Birbirine Uyumlu Renkler ve Renk Kombinasyonları

Önceleri boya badanadan anlaşılan şey, fırçayı duvara alan herkesin evleri boyaması şeklinde ilerliyordu ama şu an gelişen teknolojiyle artık internet herkesin evinde. Böylece yanlış yapılan hatalar ortadan yavaş da olsa kalkıyor ve profesyonellikle işler ilerlemeye devam ediyor. İnternet üzerinden araştırılan firmalar sayesinde boya badana sektöründe boya ustaları da kaliteli oluyor ve farklılaşıyor.

telefonarama

Birbirine Uyumlu Renkler

Birbiri ile uyumlu rengi yakıştırabilmek çok önemlidir. Hüsranla da sonuçlanabilir, güzel bir son ile de bitebilir. Hangi rengin, hangi renge yakıştığını görünce demek istediklerimizi daha iyi anlayacaksınız.

Beyazın Uyumlu Olduğu Renkler

Beyaz genelde her renge yakışır. Koyu renk olan duvarlarınızın bir bölümünü kırık beyaz gibi bir renk yaparsanız, ortamı da yumuşatmış olursunuz.

Kırmızının Uyumlu Olduğu Renkler

Kırmızı dikkat çeken bir renktir. Biz size çok fazla renkli mobilyalar ile kırmızı duvar boyasını kullanmamızı önermiyoruz çünkü bu sefer renkli mobilyalar ile kullandığınızda yaratmak istediğinizin aksine boğucu ve karışık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Yeşil İle Uyumlu Renkler

Yeşili de daha çok fildişi rengi ile kullanırsanız evinize doğal bir görünüm kazandırırsınız. Yeşilin biraz daha koyu tonlarını tercih ederseniz ve vintage mobilyalarınız da varsa evinizi vintage bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mavi İle Uyumlu Renkler

Mavi ile beyaz rengini kullandığınızda evinizde yaz havasını estirirsiniz. Özelliklerde açık mavi duvar rengi yazlık olan bölgelerde beyaz ile kullanılır. Deniz esintisini siz de hissedeceksiniz.

Turuncu ile Uyumlu Renkler

Turuncu oldukça enerjik bir renktir. Turuncuyu enerjik bir renk ile tamamlayacaksanız, o rengin daha soft bir tonunu kullanabilirsiniz ya da turuncunun pastel tonunu kullanmak isterseniz de pastel açık bir mavi ile kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sarı ile Uyumlu Renkler

Sarı da dikkat çeken diğer bir renktir. Mobilyalarınızın uyumlu olup, olmadığına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Salonda kullanması biraz riskli bir renktir ama genç odalarında siyah ve kırmızı ile kullanabilirsiniz. Böylece daha dinamik bir hava elde edilmesini sağlarsınız. Sarı ile uyumlu renkler içeriğimizde daha detaylı inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Gül Kurusu İle Uyumlu Renkler

Gül kurusu rengini kahverengi ile kullanmayı deneyebilirsiniz. Oldukça hoş bir görünüm elde edeceksiniz. Gül kurusu rengi de evlerde çok sık tercih edilen renklerdendir. Siz de bu rengi hem kahverengi hem de diğer renklerin daha pastel tonlarını kullanarak mobilyalarınız ile uyumlu hale getirebilirsiniz.

Gri İle Uyumlu Renkler

Gri rengini kullanırken evinizde nasıl bir ambiyans oluşturmak istediğiniz çok önemli. Her renk ile bütünleştiğinde farklı bir hava katacaktır. Grinin evinizde nötr bir algı uyandırmasını istiyorsanız, gri ve beyazı beraber kullanmak işinize yarayacaktır. Gri ve maviyi bir arada kullanmak ise evinizdeki huzuru yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverengi toprak rengi olduğundan dolayı, yeşil gibi bir renk ile kullandığınızda doğa görünümü elde edersiniz. Ayrıca bu renk ile beraber, evinizde bolca büyük bitkiler kullanmak da bu doğa görünümünü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Siyah İle Uyumlu Renkler

Siyah oldukça klas bir renktir. Hatta insanlar çalışma odalarında konsantre olmak için bu renkleri tercih ediyorlar. Siyah rengini kullanmak işinize odaklanmanızı kolaylaştırır.

Renk Kombinasyonları

Boya konusunda ise, önceden evlere yeterli önem gösterilmediği için tek renk boya kullanıp bitirilirdi ama şu an insanlar, dekorasyon boyayı da evlerinde kullanmak istiyor. Zaman zaman iç cephe boyacılıkta iki renk hatta üç ya da dört renge kadar varan boya kullanımı tercih ediliyor. Zaten tek renk kullanımı çoğu insanı sıkıyor ya da renklerin belirli etkilerinden bunalıyor. Bu yüzden bir kaç rengi bir arada kullanmak idealdir. Çoğu kişi günümüzde evlere verilmesi gereken güzellik için hak ettiği değeri veriyor. Şimdi hangi renkler birbirine çok yakışıyor diye bakalım ki siz de evinizde bu renk kombinasyonlarını daha iyi yapabilesiniz.

Mavi ile Beyaz Renk Uyumu

Mavi ile beyaz renginin uyumu belki de doğadan gelen bir güzellikten kaynaklı olabilir en güzel renk uyumlarından biridir. İnsanlarda beyaz ve mavinin uyumu yaz ayını çağrışım yaptırır, mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlar. Mavi zaten tek başına güven ve huzur veren bir renk olduğundan dolayı beyazın saflığı ile birleştiğinde sizi rahatlatıcı etkisine kapılırsınız.

Siyah ve Beyaz Rengin Kontrastı

Siyah ve beyazın beraber kullanımı zıtlıklardan oluşan bir güzellik yaratır. Bu iki rengin beraber kullanılması üzerine bir çok yazıların yazıldığı, düşünürlerin iki rengin uyumundan oluşan anlamlı laflar ettiği renk grubudur. Hem evlerimizin boya badanası için hem de ev dekorasyonunu birbiri ile tamamlayan havalı bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Mor ve Sarı Renk Uyumu

Mor tek başına kullandığında sofistikenin rengidir ama sarı ile bir kontrast oluşturulduğunda ise, evinizde bahar şenliği yaşanır. Siz de bunu hissetmek için duvarlarınızda mor ve sarı rengini beraber kullanabilirsiniz ya da duvarınızda tek renk kullanıp, mobilyanız ile ya da bir ev aksesuarı yardımıyla bu görüntüyü tamamlayın.

Yeşil ve Sarının Kontrastı

Yeşil rengi ağaçların güzelliği olduğundan sizlere huzur verecek bir renktir. Sarı ile de kullanıldığında ortaya cıvıl cıvıl bir görüntü çıkacaktır. Bu iri rengi salonunuzda mutlaka denemelisiniz.

Gri ve Bronz Renk Uyumu

Bronz rengi tek başına klas bir renktir. Gri duvar boyası ise havalı bir renktir. Bu iki renk bir araya geldiğinde mükemmele yakın bir sonuç çıkıyor.

Sizlere renk uyumunda birbirleri ile en çok yakışan renk kombinasyonlarından bahsettik. Siz de verdiğimiz örnekler doğrultusunda, eviniz için en iyi renk kontrastını bulup evinizde uygulamaya başlamak için firmamız ile irtibata dilediğiniz her saatte geçebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın