Bordo ile Uyumlu Renkler Nelerdir-Ev Dekorasyonunda Kullanımı

bordorengiileuyumlurenklerveornekleri

Bordo yeryüzündeki en havalı renkler arasında gösterilir. Hem konforun hem de şıklığın göstergesidir. Şıklık ve konfor dışında lüksün de temsilcisi olan bordo rengi iyi bir şekilde kombinlersek ev dekorasyonumuzda da harikalar yaratabiliriz. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizler için bordo ile uyumlu renkler ve ev dekorasyonunda bordo rengin kullanımı konusunda sizlere yardımcı olmaya, ilham alacağınız örnekleri sizlere sunmaya çalışacağız.

Bordo ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Bordo ev dekorasyonunda çok sık kullanılan renklerden biridir. Genellikle mobilyalarda ve mobilya dekorasyonunda bordo rengi tercih edilir. Evde Mimar uzmanları olarak ise bordo rengi ile kullanabileceğiniz pek çok renk olduğunu düşünüyoruz. İşte sizler için düşündüğümüz o renk kombinasyonları:

İlginizi çekebilir: Çakıl taşı rengi

Bordo Rengi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabiliriz?

Bordo rengi ev dekorasyonunda kullanabilmek için özellikle evin ışık alışına çok büyük önem vermeliyiz. Bordoyu ışık alan bölgelerde kullanmalı, sade renkler ile birlikte kombinlemeliyiz. Eğer mobilyalarımızda kullanıyorsak muhakkak yakışan renkte yastıklar ile dekorasyonu tamamlamalı, halı veya perdeler ile sade bir görünüm elde etmeye çalışmalıyız. Bordo kendini tamamlayan renkler arasında değildir. Yani koltuklarınızda bordo kullandığınızda bunu perdelerde de kullanmak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte rengi odanın tümüne yaymak yerine belli bölgelerde kullanmak daha iyi sonuçlar verecektir. Bu konuya dikkat etmelisiniz.

İlginizi çekebilir: Salon dekorasyon önerileri

Bordo Rengi Mobilya Kullanım Örnekleri

Örnekleri incelemek her zaman için çok daha iyi sonuçlar verecektir. Özellikle örneklerin dekorasyon aklı varsa size ilham olabilirler. Biz de Evde Mimar ekibi olarak sizlere en iyi bordo rengi mobilya kullanım örnekleri sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olabilmişizdir. Siz de kullanımları inceleyerek kendi evinize en uygun tasarımları seçebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size bordo rengi ile uyumlu renkleri aktarmaya aynı zamanda bordo rengini dekorasyonunuzda nasıl kullanacağınızı aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiklerinizi bize sorabilir, görüşlerinizi dilediğiniz Evde Mimar ekibi ile paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sarı ile uyumlu renkler

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın