Boya Badana ile İlgili Öneriler

Boya badana ile ilgili öneriler vereceğimiz bu içeriğimizde, evinizin daha iyi hale gelebilmesi için fiyatlar, ustalar ve uygulamalar kapsamında birçok bilgiyi de sizinle paylaşacağız. İç cephe boya ile ilgili tüm bildiklerinizi pekiştireceğiniz ve sektör ile alakalı püf noktaları öğrenmeye hazır olun.

Boya badana evleri güzelleştirmek için insanlık tarihinin büyük bir bölümünde yapılmaktadır. Eskiden yalnızca duvarları koruma amaçlı yapılan bu çalışma 2017 yılında olduğumuz şu günlerde evlerin dekorasyonunun daha şahane olması amacı ile de uygulanmaktadır. İç cephe boya olarak da adlandırılan bu çalışma için boya badana ustaları kendilerini işe adayarak çalışmaktadır. İnsanların yaşam kalitesi bu tür çalışamlar ile belirlenmekte, sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmeleri iyi bir evde oturmalarına bağlanmaktadır. Biz de Evde Mimar ekibi olarak insanların mutluluğu için boya badana faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Duvarları renklendirirken, insanların gönlünü de renklendirdiğimizi hayal ederek çalışmalarımızı yürütüyoruz.

telefonilearama

Evde Mimar Nasıl Boya Badana Yapıyor?

Evde Mimar olarak girdiğimiz her eve dekorasyon önerileri sunarak sadece boya badana değil evin tüm yapısını güzelleştirmeyi kendimize amaç ediniyoruz. Aynı zamanda bölgesel bayiliklerimizle Türkiye’nin en hızlı ücretsiz keşif imkanını sunuyor, müşterilerimizle samimi ilişkiler kuruyoruz. Her yaptığımız işe 1 yıl garanti veriyoruz. 2018 başında ise evinizdeki boya badanayı web sitemizden izleyebileceksiniz. Tüm bunları yaparken fiyatlarımızda son derece uygun. Hedeflediğimiz evleri güzelleştirene kadar durmayacak, yaşam kalitesi yüksek yerler oluşturmaya devam edeceğiz. Siz de kendi evlerinizi daha iyi bir yer haline getirmek istediğinizde bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

Evinizi İyi Tanıyın

Evi tanımak, yapıyı bilmek son derece önemlidir. Odaların durumu, evin dekorasyon yapmaya ne denli uyumlu olması boya badana işlemlerine başlamadan önce sizin zihninizi belirgenleştiren çalışmalardan biri olmalıdır. Evde Mimar ekibi olarak ücretsiz keşif yaptığımızda ilk iş olarak evi inceliyor, gereken yerleri keşfediyoruz.

Ev Eşyaları Renk ve Uygulama Seçimini Belirler

Ev eşyalarının durumu boya renkleri ve boya badana uygulamaları için seçimi değiştirir. Boya renkleri seçerken ne tür işlemlerin yapılması gerektiği konusunda birçok hizmet yapılırken ev eşyaları dikkate alma ve buna göre karar verme ev sahibi olarak sizin yapacağınız işlemler arasında yer almaktadır.

Boya Markası Seçebilmelisiniz

Boya markaları arasında kalite farkı olduğu gibi uygulamalar arasında işçilik farkı da vardır. İtalyan boya, sedef boya gibi uygulamalar için farklı bir marka seçerken, normal boya badana için bambaşka bir boya firmasını tercih edebilirsiniz. Burada ev sahibi olarak sizin fikirleriniz değerli olduğu gibi boyacı ustası gözünden de fikir almanız evinizin lehine olacaktır.

Uygulayıcı Seçimi

Boya badana uygulamaları birçok ustanın yaptığını söylediği uygulamalardır. Fakat evin dekorasyonu ve güzelliği söz konusu olduğunda bu tür çalışmaların ne denli profesyonellik ve güzellik algısı taşıdığı büyük önem arz eder. Burada işini ciddiye alan ve tecrübeli kuruluşlar ile çalışmak evi güzelleştiren başlıca etmenlerden biri olmaktadır. Evde Mimar ekibi olarak boya badana işini önemsiyor, her bir ustamızı eğiterek evleri güzelleştirmeye yardımcı oluyoruz.

