Çakıl Taşı Rengi Boya Örnekleri ve Modelleri

Çakıl taşı rengi, duvar boyası renkleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Kum bejine, fildişi rengine olan yakınlığı dolayısı ile boya marketlerinde görünür yerde bulunan bu boya rengi için rahatlatıcı bir renk olduğu rahatlıkla söylenebilir. Rengin doğada da aktif olarak bulunması evlerimizin dizaynını kolaylaştıran etmenler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte duvar boyası renkleri arasından tercih yapılan ve mobilyalar ile harika bir atmosfer yaratan bir renk olabilmektedir.

telefonarama

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Duvar boyası araştırmalarında seçilen 5 renk arasında muhakkak bulunan çakıl taşı rengi ile harika dekorasyonlar gerçekleşebilir. Ev dekorasyon fikirleri kapsamında tüm bu renkler birçok etmen içerisinden değerlendirilir. Fikirlerin harman olduğu yollarda ise çakıl taşı rengi sonuca götüren dekorasyon fikirleri arasından sıyrılabilmektedir. Biz de size duvarları süsleyen bu rengin örneklerini ve derlemelerini oluşturmaya çalıştık.

Örneklere dikkatlice baktığımızda ev dekorasyonu ile birlikte nasıl harika bir uyum içerisinde çalışıldığına şahit olabiliriz. Burada çakıl taşı rengi kullanılırken ev dekorasyonu kesinlikle baz alınmalı, dekorasyonun temel taşları göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.

Çakıl Taşı Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Rengin genel duruşu elbette ki oldukça sadedir. Sade ve minimalist bakış açısına sahip kimselerce tercih edilebilir. Buna nazaran renk kimi insanlarca soluk olarak da nitelendirilebilir. Burada oda bazında rengin nasıl durduğunu görmek için renk seçimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Diğer renklerin odalardaki duruşunu, mobilyalar ile uyumunu bu şekilde görebilirsiniz.

Rengin Verdiği Duygusal His

Renk genel itibari ile sade bir yapıya sahiptir. Kum beji rengi gibi insan üzerindeki sakinleştirici etkisi devam ettirmektedir. Günlük hayatın yorgunluğunu evde atmaya çalıştığınızı düşünürsek çakıl taşının bu etkisi oldukça iyi sonuçlar verebilecektir. Siz de kendi eviniz için bu rengi deneyebilirsiniz.

Çakıl Taşı Rengi Hangi Renkler ile Kullanılır?

Çakıl taşı rengi genellikle beyaz renk ile kombinlenir. Eğer duvarınızda çakıl taşını rengini kullanıyorsanız ev eşyalarınızı, mobilyalarınızı beyaz renk ve tonlarını seçebilirsiniz. Eğer odanız genişse ve yeterince ışık alıyorsa tek duvarınızı farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Bu renk genellikle antrasit rengi, füme rengi gibi koyu renkler olabilir. Burada kullandığınız ahşap mobilyaların rengi önemli bir faktördür.

Çakıl taşı mobilyalarınız ile uyumlu olan bir renktir. Rengin genel kullanımı da uyumu temsil eder. Eğer evinizde gri renkleri tercih etmek istiyorsanız çakıl taşı ile grinin tonlarını elde edebilirsiniz. İçerisinde hem beyaz hem de gri tonlarını barındıran bu renk ile birlikte sizler de evlerinizi bambaşka bir atmosfer yaratır hale getirebilirsiniz.

Eğer evinizde çakıl taşı rengini tercih ediyorsanız süpürgeliklerinizi de beyaz ve benzeri tonlarda seçebilirsiniz. Bilinen süpürgelik boyutundan yüksek süpürgelikler seçerek şık bir görünüm elde edebilir, süpürgelik tasarımını sade ve yüksek seçerek çakıl taşını daha görünür kılabilirsiniz.

Bu içeriğimizde size çakıl taşı rengi ile alakalı bilgiler sunmaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında evinizi güzelleştirmeye yardımcı olmaya, eviniz için en doğru seçimi gerçekleştirmenize ön ayak olmanıza çalıştık. Bu noktada size örnekler sunarak da destek olma noktasında bulunmaya gayret ettik. Siz de kendi eviniz ile ilgili soruları dilerseniz bize istediğiniz zaman yöneltebilirsiniz.

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

2 yorum

  1. Merhaba iyi günler iyi çalışmalar çakıl taşı rengi ile duvarlarımı boyamak istiyorum evimin oturma odasını yeniliyorum çakıl taşına zümrüt yeşili ile beyaz renkleri nasıl bir uyum sağlar acaba

    30 Nisan 2020, 08:48
    1. Çakıl taşı grinin açık bir tonu olduğundan belirtmiş olduğunuz renklerle uyum sağlayacaktır.

      7 Mayıs 2020, 04:25

Bizi Arayın