ve sarı tonlarında kullanabilir, beyaz renginin verdiği huzur ile yatak odanıza daha romantik bir etki verebilirsiniz.

Misafirleriniz İçin Beyaz Yatak Odası Tercihi

Misafir yatak odalarınızın dinlendirici bir etkiye sahip olmasını isteriz. Eğer evinizin bir odasını misafirleriniz için ayırmak isterseniz saflığın rengi olan beyaz ile dekore ederek daha lüks ve ferah bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kargaşadan uzak sade ve şık oda misafirlerinizin daha çok rahat etmesini sağlayacaktır.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın