Dekoratif Boya Uygulamaları ve Fiyatları

dekoratifboya

Dekoratif boya son yıllarda ülkemizde de çok sık kullanılan kavramlar arasında yer almaktadır. Özellikle evini farklı bir şekilde boya badana yaptırmak isteyenlerin bu boya badana uygulamasını kullanmayı düşünmeyi sektörü iyiden iyiye hareketlendirmektedir. Evlerini güzelleştirmek isteyenler için biz de bu manada Evde Mimar olarak dekoratif boya kavramını sizin için enine boyuna inceleyeceğiz.

boyatalebiolusturma

Dekoratif Boya Uygulamaları Nelerdir?

Türkiye’de en çok uygulanan dekoratif boya çalışmalarını şöyle sıralayabiliriz.

1- Saten Boya

2- Sedef Boya

3- İtalyan Boya

Dekoratif Boya Nedir?

Dekoratif boya olarak bilinen boya badana çalışmalarından farklı olarak sedef boya, italyan boya, saten boya gibi çalışmaların bütününe denir. Bazı kesimler tarafından desenli boya olarak da bilinir.


Evlerin farklı odalarını farklı atmosferler elde ederek yapabileceğiniz bu uygulama için evinize hareket ve enerji kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dekoratif Boya Fiyatları

Fiyat konusu elbette ki işlemden işleme, evden eve göre değişmektedir. Fakat biz sizin için dekoratif boya fiyatları hesaplama modülü oluşturduk. Aşağıdaki modül üzerinden evinizin özelliklerini girerek tahmini fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor

Dekoratif Boya Uygulamaları ve Modelleri

Dekoratif boya, örnekleri, uygulamaları, modelleri gibi kavramlar incelendikçe çok daha iyi bir şekilde anlaşılacaktır. Özellikle güzel evler oluştururken bu boya türlerini görebilmek bu uygulama hakkında daha iyi bilgilere ulaşabilmemize olanak tanımaktadır. Evde Mimar ekibinin hazırladığı dekoratif boya modelleri de bu amaca hizmet etmektedir. İncelemeniz sizler için harika sonuçlar doğurabilir.

İtalyan Dekoratif Boya

İtalyan boya kavramı her geçen gün kendini çok daha iyi kanıtlayarak yoluna devam etmektedir. Bu dekoratif boya kavramı ülkemizde henüz yeni olmasına karşın duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. Burada duvarların üstüne özel boyalar ve desenler ile uygulanan bu yöntem, sürecin kolaylaşmasına yol açarak evin güzelleşmesine sebep olan bu çalışmayı yapmak ise tam bir uzmanlık ister. Bu konuda tecrübeli ve sürece hakim ustaların varlığı burada son derece önemlidir. Desen ve çalışmaların uygulanması için iyi ustaların varlığı büyük önem arz etmektedir. Dekoratif uygulamalar ışığında boyacı ustası fiyatları sayfamızı da incelemelisiniz.

Sedef Dekoratif Boya

Sedef boya, ülkemizde dekoratif boya denince akla gelen ilk çeşitlerden biridir. Desenli boya ve desenli duvarlar kavramının da karşılığı olan bu uygulamalar ile evlerinizi güzelleştirebilirsiniz. Evlerinizi istediğiniz desene dönüştürebileceğiniz bu boya ile duvarlarınızı hayal ettiğiniz şekillere dönüştürmeniz son derece mümkün.

Kendinden Desenli Boya Fiyatları

Kendinden desenli boya, toplum tarafından sedef boya olarak da bilinmektedir. Kendinden desenli rulolar ile yapılan bu boya türü dekoratif bir görünüm kazandırmak için uygulanır. Özellikle klasik bir tarz benimsemek isteyenler için bu boya türü tercih sebebi olmaktadır.

Kendinden desenli boya fiyatları, bilinen standart boya badana uygulamalarına göre oldukça farklı fiyatlandırılmaktadır. Evin tümü sedef boya yapılmadığından fiyatlandırma için kesinlikle keşif gerekmektedir. Keşif ile birlikte kendinden desenli boya fiyatları da doğru şekilde verilebilir. Burada fiyat bilinen boya badana fiyatlarının iki katı şeklinde düşünülebilir.

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır?

Dekoratif boya kavramı içerisinde birçok uygulama yer aldığı için bu durum tam olarak ifade edilemez. Fakat Evde Mimar olarak size yardımcı olmak adına her uygulamanın ayrı bir şekilde açıklamasını size sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki linklerden merak ettiklerinize gidebilirsiniz.

1- Sedef boya nasıl yapılır?

2- İtalyan boya nasıl yapılır?

3- Saten boya nasıl yapılır?

Hangi Evlerde Dekoratif Boya Yapılır?

Genellikle geniş evlerde dekoratif boya çalışmaları yapılır. Geniş evler duvarları belirgin bir şekilde yansıtacağı için dekoratif çalışmaları da daha iyi gösterecektir. Işıklandırması iyi olan odalar için dekoratif uygulamalar önerilir. Burada spot ışıklar ile ışıklandırmalar yapılan ofisler, salonlar italyan boya, sedef boya gibi çalışmalara çok daha uygundur. Dekorasyon için aynı zamanda ev eşyaları ile duvarların bir bütün halinde çalışması gerekir. Bu nedenle evinizdeki ev eşyalarının tarzını da seçmeniz veya olan tarza uygun dekoratif çalışmalar yapmanız gerekebilir. Bu içeriğimizde bahsettiğimiz italyan boya, sedef boya, desenli boya gibi çalışmaların klasik tarzda ev dekorasyonlarında kendini çok daha iyi gösterdiğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Eğer sizin de eviniz klasik bir tarzda döşenmiş ise dekoratif boya kullanabilirsiniz. Bununla birlikte rustik ve iskandinav iç mimarisinde de bu uygulamaları görebilirsiniz. Modern bir ev dekorasyonun da ise daha net renkler, düz ve mat boya uygulamaları kullanılır. Evinizi baştan yaratırken kendi zevklerinizi de göz önüne alarak önceden bu kararları vermeniz daha iyi bir ortama sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bu yazımız içerisinde size dekoratif duvar boyama ile bağlantılı birçok içerik sunmaya çalıştık. Bunların içerisinde size faydalı olanları sunmaya çalıştık. Siz de bu konuda bildiklerinizi yorum bölümünden bizlere ileterek yardımcı olabilirsiniz. Güzel evlere kolayca ulaşmanız dileğiyle.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın