Boyacı Ustası Hüseyin Bey’den 10 Ev Boyama Önerisi

Evini boyatmak isteyenlere tavsiyeler ile bilgiler vermeye devam ediyoruz. Kaliteli ve müşteri bazında yüksek memnuniyet sunan ustalarımızdan Hüseyin ustanın uzman görüşlerine yer verdiğimiz bu içeriğimizde sizlere 10 ev boyama önerisi derledik. Önerilerimizi size sunarken sizin en çok sorduğunuz sorulara ve beraberinde zorlanılan konular biçimde sergilemeye gayret ettik.

10. Boya Markası Seçimine Önem Verin

boyamarkasisecimi

Duvarları güzelleştirerek evimizi hayal ettiğimiz bir alana çevirmeyi hepimiz isteriz. Fakat bu uygulamaları doğru ürünler ile yapabilmek büyük fark da yaratır. Özellikle iki marka biçimini de tercih eden kişiler iyi ile kötü boya markası arasındaki ayrımı çok iyi yapabilmektedirler. Burada Evde Mimar olarak tavsiyemiz Filli boya, Polisan veya Jotun boya markalarından birini tercih etmek yönünde olacaktır.

boyacibanneri

9. Ustadan Beklenilenler Doğru Anlatılmalı

Her ev sahibi elbette ki evini güzelleştirmek ister. Evini daha güzel bir hale getirebilmek için hayaller kurar. Bu hayalleri anlatırken boyacı ustası tarafında iyi anlaşılması uygulamayı da son derece kolaylaştıracak çalışmalar arasında yer alabilmektedir. Ev boyama çalışmaları yapılmadan önce usta ile iletişim doğru şekilde gerçekleşmeli ve gerekirse birebir örnekler ile bu ifadeler kullanılmalı.

8. Renk Seçimini Ev Eşyalarınız ile Birlikte Düşünün

renksecimineonemboyaciustasi

Renk seçimi yapabilmek ev boyama süreçlerinde çok önemli bir yer tutar. Burada ev sahiplerinin dikkat etmesi gereken nokta ev eşyaları ile ilgili uyumlu bir rengi seçmek olacaktır. Benim tecrübelerim ev sahiplerinin çoğunlukla böyle yapmak yerine beğendikleri renkleri seçmesi şeklinde oluştu. Bence bu durum son derece yanlış bazen koyu renkli ev eşyaları ile koyu renkli duvar, evi boğucu bir hale sokabiliyor. Doğru şekilde renk seçmek için böyle yapmak yerine evin tüm atmosferini düşünmek daha doğru olacaktır.

7. Ev Eşyalı ise Eşyalar Koruma Altına Alınmalı

Eşyalı ev boyama işlemleri elbette ki doğal çalışmalardan biraz daha zorlu bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu çalışmaların her biri istenilen biçimde eşyaları koruma altına almalıdır. Burada boyacı ustası büyük sorumluluk alarak eşyaları muhafaza etmeli bir parça boyadan korunmalıdır.

6. Bant Yardımı ile İnce Noktalar Boyanabilir

Pencere ve kapı kenarları gibi ince noktalar bant yardımı ile boyanabilir. Bu tür ince noktaları özel fırça ile boyamak çok daha doğru olacaktır. Müşterinin burada güzel ve tam boyanmış bir evde yaşaması için bu tür ince işçiliğe dikkat edilmesi gerekmektedir.

5. En Az 3 Kat Boya Uygulanmalı

boyaciustasionerileri

Burada bazı firmaların 1 kat vurduktan sonra işi bıraktığını görmekteyiz. Bu tür işlemler son derece sıkıntılı çalışmalar olabilir. Doğru şekilde boya badana yapabilmek için mutlaka 3 kat boya uygulaması yapılmalıdır. Biz Evde Mimar olarak her müşterimize 3 kat boya uygulaması yaparak daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü bir evde yaşamalarına yardımcı oluyoruz.

4. Boya Malzemeleri Temiz Olmalı

Boya malzemesi seçimi ve uygulaması son derece temiz olmalı. Boya kimyasal bir ürün olduğu için içerisinde boya kalıntısı olan malzemeler sağlıklı olmayabiliyorlar. Bunun için sağlıklı olabilecek malzemeleri belirlemek veya bu noktada sürekli malzeme temizliği yapmak boyacı ustası için tam bir profesyonellik ve ciddiyet göstergesidir.

3. Ev Boyama Sırasında Sürekli Havalandırma Yapılmalı

boyabadanaornegi1

Ev boyama uygulamaları sırasında sürekli boyaya maruz kalındığı için evin havalandırılması büyük önem taşır. Evi tam manası ile havalandırdıktan sonra işe başlanması doğru olandır. Bu yüzden evin ilk etapta bakılacağı nokta pencerelerin durumu ve havanın geliş noktalarıdır.

2. Malzeme Kalıntıları ve Çöpler Toplanmalı, Genel Temizlik Uygulanmalı

Evde Mimar olarak yaptığımız her işte evi tertemiz bırakarak çıkıyoruz. Özellikle boya malzemeleri ve kullanıp atılan çöp niteliğindeki maddeleri mutlaka temizliyoruz. Ev sahibi ev boyama sonrasında eve geldiğinde güzel gözüken temiz bir evde yaşadığını anlaması için yoğun çaba sarf ediyoruz.

1. İşin Sonunda Mutlaka Kontrol Yapılmalı

İşi bitirdik ve evden çıktık anlayışı ev boyama işlemlerinde son derece yanlış olabiliyor. Özellikle müşteri memnuniyeti açısından bu tür işlerin tam bir memnuniyet oluşmadan bırakılması hatalı bir uygulama olur. Bu yüzden işi bitirdikten sonra ev sahibi ile birlikte tüm duvarlar incelenip onay verildikten sonra evden ayrılmak gerekir.

Evde Mimar olarak boya badana süreçlerinin tümünde tam yanınızda olmak için çalışıyoruz. Siz de evinizi Hüseyin usta gibi işinin ehli insanlara teslim etmek için bizimle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın