Birbirinden Güzel Cam Dekorasyon Örnekleri

birbirinden-guzel-cam-dekorasyon-ornekleri

Dekorasyon herkes için farklı bir anlam ifade etse de günümüzde farkında olmasak bile hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Dekorasyon söz konusu olunca geniş bir yelpazeden bahsetmiş oluruz. Evin dış cephesinden, duvar dekorlarına, salon orta sehpasından, sehpa üzerindeki süs eşyalarına kadar hepsi dekorasyonun kapsamına girer. Tüm bunların birleşimi mekanın karakterinde bir bütünlük oluşturur. Son yıllarda gerek evlerde gerekse ofislerde cam kullanımının giderek artış gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Tercih edilme sebebi ise camın hem zarif hem fonksiyonel olması. Bu yazımızda ilham olması için en güzel cam dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

Cam Dekorasyon ile Ev Rahatlığında Ofisler

Günümüzde ofis ve iş yerlerinin dekorasyonu evlerimizle yarışır hale geldi. İş hayatının getirdiği koşullar nedeniyle bazılarımız iş yerlerinde evinde olduğundan daha fazla vakit geçirebiliyor. Bu yüzden ofis ve iş yerlerinde çalışırken gereken motivasyon ve konforu bulmamız çok önemli. Bu yüzden ofis dekorasyonunda da trendler oluştuğunu görmekteyiz. Son yıllarda hastanelerde, AVM’lerde ve şirketlerde sıkça görmeye başladığımız cam merdiven korkuluklar oldukça talep görmekte. Çoğu kişi cama karşı güvenlik açısından ön yargılı olsa da bu aslında büyük bir yanılgı. Bu mekanlarda kullanılan camlar darbeye karşı özel hammaddeden üretiliyor. Kırılmış gibi gözükse bile yerinden oynamıyor. Bu açıdan mekanda hem güvenliği hem de estetiği yakalamak mümkün.

Yeni Nesil Depolama: Cam Dolap ve Raflar

Depolama birçok evde hayat kurtarıcı bir role sahip. Görünürde durmasını istemediğimiz eşyalarımızı dolaplara, çekmecelere sıkıştırabiliyoruz. En sonunda ise dolap içleri savaş alanına dönüşebiliyor. Ayaklı dolap askılıkları buna çözüm olabilecek gibi gözükse bile eşyaların toz toplaması gibi can sıkıcı bir dezavantaj mevcut. Alternatif bir çözüm olarak cam dolap kapakları kullanarak dolap içindeki düzeni sürdürülebilir hale getirmek için kendimizi motive edebiliriz. Peki daha önce hiç siz görmüyorken dolabın içinde eşyalarınızın ne yaptığını düşündüğünüz oldu mu? Cam dolap kapakları eşyalarının açıkta durmasını istemeyip aynı zamanda da onları görmek isteyenler için tam olarak biçilmiş kaftan diyebiliriz. Dolap içlerine led ışıklar yerleştirerek orijinal bir tasarım yakalamak da mümkün. Cam raflar da dekoratif aksesuarlarımızı sergilemekte kullanabileceğimiz şık bir seçim olacaktır. Özellikle kullanım alanı kısıtlı olan evlerde oldukça kullanışlı olup tercih sıralamasında birinci konumdadır. Aynı zamanda mekana ferahlık katacağından mekanın kalitesini de yükseltmektedir. Sonuç olarak da zaman geçirmekten keyif aldığınız bir yer ortaya çıkmaktadır.

Alan Kazanmada Cam Dekorasyonunun Önemi

Yaşam alanlarımızın ferah ve estetik olması hemen hemen hepimizin önceliği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Zamanın büyük bölümünü geçirdiğimiz yerdeki kaliteyi artırmak bizim elimizdedir. Alan konusunda yoksun mekanların dekorasyonunda cam kullanımına önem verildiğinde ufak dokunuşlarla hem mekanın kalitesini artırmak hem de daha fonksiyonel hale gelmesini sağlamak mümkün.

İlginizi Çekebilir:

Küçük Alanlar İçin Sürgülü Kapı Modelleri

Ufak Dokunuşlardan Hoşlananlara: Dekoratif Cam Saksılar

Eğer minimalist bir ruhunuz varsa, detaylar sizin için genelden daha önemliyse, evde çok aksesuar bulundurmak yerine az ve öz olmasından hoşlanıyorsanız elbette sizleri de unutmadık. Cam saksı gibi dekoratif aksesuarlar da mekanın havasından baştan aşağı değişimlere sebep olacaktır. İster havada durup özgür ruhunuzu yansıtsın, ister duvara sabitleyin seçim sizin. Fakat eminiz ki tam olarak kişiliğinizi ifade ettiğiniz bir yaşam alanı ortaya çıkması kaçınılmaz.

İlginizi Çekebilir:

Görenleri Hayran Bırakacak Dikkat Çekici Dekor Ürünleri

Bu yazıda kullanım alanlarına göre cam dekorasyon örneklerini sizlere ilham olması için derledik. Umarız hayalinizdeki ev dekorasyonu için kendinizden bir şeyler bulmuşsunuzdur. Daha fazla ilham kaynağı ve bilgi için blog yazılarımızı takip edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evra Dinç

Dekorasyona olan tutkum her geçen gün büyüyor ve pek çok araştırma yapıyorum. Burada sizlerle beğendiğim fikirleri paylaşacağım.

6 yorum

 1. Harika bir çalışma olmuş.

  12 Nisan 2020, 17:45
  1. Teşekkürler 🙂

   12 Nisan 2020, 19:55
 2. Çok bilgilendirici bit yazı olmuş görsellerle birlikte. Her ne kadar cam dekorasyon konusunda ikilemdr kalsam da mahremiyet konusunda bir o kadar da estetik ve hoş bir hava katıyor. Ellerinize sağlık

  12 Nisan 2020, 17:48
  1. Değerli yorumunuz için teşekkürler 🙂

   12 Nisan 2020, 19:53
 3. Cam dekarosyonla ilgili detaylı bilgi vermişsiniz. Emeğinize sağlık

  12 Nisan 2020, 18:16
  1. Teşekkür ediyoruz 🙂

   12 Nisan 2020, 19:55

Bizi Arayın