Cappucino Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Renkler

cappucinorengiduvarboyasiornekleriveuyumlurenkler-768x384

Cappucino rengi duvar boyası ülkemizde de yeni yeni trend olan önemli boya badana renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle koyu renk severlerin gözde renkleri arasına girmeye başlayan cappucino rengi ile birlikte gerçekten harika bir atmosfer yaratılabilmektedir. Bizler de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere örnekler sunmanın yanında öneriler de vererek evinizi bu renk ile birlikte nasıl güzelleştirebileceğinizi aktarmaya çalışacağız.

cappucinorengibanner

Cappucino Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uygulamaları

Cappucino renginin sevilen bir renk olduğundan bahsetmiştik. Rengin ismi elbette ki kahvenin o en tatlı tonlarından biri olan cappucinodan geliyor. İtalyan usulü kahve olarak da bilinen cappucino evlerde o harika atmosferi yaratmaya yardımcı olmaktadır. Hemen aşağıda oluşturduğumuz derlememizde de rengin genel kullanımını ve örneklerin nasıl gerçekleştiğini gözlemleyebilirsiniz.

Cappucino Rengi Hangi Renkler ile Uyumludur?

Cappucino rengi birçok renk ile birlikte uyum içerisinde çalışmaktadır. Özellikle kendine benzer koyu renkler ile birlikte tam bir arkadaşlık içerisinde çalışır. Bu bölümde de sizlere cappucino ile uyumlu renkleri göstermeye çalışacağız. Renkleri yan yana biçimde harika bir şekilde görebilirsiniz.

Cappucino Rengi Hangi Odalarda Kullanılmalıdır?

Cappucino rengi her odada kullanılmaz. Odanın ışığı ve dekorasyon aklı rengin kullanımına hazır ve uyumlu olmalıdır. Bu nedenle rengin hangi odalarda kullanılacağını seçme sürecinde dikkatli olmak gerekir.

bannermimar-05

Oturma odaları ve salonlar cappuccino renginin esas kullandığı alanlardır. Özellikle italyan boya, dekoratif boya gibi çalışmalar içerisinde cappucino rengini kendini gösterir ve eve dekorasyon katar.

Yatak odaları eğer doğru ışıklandırılırsa cappucino rengi ile güzelleşebilir. Yatak odalarınızın ister tek duvarını isterseniz tümünü bu renk ile beraber harika bir hale getirmeye deneyebilirsiniz.

Banyo ve mutfaklar cappucino rengi için ideal yerler değildir. Mutfak ve banyolar beyaz ve mavi rengin kullanılabileceği renkler arasında yer almaktadır. Bu yerlere farklı bir renk ile girmek risk ve dekorasyonu bozucu bir seçim olabilir.

Bu içeriğimizde sizlere cappucino rengi ile ilgili örnekler sunmaya ve öneriler ile ilham almanıza yardımcı olmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Sizler de kendi evinizde bu rengi kullanmak ve güzel bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kırmızı duvar boyası

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın