Birbirinden Yaratıcı Mutfak Dekorasyon Örnekleri

mutfakdekorasyonörnekleri

Şüphesiz, oturma odasından sonra evde en çok vakit geçirilen odalardan biri de mutfak. Çok kullanılması ve içinde çok fazla vakit geçirilmesi onun önemini daha da artıyor. Bu yüzden mutfak dekorasyonuna daha fazla vakit ayrılması gerekiyor. Hem fonksiyonel hem de şık duracak bir mutfak dekorasyonu yapmak kolay değil. İşte tam da bu nokta sizin için hazırladığımız örneklerden ilham alacak ve kendi mutfağınıza göre kolayca uygulayabileceksiniz. Eğer siz de  mutfağınızdan sıkılıp farklı ve yaratıcı bir dekorasyon arıyorsanız, hazırladığımız listeyi incelemeye başlayalım!

Renkleri Kullanarak Mutfak Dekorasyonunuzu Güçlendirin

Genelde mutfak dekorasyonları belli birkaç renk ve onların tonları arasında oluşmaktadır. Bu renkler genelde beyaz, kahve rengi ve siyah renkleridir. Bunların artık eskide kaldığını ve artık hayal edemeyeceğiniz renklerin bile mutfak dekorasyonunda kullanılmaya başlandığını söylememiz mümkün! Siz de dekorasyonda renkleri kullanmaktan çekinmemelisiniz. Bazen renkleri doğrudan mutfak dolaplarında kullanabileceğiniz gibi bazen de aksesuar ve mutfak araç gereçlerinde de kullanabilirsiniz. Renkleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, o rengi ne kadar kullandığınız olmalı. Ne kadar güzel bir renk  bile seçseniz, aşırı kullanıldığında göz yorucu ve boğucu bir görünüm elde etmenize sebep olabilir. Bu yüzden kullanacağınız renklerin oranına ve diğer tamamlayıcı renklerle uyumuna dikkat etmelisiniz.

Desenli Zeminlerle Dikkat Çekici Mutfak Dekorasyonu

Desenli yer fayansları dekorasyonu güçlendirmede ve mutfağın havasını tamamen değiştirmede en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Son zamanlarda popüler hale gelen desenli fayansların birçok çeşit ve rengini bulmak oldukça kolay. Desenli fayansları kullanırken geri kalan dekorasyonda farklı desenli mobilya ve eşyaları kullanmamaya özen göstermelisiniz. Birçok deseni bir arada kullanmanız dekorasyonu karmaşık ve göz yorucu hale getirecektir. Bütün ilgiyi fayanslara çekerek mutfak dolaplarını sadece bırakmanız doğru ve şık olacaktır.

İlginizi çekebilir: Mutfağınıza Canlılık Katacak Mutfak Dolabı Modelleri

Açık Raflarla Modern Mutfak Dekorasyonu

Özellikle mutfağınızda modern bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız, açık rafları ne tarafta kullanacağınıza karar vermeye başlamalısınız! Hem çok şık hem de çok pratik olan açık raflar fonksiyonelliğinden dolayı size büyük kolaylık sağlayacak. Mutfağınızdaki bütün üst dolapları açık raf şeklinde yapabileceğiniz gibi sadece belli bir bölümde de bu rafları kullanabilirsiniz. Özellikle sürekli kullandığınız, hep elinizin altında olmasını isteyeceğiniz eşyalar için çok kullanışlı olabilir. Açık raflarda kullanacağınız ev bitkileri, renkli mutfak araç ve gereçleriyle de dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz.

Parlak Kapaklı Dolaplarla Mutfağınıza Şıklık Katın

Parlak kapaklı dolaplar hem çok şık hem de çok gösterişli durduğu için mutfak dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Klasik mutfak renklerini kullanacaksanız bile parlak kapaklı dolapları tercih ederek evinize bambaşka bir hava katmanız mümkün. Bizim burada da önerimiz biraz daha yaratıcı olup renkleri kullanmanız olacak. Parlak kapaklı dolaplar yeterince gösterişli olduğu için geri kalan dekorasyonun oldukça sade ve basit olmasına özen göstermelisiniz. Yoksa çok karmaşık ve anlamsız bir görünüm elde etmenize sebep olur.

Gösterişli Aydınlatmalarla İlgiyi Mutfağınıza Çekin

‘Ben klasik bir mutfak dekorasyonu istiyorum ama aynı zamanda ilgi ve dikkat çekici olsun.’ mu diyorsunuz? O zaman kurtarıcınız aydınlatmalar olacak! Mutfak aydınlatmalarını daha büyük ve gösterişli seçerek dekorasyonunuzu güçlendirmeniz mümkün. Dikkat etmeniz gereken nokta geri kalan dekorasyonun oldukça sade olması. Her ikisi bir arada olursa karmaşık bir görüntü elde etmeniz mümkün. Aydınlatmalarda  renkleri, desenleri ve geometrik formları kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mutfak Tasarımları Modelleri ve Örnekleri En Uygun Tasarım Önerileri

Bu içeriğimiz de mutfağınızı dekore etmenize yardımcı olacak örnekleri listeledik.  Umarız, hayalinizdeki mutfak dekorasyonunu gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

2 yorum

  1. Yine ilgiyle okudum Yazınızı teşekkürler

    9 Ocak 2020, 20:42
    1. Yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

      24 Ocak 2020, 09:25

Bizi Arayın