Çatalca Boyacı Ustası Boya Badana Süreçleri

catalcaboyabadanasurecleri

Çatalca, yüz ölçümü olarak İstanbul’un en büyük ilçesidir. İstanbul’un batı sınır hattında kurulmuş bir semttir. Arnavutköy ilçesine komşudur. İstanbul’un diğer ilçelerine oranla yeşil alan yoğunluğunun büyük bir kısmını bünyesinde barındırmaktadır. Gelişmiş şehir merkezi ve halkın büyük çoğunluğunun tarımla uğraştığı kırsal bölgesi bir aradadır. Çatalca’nın kuruluşunun Büyük İskender’in yaveri Ayametris tarafından olduğu tahmin edilmektedir. Bu yüzden Çatalca ilk çağ boyunca Metron ve Metris şeklinde anılmıştır. Bu şehre Çatalca adının verilmesinin asıl nedeni ise kurulduğu yer ile ilgilidir. Çünkü şehir çatala benzeyen bir dağın eteğinde kurulmuştur. Günümüze kadar Çatalca ismiyle ulaşmıştır. Çatalca’nın doğayla uyumu, var olan benzersiz yeşil alanları ve plajları sayesinde tercih edilirliği ve bununla doğru orantıda nüfusu da her geçen gün artmaktadır. İstanbul’a yakın yazlık ev arayışında olanlar için de ilk tercih olmaktadır. Bu bölgede yaşayan ve evini yenilemek isteyenler için Çatalca boyacı ustası fiyatlarını araştırdık.

İlginizi Çekebilir: Arnavutköy Boyacı Ustası 

Çatalca Boyacı Ustası Fiyatları

Çatalca boyacı ustası alanında uzman, derin bir bilgi birikimine sahip ustalardır. Her boya süreci farklıdır. Bu farklılıklara uyum sağlayabilmek uzun yıllar sonucu birikmiş tecrübe ve bilgi ister. Çatalca boyacı ustası tam da bu özellikleri karşılamaktadır. Güzelleştirdikleri evlerle insanlara mutluluk vermeyi amaçlar. Ev sahiplerine zaman geçirmekten keyif alacakları ortamlar yaratmaktan zevk duyar. Evinizin anahtarını teslim aldıktan itibaren boya sürecine başlayıp mümkün olan en kısa sürede en yüksek kalitede işçilikle evinizi teslim etmeyi prensip edinmiştir. Çatalca bölgesi için ortalama boyacı ustası fiyatlarını tabloda görebilirsiniz:

Çatalca Boya Badana Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Evinizin duvarlarında çatlak ve rutubet gibi sorunlar varsa fiyatın değişebileceğini göz önünde bulundurunuz. Daha detaylı fiyat bilgisine online olarak ulaşabilirsiniz.

Çatalca Boya Badana Ustaları

Evdeki keyifli havayı oluşturan en önemli detay, duvarlarının boyasıdır. Bir evi dekore ederken ilk yapılan iş badana yaptırmaktır. Boya badana çalışmalarında yapılan ufak dokunuşlar evin tüm havasını değiştirmede büyük farklar yaratmaktadır. Hepimiz ev dekorasyonunda kendimizi ifade etmeye çalışırız. Evinizde olduğunuz sürece sürekli gözünüzün önünde olacak en büyük alan duvarlardır. Evinizdeki güzel boyanmış duvarların yolu da Çatalca boyacı ustasından geçer. Tamamen ev sahibinin isteğine göre hareket edip, boya badana sürecini baştan sona titizlikle planlar ve en ince ayrıntısına kadar düşünür, boya sürecini bu çerçevede yürütür.

