Boya Badana Ustası Arayanlar İçin 5 Öneri

Evimizin duvarlarını renklendirmek için hepimiz boya badana ustası ihtiyacı hissederiz. Bu bağlamda da en iyi usta ile çalışmak, gözümüz arkadan kalmadan şahane evlere kavuşma arzusunda olmak isteriz. Biz de bu anlamda Evde Mimar olarak size boya badana ustası arayanlar için 5 öneri başlığı altında bu sorununuzu en iyi şekilde çözmenizi sağlayacak ipuçları oluşturduk. Umarım sizin için faydalı olur.

boyacibanneri

1-İletişim Önemli

İnsanların birbiri ile sıcak iletişim kurması bizim kültürümüzde çok büyük öneme sahiptir. Bu sebeple boya badana ustası ararken de iletişimi ön planda tutmalı. Söylediklerimizi tam olarak anlayan bizimle iletişim kurabilecek ustaları tercih etmeliyiz.

Hayatımızın çok büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evimizde huzurlu ve rahat olmak isteriz. O evin her detayını biz biliriz ve kimsenin fark etmediği duvardaki ufak bir fırça izi bile bizi rahatsız edebilir. Her insan bir işi en çok kendisi yapınca istediği gibi yapabilir ancak her konuda uzman olmamız da mümkün değil. Bu yüzden evimizi boyatacağımız zaman bir boya badana ustasından yardım alırız. Bu noktada ustaya hayatımızı geçirdiğimiz odalarda istediğimiz değişiklikleri doğru bir şekilde anlatmak ve anlaşılmak çok önemli. Karşı tarafın bizim yaşam alanımıza dokunduğunun, yaptığı işin alelade bir fırçayı aşağı yukarı hareket ettirme olmadığını bilmesi, bizi ilgi ve hoşgörüyle dinleyip yapacağı iş için açıklamalar yapması bize güven verir.

2-Garanti ve Güvenilirlik

Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri hiç şüphesiz güvendir. Güvenilir olan kişi az olduğundan dolayı değerli hale gelmekte, güvenilir olmanın birçok avantajını görmektedir. Evimizi emanet edeceğimiz kişinin de bu anlamda güvenilir olması, bize işi hakkında garanti vermesi son derece önemli gelişmelerden biri olmuştur.

guvenilirusta

Güven insan ilişkilerinin temelidir ve dediğimiz gibi en kişisel alanlarımızı belki de yeniden yaratacak insana güvenmek isteriz. En ufak bir ürünü alırken bile olurda bir kusuru çıkarsa diye garanti belgeleri alır sigortalar yaptırırız. Bir hizmete para ödüyorsak o hizmetin en iyi şekilde yapılacağına güvenmek isteriz, aklımızda bir şüphe kalıyorsa da bir güvence ararız. Boya badana yaptırırken de, ustanın güvenilirliğini bilmek, önceden yaptığı işleri görmek, çalıştığı yerdeki hakkındaki yorumlar güvenilirliğini artırır. Ayrıca verdiği hizmetten memnun kalmazsak bunun telafi edileceğini bilmek içimizi oldukça rahatlatır.

3-Tecrübe ve İşçilik

Bir duvarı boyamanın birçok çeşidi vardır. Eğer iyi bir boya badana deneyimi istiyorsak, tecrübeli ve işine hakim kişilerler çalışmalı, bu kişilerin ne iş yaptıklarını, referanslarını sorarak süreci ilerletmeliyiz. İşçilik iyi bir boya badana ustası olabilmek için en önemli kriterlerden biri olmalıdır.

Aslında güvenilirliği artıran en önemli etkenlerden biri de tecrübedir çünkü hayat tecrübelerden ibarettir. Meyvenin bile hamını değil olgununu yeriz aynı bunun gibi bir işi yeni yeni yapmaya başlamış birindense yıllardır işin içinde olup binlerce durumla karşılaşmış bir usta işin püf noktalarını daha iyi bilir. Tecrübeli bir ustayla çalışıyorsak badananın ardından sıçrayan, damlayan veya akan yerler olmaz. Tavsiyemiz en iyi sonucu almak için işinin ehli ustalarla çalışmanız.

4-Dekorasyon Bilgisi

Boya badana sadece duvara sürülen renklerden süregelmez. Boya badana yapabilmek için dekorasyon aklına sahip olmak da gerekir. Uygulamaların tam manası ile yapılması, dekorasyon aklına sahip bir şekilde işlemlerin yürürlüğe konulması, evin atmosferinin belirlenmesi için hangi duvara hangi uygulamanın yapılacağının önerilmesi boya badana ustası arayanlar için dikkat edilmesi gereken etmenlerden biri olmaktadır.

Boya badana ustasının bir iç mimar gözüyle evinizi incelemesi gerekmektedir. Sizin o an istediğiniz renk odanızın büyüklüğü ya da mobilyalarınıza hiç uymayacak, daha sonra sizi boğacak, odayı küçük gösterecek bir renk olabilir. Oysaki dekorasyon bilgisi olan bir usta bunu önceden zihninde canlandırıp size fikir vererek sizi hem zaman hem de boya masrafından kurtaracaktır. Hangi duvarda hangi çeşit, ne kadar boya hangi teknikle sürülecek gibi aslında çok önemli olan detayların iyi analiz edilmesi alacağınız sonucu büyük bir oranda etkileyecektir.

5-Ekip ile Çalışabilme

Sağlam bir ekip ile çalışmak sürece katkısı çok daha fazla olan uygulamalardan biridir. Ekip kültürü ile işler çok daha iyi bir şekilde tamamlanır ve istenilen sürede çalışmaların organizasyonu yapılır. Bu sebeple boya badana ustası ekip ile çalışmalı, evi güzelleştirirken organizasyon kurabilmelidir.

Koca bir evi bir kişinin boyaması çok uzun süreceğinden boya badana işi ekip olarak yapıldığında daha kısa sürede halledilir. Ancak burada ekibin birbiriyle uyumu çok önemli. Bireysel davranamayacağının farkında, aynı bilgi seviyesinde olan, koordineli çalışan ve uyumlu bir ekiple evinizin her odası aynı titizlik ve özende boyanmış olacaktır.

boyaciozellikleri

Bu içeriğimizde boya badana ustası arayanlar için önerilerde bulunmaya çalıştık. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Siz de kendi evinizi profesyonel, güvenilir ve samimi ustalara teslim etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize rahatlıkla aktarabilirsiniz.

İlgili içerik: Profesyonel boya ustası

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın