Birbirinden Güzel Müstakil Ev Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri

Günümüzde çevremizdeki 10 insandan 7’si apartman dairesinde oturmaktadırlar.Alışılagelmiş bu durum artık insanlara sıkıcı gelmekte ve bunaltmakta.Etrafınızda mutlaka küçük ve bahçeli evlerini müteahhite vererek bina yaptırmış fakat sonrasında eski ama bahçeli evlerini özlemekte olan insanlar vardır.

Özellikle şehir hayatı yaşayan çoğu insanın bahçe içerisinde tek katlı müstakil bir eve sahip olma hayalleri vardır.Müstakil ev modelleri tek katlı, iki katlı veya üç katlıdır ve bahçeleri mevcuttur.

Size ait bir mekân olduğu için ev içinde rahat olmanızı ve huzur içinde yaşamanızı sağlar. Genel olarak 2+1 102 metre kare, 3+1 128 metre kare, 3+1 149 metre kare (dubleks) olarak karşımıza çıkar.

Sizinde aklınızda “Müstakil evim olsun,rahat edebileyim aynı zamanda bir bahçesi olsun” düşüncesi varsa müstakil ev modellerini incelemekle işe başlayın.

Terası Bulunan Müstakil Ev Modelleri

Temiz hava almak istediğinizde çıkabileceğiniz, içinde keyifli yemekler yiyebileceğiniz, arkadaşlarınızla ve ailenizle oturabileceğiniz bir bölümdür teras.Özellikle yaz aylarında en iyi kurtarıcıdır.

Taş Kaplamalı Müstakil Ev Modelleri

İlk görüşte şehvetine kapılabileceğiniz bir diğer örnek ise taş kaplamalı müstakil evlerdir. Taş ve ahşabın muhteşem uyumu,bu evlerin gösterişli olmasını sağlıyor.

Ahşap Müstakil Ev Modelleri

Ahşap çatı hem dekoratif hem de dayanıklı olmasından dolayı en çok tercih edilen türlerden birisidir.Ahşap çatılı müstakil evleri yazlık yerlerde sık sık görmek mümkündür.Ahşap çatılı müstakil evlerin bulundukları konumun iklim özellikleri oldukça önemlidir.Eski bir görüntü oluştururak nostalji sevenlerin tercih ettiği bir yapıdır.

Ateş Tuğla Kaplamalı Müstakil Evler

Ateş tuğla,senelerce popülerliğini sürdürdü ve günümüzde de halen kullanılmakta.Ateş tuğlanın sağlamlığının ve hoş görüntüsünün hayranı olan çok fazla insan var.Hem sağlam oluşu hem de sıradışı görüntüsüyle diğer yapı malzemelerinden farklıdır.

Kahverengiden,kırmızıya ve kurşuni griye uzanan doğal renk seçenekleriyle evleri güzelleştirmeye devam etmekte.Böylelikle alıcısı da asla bitmiyor. Tuğla seviyorsanız ateş tuğla kaplamalı müstakil ev modellerini incelerken keyif alacaksınız demektir.

Amerikan Tipi Müstakil Ev Modelleri

Amerikan tipi ev denilince aklımıza izlediğimiz filmlerdeki gibi genelde tek katlı ya da iki katlı,çatı katı,bodrum katı olan evler gelir.Amerikan tipi evlerde garajdan bahçeye kadar her şeyi bulabilmek mümkün.Son yıllarda ülkemizde de Amerikan tipi evler artış göstermekte.İzlediğiniz filmlerin,dizilerin içinde yaşamayı tercih ederseniz Amerikan tipi müstakil evler tam size göre.

Geniş ve Modern Müstakil Ev Modelleri

Basit ve modern tasarımlara sahip müstakil evler günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Müstakil evler apartman dairelerine göre özgür yaşayabileceğiniz,rahat evlerdir.Bir de hem modern hem genişse tadından yenmez!Bu tarz evleri tercih edenlerin, birincil sebebi her ne kadar kırsal hayata yakınlaşmak olsa da geniş ve kullanışlı olmasını da göz önünde bulundururlar.Apartman dairesinde küçük bir alanda yaşamak istemiyorsanız ve bahçeniz olsun istiyorsanız geniş ve modern müstakil ev modellerini incelemelisiniz.

Müstakil ev modellerini kafanızda canlandırmaya çalıştık.Şimdi de dekorasyon örneklerine bakalım.

DEKORASYON ÖRNEKLERİ

 

 

4 yorum

 1. ev modellerine dekorasyonlara bayıldım çok sağolun iyi çalışmalar…

  4 Mayıs 2019, 15:21
  1. Merhaba, beğendiğiniz için çok sevindik. Dilerseniz müstakil ev modelleri ve dekorasyonları hakkında diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

   5 Mayıs 2019, 14:37
 2. müstakil ve bahçeli evlere her zaman ilgim olmuştur keyifle okudum

  4 Mayıs 2019, 15:23
  1. Merhaba, yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Diğer içeriklerimizi de inceleyerek farklı müstakil ev modellerini ve dekorasyonlarını inceleyebilirsiniz.

   5 Mayıs 2019, 14:38

Bizi Arayın