catalca-boya-badana-ustalari

Çatalca Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Çatalca bölgesinde boya badana renklerinde daha çok pastel renkler tercih edilmektedir. Bu renklerin daha çok yatıştırıcı özelliği vardır. Pastel renkler düşük ile orta pigmentasyona sahiptir, bu da daha düşük zıt renkli içeriğe sahip daha yumuşak, daha sakin bir gölge oluşturur. Pastel renklerle evde sakin ve keyif verici bir ortam yaratmak, ister bol oksijenli bir dağ havasını ister güneyde bir sahil kasabasını evinize taşımanız mümkün olmakta. Pembe, leylak rengi ve bebek mavisi yaygın olarak kullanılan pastel renklerin yanı sıra sihirli nane, şeftali, deniz salyangozu ve lavantadır. Deniz tuzu rengi ve bebek mavisi rengi ise pastel tonlardaki duvar boyaları arasında Çatalca boya badana renkleri listesinde birinci sırada yer almakta.

İlginizi Çekebilir: Pastel Renkler Nelerdir Eviniz için Pastel Renk Uyumları 

Deniz tuzu rengi yeşilin pastel bir tonudur. İçinde gri alt tonları bulundurur. Yeşil renk insanın yüklü olduğu enerjinin düzenlenmesini sağlar, enerji akışına etkisi vardır. Modern hayatın yaşamımıza getirdiği ağır stres yükünü üzerimizden atar. Bu sayede evimizi keyif kaçıran negatif enerjilerden uzak tutabilir daha verimli zaman geçirebiliriz. Günlük hayatın koşturmacasından uzak bir dağ evindeymiş gibi hayallere dalabiliriz. Bu yüzden evde en çok zaman geçirdiğimiz odada yeşil rengi kullanmak ruh halimiz için çok faydalı bir seçim olacaktır. Salon ve çalışma odasında tercih edebiliriz. Kum beji gibi soft renklerle beraber kullanıldığında size adeta görsel bir şölen yaşatacaktır.

Mavi, sadakatin ve güvenin simgesidir. İnsanlar mavi rengin baskın olduğu ortamlarda daha sakin ve üretken olurlar. Çocuksu masumiyeti ev dekorasyonunda da yaşatmak bebek mavisi rengiyle mümkün. Çalışma odası ve salonlarda kullanılması uygun olacaktır. Pastel bebek mavisi kullanımı biraz vintage, biraz da sahil esintileri getiriyor. Yaşam alanlarında, deniz kabuğu, deniz yıldızı, istiridye gibi aksesuarlarla kullanmak sizi herkesten uzak bir sahil kasabasına yerleşmiş gibi hissettirebilir. Beyaz ve kahverengi tonları kullanarak bir bütünlük yakalamak mümkün.

Çatalca’nın En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Çatalca birçok doğal alanıyla ve piknik alanlarıyla ziyaretçileri kendine çekmektedir. Özellikle İstanbullular için haftasonu kaçamağı niteliğindedir. Çatalca’da plajı ile ünlü Yalıköy, eski bir Rum köyüdür ve mübadele döneminde Balkan Türklerinin göç ettiği köylerden biri olmuştur. Yazlık ev arayışı içinde olanlar Yalıköy’ü de seçenekler arasında bulundurabilir. Çatalca merkezi dahi yazlık havası taşımakta ve görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Şehir yaşamını ve doğayı iç içe yaşatan bir ilçedir.

Çatalca Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

catalca-boya-badana-ustasi-hizmeti

Çatalca boyacı ustası boya badana sürecinin her aşamasında sizinle iletişim halindedir. Sürece başlamadan önce derin analizler sonucunda evin planını çıkarır. Bilgi birikimi ve profesyonel ekiplerle hiçbir ayrıntıyı atlamadan size zaman geçirmekten keyif alacağınız bir yaşam alanı sunar. Size de bu keyfi yaşamak kalır. Özel istek ve önerilerinize hangi aşamada olursa olsun kulak verir ve sizi dinler. Ev sahiplerine memnuniyet garantisi verir.

Evde Mimar ailesi olarak sizi profesyonel boya badana ustalarıyla bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Evra Dinç

Dekorasyona olan tutkum her geçen gün büyüyor ve pek çok araştırma yapıyorum. Burada sizlerle beğendiğim fikirleri paylaşacağım.

Bizi Arayın