Hangi Oda Hangi Renk Olmalı

Renk seçimi boya sürecinin en önemli süreçlerinden biridir. Her rengin kendine has özellikleri olduğu gibi evinize en uygun rengin de belli bir matematiği yoktur. Bu tür çalışmaların her biri öznellik ister. Bu sebeple öncelikle dinlemeniz gereken kendi ruhunuzdur. Ruhunuzun hangi renk ile mutlu olduğunu belirledikten sonra araştırmaya başlayabilirsiniz. Araştırmalarınız bazen sevdiğiniz rengin bir tonu ile son bulabilir. Bazen ise bir başka odanızı uyumlu renge dönüştürebilirsiniz. Bu sebeple örnekler incelemek, boya renkleri üzerinden seçebilmek büyük önem taşır. Bunun için size tavsiyemiz mümkün olduğu kadar örnek incelemek ve evinizi, kendinizi iyi tanıyarak seçiminizi yapmak olacaktır.

Evimin Hangi Bölgelerini Boyatacağım?

Evin her bölümü boyanır mı bilinmez ama eğer evinizin belli bölgelerini boyatacaksanız alanınızın kaç metrekare olduğunu, hangi metrekarelerde nasıl çalışmalar yapılacağını belirlemelisiniz. Kendinizin yaşayacağı evin her metrekaresine karar verici olan siz olmalısınız. Bunun için bir kağıda veya bilgisayarınıza çizerek alanlarınızı belirlemelisiniz.

Boya Badana Renkleri ve Seçimi

Bir evi güzelleştiren rengi ve dekorasyonu arasındaki uyumdur. Bu iki öğe ne denli uyumlu olursa yaşaması zevkli evlerin sayısı o kadar fazla olur. Boya badana renkleri içerisinden doğru tercihi yapabilmek de bu nedenle oldukça önemli nitelikleri oluşturmaktadır. Bir evin tam manası ile güzelleşmesi, tam şekli ile güzel bir hal alması için boya renkleri seçmenin birçok önemini doğru şekilde kavramak gerekir. Evde Mimar olarak biz de bu bölümde size renk önerileri sunarak ev güzelleştirme sürecinize katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Türkiye’de boya badana sırasında belli başlı renkler duvarları domine etmiş vaziyettedir. Biz de şimdi size vereceğimiz örnekler de kum beji, deniz kabuğu, mum ışığı gibi pek çok rengi sunarken evlerde çok sık kullanılan mavi renk tonları ve kırmızı boya renkleri de örneklerimiz de yer vereceğiz.

Boya Badana Uygulamalarını İyi Bilmelisiniz

Uygulamaları tam olarak bilmek ev sahibinin vizyonunu geliştirecek etmenlerden biridir. İtalyan boya, sedef boya, saten boya gibi birçok boya uygulamasını doğru şekilde bilmek ve bu bilgiler ışığında evin nasıl güzelleşeceğine karar vermek çok daha kolay olacaktır. Özellikle evin bazı bölümlerine uygulamalara bölmek evin dekorasyonuna çeşitlilik katabilir.

Her bir uygulama kendine has özellik taşır. İtalyan boya, sedef boya gibi uygulamalar her eve uygulanmaz. Uygulamalar sırasında evin genel yapısı dikkate alınarak doğru uygulama seçilmelidir. Biz de bu bağlamda Evde Mimar olarak örnekler ile size yol göstermeyi eviniz için fikir vermeyi amaçladık. İşte sizin için derlediğimiz uygulama örnekleri:

Bu içeriğimizde size boya badana ile ilgili öneriler sunmaya çalıştık. Evinizin daha iyi bir yere gelmesi, duvarlarınızın daha şahane olması için bu tür çalışmaları yapmanız gerektiğini sizlere önerdik. Siz de Evde Mimar ekibimizle iletişime geçerek, evinizi daha iyi bir yere çevirecek işlemleri başlatabilirsiniz. 7 gün 24 saat iletişim bölümünde sizler için çalışıyoruz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın